KPNQwest dodá mezinárodní síť IP VPN a služby MBBSfirmě Petroleum Geo-Services

Virtuální privátní síť založená na protokolu IP a služby MBBS propojí lokality na čtyřech kontinentech
KPNQwest dodá mezinárodní síť IP VPN a služby MBBSfirmě Petroleum Geo-Services
 

Praha 8. listopadu 2001 – KPNQwest, přední evropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb, oznámila uzavření dohody se společností Petroleum Geo-Services (PGS), která je významným globálním poskytovatelem technologických služeb pro velké ropné firmy. Na základě tohoto kontraktu poskytne KPNQwest řešení IP VPN pro spojení poboček společnosti na čtyřech kontinentech a doplní jej službami MBBS (managed broadband capacity).

 

Podle dohody propojí společnost KPNQwest čtyři klíčové lokality firmy PGS v americkém Houstonu, norském Oslu, australském Perthu a jihoasijském Singapuru. Propracované síťové řešení bude podporováno vysokokapacitními transatlantickými linkami z Londýna a Osla do Spojených států. Nová síť IP VPN nahradí dosavadní řešení Frame Relay a nabídne řadu nových možností včetně upravovatelné šířky pásma pro provoz důležitých podnikových aplikací, intranetu a systému elektronické pošty.

 

Vzhledem k tomu, že řešení využívá panevropskou síť EuroRingů, která je plynule propojena s globální infrastrukturou o délce 180 tisíc kilometrů, probíhá přenos dat s minimálním zpožděním a na nejvyšší možné úrovni z hlediska RTT (round trip times). Pro firmu PGS to znamená rychlejší a přímější přístup k informacím a zároveň podstatné zefektivnění výkonu sítě.

 

“Kontrakt se společností KPNQwest nám zaručuje robustní síť na podporu naší intenzivní datové komunikace v rámci celého světa,” řekl Jorn Eriksen z firmy PGS. “Řešení se vyznačuje rychlou rozšiřitelností v případě potřeby a zároveň nabízí nejvyšší záruky úrovně kvality a služeb. A pro nás je výkonnost sítě klíčová.”

 

“Tato dohoda je pro společnost KPNQwest velice důležitá a je důkazem, že jsme schopni spojit infrastrukturu firmy Qwest v Severní Americe s našimi službami v Asii a poskytnout tak komplexní globální řešení pro PGS,” prohlásil Bill Fugelsang, viceprezident společnosti KPNQwest pro podnikové sítě. “Toto řešení rovněž umožňuje racionalizovat náklady na firemní komunikaci PGS a poskytnout centrální kontaktní místo pro podporu i fakturování.”

 

O společnosti PGS

Petroleum Geo-Services je technologicky zaměřená společnost poskytující služby ropným společnostem v rámci dvou divizí – Geophysical Operations a Production Operations. PGS získává, zpracovává a prodává třídimenzionální a multikomponentní seismická data získaná vždy za určitou dobu. Tato data pak využívají ropné a plynařské společnosti při hledání nových nalezišť, rozšiřování stávajících nalezišť a řízení provozu ropných polí. Geofyzikální technologie poskytované firmou PGS umožňují těmto společnostem lépe označovat a monitorovat surovinové rezervy. V rámci divize Product Operations nabízí PGS čtyři vlastní řídicí systémy FPSO (floating production, storage and offloading system) a pro řadu ropných společností provozuje mořské těžní plošiny. PGS operuje v celosvětovém měřítku, vedení firmy sídlí v norském Oslu a texaském Houstonu.

 

O společnosti KPNQwest

KPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb. Nabízí široké spektrum řešení pro operátory i podnikové sítě, hostovací služby a internetovou konektivitu v rámci 15 zemí Evropy s plynulým napojením na rozlehlou globální síť o délce 180 000 km. Společnost provozuje vlastní síť EuroRingů, nejrychlejší a nejmodernější optickou páteřní infrastrukturu v Evropě, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a rovněž síť mimořádně bezpečných hostovacích zařízení, tzv. CyberCenter.

Další informace o společnosti KPNQwest najdete na adrese: www.kpnqwest.com.

 

O společnosti KPNQwest Czechia
KPNQwest Czechia s. r. o. poskytuje svým zákazníkům na vysoké profesionální úrovni široké spektrum datových služeb od základního připojení do Internetu, přes Web hosting a další možnosti pro spravování webových aplikací v rámci Datacenter v Praze a Brně, nabídku hlasových služeb až po multimediální přenosy. Díky zapojení do sítě EuroRingů mají klienti KPNQwest Czechia hned v prvním roce nového milénia prakticky neomezený přístup k celoevropské vysokorychlostní optické datové síti, což představuje, především z hlediska očekávaného vstupu České republiky do Evropské unie, řadu konkurenčních výhod.

 

Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www-stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwest.cz/) a na portálu pro novináře www.PRnet.cz.

 

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Prokop Konopa, ExMise Public Relations, Táboritská 23, 130 87 Praha 3

tel.: (02) 670 92 550, fax: (02) 670 92 348, hot-line: 0603 47 23 33

e-mail: konopa@exmise.cz; www-stránky: http://www.exmise.cz

 

Váš názor Další článek: Vláda bude rokovat o vyvolávací ceně UMTS

Témata článku: VPN, Evropská úroveň, Oslo, Trip, Získaný klíč, Houston, Optické spektrum, Řídicí aplikace, Floating


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky