Konvertory RICi-E1/RICi-T1 a RICi-T3/RICi-E3

Řešení k propojení vysokorychlostních ethernetových sítí technologií SDH/SONET
Konvertory RICi-E1/RICi-T1 a RICi-T3/RICi-E3

Výbava: RICi-E1 a RICi-T1, konvertory s managementem, umožňující přenášet ethernetové služby po E1 nebo T1 linkách

Doporučená cena:

 

Distributorem zařízení pro Českou republiku je:

VUMS DataCom, spol. s  r. o.

Rozšířená 15, 182 00 Praha 8

telefon: +420 284 688 680-1

fax: +420 284 688 665

 

Další informace o produktu podá a jeho zapůjčení vyřizuje: Martina Novotná,  martina.novotna@zulugroup.net, mobil: +420 604 293 807.

 

Společnost RAD Data Communications uvádí nová řešení k propojení vysokorychlostních ethernetových sítí prostřednictvím páteřní infrastruktury na bázi technologií SDH/SONET. Zařízení RICi-E1/RICi-T1 a RICi-T3/RICi-E3 jsou určena především náročnějším zákazníkům, mimo jiné z řad ISP, k usnadnění integrace stávajících páteřních přepínaných okruhů a zavedených ethernetových řešení v lokálních firemních sítích.

 

Nové produkty představují další generaci inteligentních konvektorů, které široce spravují převod datových toků na bázi ethernetových rámců do optimální formy pro přenos na páteřních sítích typu SDH či SONET, které pracují pomocí metody časového dělení přenosového pásma (tzv. Time Division Multiplex, TDM). Zařízení jsou především určena velkým společnostem, jejichž nároky zahrnují propojení lokálních sítí (LAN) vzdálených poboček a centrálních lokací, která jsou realizována poměrně draze pronajímanými telekomunikačními okruhy typu E1/T1 nebo E3/T3. Inovovaná technologie poskytuje vysokou efektivitu při transformaci provozu sítí typu Ethernet a Fast Ethernet tak, aby kapacita páteřních linek s pevným časovým dělením byla využita co nejlépe. Z hlediska správy takto propojených lokálních ethernetových síťových segmentů se jedná o řešení naprosto transparentní.

 

Uváděná zařízení mohou být v závislosti na zvoleném typu vybavena rozhraním E1/T1 či E3/T3 na straně páteřní sítě, lokální segment je pak obsluhován až 4 ethernetovými porty 10/100BaseT. Konvertory podporují přenos dlouhých rámců, např. vybavených značkami pro rozlišení virtuálních LAN, a také zajišťují upřednostňování přenosů při použití protokolu 802.1p, což dovoluje zajistit služby QoS pro důležité aplikace. Zařízení rovněž mohou pracovat v režimu bridge s filtrováním, kdy dochází k aktivnímu učení na základě ethernetových (MAC) adres a následné eliminaci lokálních přenosů s cílem zvýšit výkonnost dálkových datových toků. V případě výpadků na straně TDM rozhraní do sítě SDH/SONET dokáží tato řešení předat chybovou indikaci zařízením v ethernetové síti, která mohou následně zajistit změnu trasy.

 

Správu zařízení je možno provádět jak tradičními způsoby – službou Telnet či webovou aplikací, tak prostřednictvím programového balíku RADview Lite, který rovněž zahrnuje management pomocí protokolu SNMP či přenos konfigurace a firmwaru pomocí protokolu TFTP. Administrace může probíhat jak přes ethernetové, tak TDM rozhraní a je izolována jako vlastní VLAN provoz. Pro obsluhu klientů je rovněž implementována služba DHCP se základními funkcemi.

 

Více informací o společnosti RAD Data Communications a jejích produktech naleznete na internetové adrese www.rad.com.

 

Váš názor Další článek: MP3tunes.com spuštěno, konečně obchod bez omezování uživatele

Témata článku: Lokální síť, Multiplex, Sonet, Time Management, Propojené zařízení


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky