KPNQwest dodá panevropskou síť IP VPN pro INTERSHOP

KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, uzavřela kontrakt týkající se vybudování rozsáhlé virtuální privátní sítě založené na protokolu IP pro firmu INTERSHOP Communications
KPNQwest dodá panevropskou síť IP VPN pro INTERSHOP
Praha 10. října 2000 – KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, uzavřela kontrakt týkající se vybudování rozsáhlé virtuální privátní sítě založené na protokolu IP pro firmu INTERSHOP Communications, jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů softwarových řešení pro elektronický obchod. Realizovaná síť IP VPN, která bude zajišťovat datovou a multimediální komunikaci v Evropě, představuje investici více než 2 miliony euro v horizontu tří let.

Klíčovými místy tohoto řešení IP VPN jsou města Jena, Hamburk, Stuttgart, Berlín, Paříž, Londýn, Stockholm a Helsinky. Šířka pásma pro každý segment sítě byla stanovena podle požadavků jednotlivých kanceláří a je zajišťována prostřednictvím vysokokapacitní optické páteřní sítě EuroRingů.

Firma INTERSHOP potřebovala prostředí založené na průmyslových standardech, které by reflektovalo její integrované požadavky na budoucí rozvoj, především pro realizaci intranetových řešení a správy dat s vysokou úrovní dostupnosti a bezpečnosti, spojující její evropské kanceláře s hlavním výzkumným a vývojovým centrem v Jeně. Kvalitní síť byla navíc potřeba pro výměnu dat při práci na nových řešeních, která zpravidla vznikají ve čtyřech provozech v Německu. Při výběru z řady předních evropských poskytovatelů služeb padla volba na KPNQwest, který se ukázal jako dodavatel neúplnějšího spektra služeb se širokým dosahem a kvalitní podporou zákazníků. Nabídka společnosti KPNQwest navíc poskytuje perspektivní platformu pro novou generaci služeb s přidanou hodnotou, jako je například přenos hlasu, video streaming či multicasting, a to vše na základě protokolu IP. Nedávno oznámené řešení IP VPN s širokou možností funkcí je k dispozici prostřednictvím více než 300 přípojných uzlů v 19 evropských zemích, navíc s bezproblémovou transatlantickou konektivitou a vysokokapacitní sítí firmy Qwest ve Spojených státech. KPNQwest rovněž umožňuje globální vzdálený přístup přes více než 7 500 přípojných uzlů ve 150 zemích celého světa. Síťové řešení IP VPN také poskytuje společnosti INTERSHOP bezpečný přístup na Internet ze všech důležitých firemních lokalit.

“INTERSHOP je jedním z hlavních iniciátorů rozvoje internetové ekonomiky a dobře zná požadavky na podnikové sítě budoucnosti,” řekl Rhett Williams, hlavní marketingový ředitel společnosti KPNQwest. “Naše řešení IP VPN představuje bezpečný a cenově výhodný základ, na němž je možno stavět technologie zítřka, a zároveň nabízí přístup k virtuálně nelimitované šířce pásma i stále se rozrůstajícímu spektru špičkových služeb v rámci naší vysokokapacitní páteřní sítě EuroRingů.”

“Naše podnikání dnes zcela závisí na bezpečné, vysokokapacitní a dobře spravovatelné síti. Rozhodnutí o dodavateli předcházelo pečlivé zkoumání nabídek všech klíčových evropských poskytovatelů sítí,” prohlásil Steen Sjobeck, hlavní ředitel informatiky společnosti INTERSHOP. “Hledali jsme řešení, které zhodnotí naše podnikání dnes a podpoří rychlý růst v budoucnosti – jak z hlediska kapacity a využití špičkových technologií, tak z hlediska služeb a podpory. Potřebovali jsme také tu samou platformu pro naše interní datové potřeby, jakou používáme pro naše produkty na trhu, a to je především Internet.”

Realizace virtuální privátní sítě založené na protokolu IP má také význam pro další podnikatelské subjekty v regionu Jeny. S připojením vybudovaným v rámci řešení pro INTERSHOP má Jena, jedna z nejrozvinutějších oblastí zaměřená především na špičkové informační technologie, možnost využít přístup na Internet prostřednictvím vysokokapacitní sítě společnosti KPNQwest. V Jeně sídlí celá řada renomovaných společností jako například Carl Zeiss nebo Schott, stejně jako několik počítačových firem a více než padesátka tzv. start-upů v oblastech biotechnologií, softwaru a laserové optiky. Mnohé z těchto firem netrpělivě čekají na to, až budou moci začít využívat rychlé mezinárodní datové služby společnosti KPNQwest a uspokojit narůstající požadavky na šířku pásma.

O společnosti INTERSHOP Communications

INTERSHOP Communications, Inc., je jedním z předních dodavatelů podnikových aplikací a řešení pro elektronický obchod na světě. Software firmy INTERSHOP dnes nabízí nejrychlejší cestu na trh současně s největší flexibilitou pro budoucnost. Řešení pro elektronický obchod od společnosti INTERSHOP navíc umožňují zákazníkům prodávat kdekoli, především tím, že podporují velice široké spektrum současných i nově vznikajících obchodních modelů. Mezi uživatele řešení společnosti INTERSHOP, kterých je na celém světě více než 3 000, patří největší globální poskytovatelé služeb, stejně jako renomované výrobní firmy, jako jsou například: AltaVista,Shell, Concentric, Deutsche Telekom, Go2Net, Mindspring, Nortel, PSINet, U S West Dex, Bosch, Canon USA, Columbia-Tri Star, Compaq, Electronic Arts, Hewlett-Packard, Lufthansa, Mercedes Benz U.S., Motorola, Sony či Waterstone`s. Společnost INTERSHOP byla založena v roce 1992, má sídlo v San Francisku a kanceláře ve Spojených státech, Německu, Francii, Austrálii, Kanadě, Brazílii, Švédsku, Finsku, Hongkongu, Japonsku, Singapuru, Taiwanu a ve Velké Británii. Další informace je možno získat na www.intershop.com.O společnosti KPNQwestKPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropský poskytovatel datových služeb založených na protokolu IP. Využívá technologicky vyspělou optickou síť o délce 20 tisíc kilometrů, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a zákazníkům nabízí široké portfolio datových služeb založených na IP a rovněž špičkové telekomunikační služby včetně služeb DSL (Digital Subscriber Line). KPNQwest je jedním z největších poskytovatelů služeb Internetu pro evropskou obchodní sféru a operuje v 15 zemích. Provozuje také 12 CyberCenter a v rámci své evropské vysokokapacitní sítě plánuje vybudování dalších osmnácti velkých center, každé s pracovní plochou 10 tisíc m2, která budou zajišťovat hostování webových stránek a serverů, sdílení aplikací a služby telehousingu. Další informace o společnosti KPNQwest je možno získat na adrese: www.kpnqwest.com.

O IP VPN společnosti KPNQwest

Sada služeb IP VPN (virtuální privátní sítě založené na protokolu IP) společnosti KPNQwest pro podnikovou sféru nabízí vedle nesrovnatelné funkcionality, širokého dosahu, integrovaného řešení pro bezpečnost dat a zaručené úrovně kvality také spravovatelné routery, řiditelné firewally, zálohování ISDN, zabezpečený přístup na Internet a nepřetržitou technickou podporu (7x24). Služby IP VPN společnosti KPNQwest navíc poskytují bezpečný vzdálený přístup do podnikových sítí prostřednictvím 7 500 přípojných uzlů (PoP´s) ve 150 zemích světa, a to za pomoci analogových linek, ISDN nebo mobilního spojení GSM. Plná podpora služeb IP VPN je zajišťována prostřednictvím 300 vlastních přípojných uzlů (PoP´s) v 19 evropských zemích v rámci optické sítě EuroRingů společnosti KPNQwest o délce 20 tisíc kilometrů s vlastní transatlantickou konektivitou, která připojuje tuto infrastrukturu k severoamerické IP-síti firmy Qwest.

Nové služby IP VPN společnosti KPNQwest jsou prvními službami svého druhu poskytovanými v globálním měřítku a nastavují vysokou laťku pro nejnovější a cenově efektivní řešení v nastávající etapě využívání evropské síťové infrastruktury pro podnikovou sféru. Zákazníci budou moci snáze a rychleji přejít z tradičních smíšených sítí WAN a řešení, jako jsou např. Frame Relay nebo mnohonásobné připojení prostřednictvím lokálních poskytovatelů, ke komplexnímu a bezpečnému prostředí založenému na užívaných průmyslových standardech, které umožní plné využití intranetových/extranetových řešení s jednotným fakturováním za veškerý přenos dat včetně hlasových služeb a videa.

Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www-stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwest.cz/) a portálu www.PRnet.cz.

Váš názor Další článek: Invex: Autocont představuje nové kryty řad Alivio a OfficePro

Témata článku: Internet, Bezpečnost, VPN, Stockholm, Plná kancelář, Zeiss, Optické spektrum, Evropská úroveň, Plný internet, Řešení, Subscriber, Relay, Mercedes, Columbia, Carl Zeiss, Mercedes-Benz, Virtuální obchod, Stuttgart, Šířka, Bosch, Evropský zákazník, Integrovaný obchod, Lufthansa, Hlavní dodavatel, Virtuální svět


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky