KPMG Consulting zahajuje činnost nové poradenské společnosti Metrius Europe

26. února 2001
Slovensko: malý pohraniční styk
KPMG Consulting získává ty nejlepší a nejzkušenější pro poradenskou činnost zaměřenou na potřeby nové ekonomiky
KPMG Consulting zahajuje činnost nové poradenské společnosti Metrius Europe
KPMG Consulting zahajuje činnost nové poradenské společnosti Metrius Europe. Do vedení této firmy přecházejí osobnosti ze společností Viant, Icon Medialab, March First, Razorfish a Cambridge Technology Partners.

Nové pojetí firemní kultury, kterou se tato společnost vyznačuje, úspěšně odlákalo ty nejlepší odborníky ostatním společnostem a zapříčinilo otřes celého odvětví.

Podle filozofie nové společnosti není reálné, aby všechny znalosti nezbytné pro tvorbu, formování a řízení soustavného vývoje způsobu fungování předních evropských společností v prostředí nové ekonomiky byly soustředěny na jedno místo. Podnětem pro vytvoření společnosti Metrius byl tedy záměr umožnit klientům založit a rozvinout úspěšný e-business využitím všech dostupných zkušeností jak z nových, tak již prověřených ekonomik.

„Už dávno nestačí být kreativní, rychlý a přicházet s novými myšlenkami", prohlásil výkonný ředitel poradenské společnosti Metrius, Clive Pinder a dodal: „Zavedené společnosti se snaží využít nových technologií a přiblížit se k zákazníkovi. Předpokladem jejich úspěšnosti je kombinace důkladnosti, přesnosti a zkušenosti, které jim nabízí KPMG Consulting ve spojení s obory nové ekonomiky. Sestavili jsme tým vysoce talentovaných jedinců z řady poradenských firem, působících v oblasti nové ekonomiky, doplněný zkušenými konzultanty z KPMG Consulting, kteří mají shodnou filozofii. Tímto spojením vytvoříme nový typ společnosti, která v sobě ponese jak hlavní vizi, tak i vnitřní podporu KPMG Consulting.“

Evropskou část společnosti Metrius řídí Clive Pinder, který dříve pracoval pro přední americkou poradenskou společnost v oblasti e-business jako partner a ředitel zodpovědný za řízení mezinárodního růstu v oblasti Asie a Tichomoří. Dalšími členy vedoucího týmu jsou: Paul Jones, ředitel oddělení technologie ze společnosti Cambridge Technology Partners a Paul Bishop, bývalý ředitel oddělení rozvoje a designu společnosti Icon Medialab.

Metrius se bude soustřeďovat na následujících pět oblastí: strategii, technologie, „Client Leadership“, „Experience and Design“ a spolupráci v oblasti lidských zdrojů. Metrius bude mít přístup k finančním i lidským zdrojům společnosti KPMG Consulting, která jen v Evropě zaměstnává přibližně dvacet tisíc odborníků.

Ve Spojených státech představila KPMG Consulting Metrius v roce 1999. Od té doby si úspěšně buduje dobré jméno a poskytuje své služby společnostem jakými jsou např. Motorola, Xircom, Macromedia či Compaq.

Pinder dále dodává: „Zkušenosti z jednotlivých předních poradenských firem v oblasti e-commerce nás přesvědčily o tom, že budovat společnosti v prostředí nové ekonomiky je stále složitější. Dosud žádná z poradenských firem nebyla schopna obsáhnout veškeré aspekty, které je nutno v rámci dosažení úspěchu společnosti jako celku ošetřit. Metrius v sobě kombinuje přesně ten typ vynalézavosti, bystrosti a filozofie, které jsou potřebné v prostředí nové ekonomiky se zkušenostmi, spolehlivostí a rozsahem činností KPMG Consulting.”

Alan Buckle, výkonný ředitel společnosti KPMG Consulting, se vyjádřil takto: „Uvedení společnosti Metrius do života bereme jako určitou svou povinnost vůči rychle se rozvíjejícímu poradenství v nové ekonomice. Metrius doplní naše stávající aktivity v této oblasti a propojí podrobnou znalost problematiky jednotlivých průmyslových odvětví s naší integrační činností. Podle našeho názoru trh nejlépe osloví společnost jednoznačně zaměřená na filozofii nové ekonomiky.”

Poznámky pro redaktora:

Poradenská společnost Metrius

Metrius je poradenská společnost, kterou na trh uvedla společnost KPMG Consulting. Spojuje vynalézavost, bystrost a filozofii potřebnou v prostředí nové ekonomiky se zkušenostmi a spolehlivostí KPMG Consulting. Metrius vytváří, rozvíjí a řídí rozvoj podnikání v oblasti nové ekonomiky a zaměřuje se na následujících pět oblastí: strategii, technologie, vedoucí postavení klienta, zkušenosti a design a spolupráce v oblasti lidských zdrojů.

Ve Spojených státech zahájilo KPMG Consulting činnost poradenské společnosti Metrius v roce 1999. Záhy se stal tento druh poradenství úspěšným a začaly ho využívat společnosti, jako je Motorola, Xircom, Macromedia či Compaq.

KPMG Consulting

Společnost KPMG Consulting je jednou z předních firem v oblasti e-business poradenství. Její celosvětové výnosy k září 2000 činí 3,9 mld USD. KPMG Consulting spojuje filozofii nového typu řízení a dokonalé technologie a umožňuje tak svým klientům přizpůsobit se prostředí elektronického podnikání. Cílem KPMG Consulting je zajistit svým klientům zvolit správný směr rozvoje jejich společností a dosáhnout trvalé konkurenční výhody v prostředí nové ekonomiky.

KPMG je přední poradenská firma v České republice. Firma má 500 zaměstnanců, kteří poskytují služby v oblasti poradenství, daní, auditu a financí ve svých kancelářích v Praze, Brně, Jablonci nad Nisou a Českých Budějovicích. Celosvětově má KPMG 100 000 zaměstnanců ve 160 zemích.

Váš názor Další článek: Slovensko: malý pohraniční styk

Témata článku: Cambridge, Nová oblast, Bishop, Správné fungování, Leadership, Nový klient, Lidské zdroje, Správný rozvoj, Ekonomika, Lidský zaměstnanec, Paul, Icon, Lidský zdroj, Partners


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF