Konica Minolta zajišťuje tiskové služby v České spořitelně

Konica Minolta zajišťuje tiskové služby v České spořitelně

Na základě vítězství ve výběrovém řízení podepsala Konica Minolta koncem června smlouvu na dodávku tiskových služeb pro Erste Bank Group (EBG). Po podpisu smlouvy začala Konica Minolta nasazovat tiskové služby ve všech pobočkách společnosti.

Smlouva byla uzavřena na dobu pěti let, kdy bude Konica Minolta dodávat služby do všech poboček EBG v České republice, Slovensku, Rakousku, Maďarsku a Chorvatsku. Cílem celého projektu je optimalizace využití tiskových služeb podle požadavků EBG (Printing Policy), tj. centralizace tiskových služeb, sjednocení tiskových zařízení ve všech zemích a celkové snížení tiskových nákladů. Součástí dodávky je i odkup a ekologická likvidace starých zařízení.

Pro zajištění centrální správy a bezpečnosti tiskového systému podle požadavků EBG byla použita služba zabezpečeného tisku (eSetQ) s modifikovanými hardwarovými a softwarovými prvky. Služba eSetQ je provozována na platformě SafeQ společnosti Y Soft, subdodavatele hardwaru a softwarového řešení Konica Minolta v tomto projektu.

Zabezpečený tisk primárně chrání dokument před jeho zcizením, kdy nedochází k manipulaci dokumentů neoprávněnou osobou a k vytištění dojde až po autorizaci uživatele pomocí čipové karty, uživatel má tedy fyzicky kontrolu nad každým tištěným dokumentem.

Unikátnost celého řešení spočívá v nabídce kompletních služeb, nikoliv v nabídce konkrétního stroje, to umožňuje v konečném důsledku flexibilitu v nasazení či přesunutí jednotlivých tiskových zařízení např. v případě rozšíření nebo otevření dalších poboček EBG.  Tento koncept by se dal nazvat „tiskopůjčovnou“, kdy si zákazník nadefinuje parametry tiskové služby bez ohledu na konkrétní tiskový stroj či doplňkové služby. Konica Minolta dodá všechny požadované služby včetně tiskového zařízení. Ruku v ruce s tím jde i snížení celkových nákladů na tisk, neboť uživatel není vlastníkem a správcem tiskového parku.Výsledkem je sjednocení všech tiskových zařízení nejen v rámci České spořitelny, ale v celé skupině EBG.

Česká spořitelna bude využívat o tři čtvrtiny tiskových zařízení méně při zachování stejného objemu tiskových výstupů. Odhadovaný objem tisku je přibližně 90 mil. výtisků ročně. Podle předního českého systémového integrátora, který optimalizoval reprografické prostředí EBG, je očekávána celková úspora v řádech desítek milionů korun pro každou jednotlivou banku EBG během prvních 36 měsíců od zavedení tiskového řešení.

Váš názor Další článek: Seznam kupuje (významný) podíl ve službě Stream.cz

Témata článku: Celkové vítězství, Celkové náklady, Konica Minolta, Jednotlivé řešení, Celý stroj, Minolta

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší