Konica Minolta představila na Embaxu řadu novinek

Dodavatel tiskové techniky a služeb Konica Minolta prezentoval na 24. ročníku mezinárodního polygrafického veletrhu EmbaxPrint 2007 řadu novinek, z nichž nejvýraznější byly marketingový koncept BizArt a multifunkční systém bizhub PRO C6500e.
Konica Minolta představila na Embaxu řadu novinek

Jako tradiční vystavovatel představila společnost Konica Minolta na tomto významném brněnském veletrhu, uskutečněném ve dnech 22. - 25. 5. 2007, řadu novinek v černobílém a barevném tisku. Předvedla rovněž praktickou ukázku "virtuálního" centra digitálních tiskových služeb. Dalšími vystavovateli v tiskařském oboru byly např. Hewlett-Packard, Grafitec, Xerox, Kodak nebo Océ.

Součástí expozice Konica Minolta na veletrhu EmbaxPrint 2007 byla nejen novinka bizhub PRO C6500e, in-line řešení tiskových strojů, ale i nové multifunkční zařízení bizhub C550. V plnobarevném režimu vytiskne 45 stran za minutu, v černobílém 55 stran za minutu. Maximální objem zásobníku pro nepřerušený provoz je 6650 listů.

ZLATÝ EMBAXPRINT 2007 PRO BIZHUB PRO 1050e

Návštěvníci Embaxu shlédli kromě premiéry zahájení prodeje produkční tiskárny bizhub PRO C6500e také in-line řešení černobílého tiskového stroje bizhub PRO 1050e. Tento multifunkční systém pro černobílý digitální laserový tisk získal ocenění v soutěži Zlatý EmbaxPrint 2007. Stroj má vysokou flexibilitu a vyprodukuje až 6300 stran za hodinu v nejvyšší tiskové kvalitě, je vhodný pro malonákladové tisky. Důležitými jednotkami jsou finišery brožur (V1 – se dvěma sponkami ve hřbetě, V2 - lepená vazba) a skládací finišer se šesti způsoby přehýbání.

REVOLUCE NA TRHU PLNOBAREVNÝCH ZAŘÍZENÍ

Naprostou revolucí na poli plnobarevných zařízení se stal digitální tiskový stroj bizhub PRO C6500e, který nabízí vysokou úroveň produktivity s minimalizací manuálních zásahů.Bizhub PRO C6500e, je určen především pro provoz s vysokými nároky na barevný tisk s měsíčním zatížením až 300 tisíc stran formátu A4.

Systém pracuje s výkonem až 65 černobílých a plnobarevných stran za minutu. S maximální gramáží do 300 g/m2, 256 g/m2 při oboustranném tisku, a s širokým výběrem formátů až do rozměrů 330X487 mm je schopen tisknout nejen na papír, ale i karton nebo potažený papír. V základní verzi obsahuje bizhub PRO C6500e tři zásobníky, každý s kapacitou 500 listů, připojením další jednotky se dvěma podavači dosáhne stroj maximální kapacity až 7500 listů.

Široké a flexibilní možnosti produkční tiskárny bizhub PRO C6500e umožňují svým klientům sestavit profesionální tiskový systém dle svých požadavků. Pokročilá technologie k rozpracování barev skládající se z 16 tiskových sestav, díky níž dosahují barevné výtisky dokonalosti, předurčují stroj k využití při plnobarevném komerčním tisku.

Přístroj může být vybaven jednotkou pro tisk a vazbu brožur s možností ořezu nebo sedlové vazby, bigovací jednotkou a ohřívací jednotkou pro práci s offsetovými papíry. Všechny tyto možnosti výstupu lze kombinovat v 16 různých variantách. K připojení stroje jsou na výběr dva externí ripy: EFI Fiery a Creo Color Server.

BIZART – SPOJENÍ BYZNYSU S UMĚNÍM

Zajímavým produktem firmy Konica Minolta je marketingový koncept BizArt, který se zaměřuje na propagaci umělecké tvorby. Program spojující byznys a umění se soustřeďuje především na mladé umělce, jimž umožní prezentaci na předváděcích akcích pro potencionální zákazníky Konica Minolta, v katalogu společnosti a na webových stránkách. Firma také plánuje uspořádat výstavy a soutěže pro mladé umělce na téma ‚produkční tisk‘. Spolupráce s mladými malíři, výtvarníky a grafiky slibuje firmě mnoho příležitostí. Většina mladých umělců v grafickém oboru setrvá a založí si vlastní studia, která vybaví tiskovou technikou a službami Konica Minolta.

Společnost Konica Minolta chce rovněž touto marketingovou koncepcí dosáhnout lepší profilace, díky které by se stala srozumitelnější pro ty, kteří se primárně o techniku nezajímají.

Váš názor Další článek: O2 šíří v multiplexu C vysílání České televize v HD

Témata článku: Byznys, Minolta, Stroj, Tradiční režim, Barevná varianta, Využitý režim, Profesionální stroj, Konica Minolta, Zlatá barva, Vhodný stroj, Revoluce, Tiskárny v akci, Profesionální varianta, R.I.P., Vysoká kapacita

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší