Konica Minolta a GE vytvořily strategickou alianci za účelem urychlení uvedení osvětlovacích těles OLED na trh

Společnosti Konica Minolta a General Electric Company ohlásily podpis dohody o strategické spolupráci za účelem urychlení vývoje osvětlovacích těles OLED (Organic Light Emitting Diode, čili dioda vyzařující organické světlo) a jejich uvedení na trh. Cílem je uvést osvětlení typu OLED na trh do tří let.
Konica Minolta a GE vytvořily strategickou alianci za účelem urychlení uvedení osvětlovacích těles OLED na trh

„Osvětlovací tělesa OLED by mohla být na trhu do tří let a přinést revoluci v osvětlování“

Diody OLED jsou tenké materiály organického původu vložené mezi dvě elektrody, jež po připojení na elektrický proud vydávají světlo. Představují další směr vývoje v oblasti osvětlovací techniky. Jejich široké designové možnosti nabídnou zcela nové způsoby osvětlování domovů i pracovišť. Diody OLED mohou navíc potenciálně dramaticky zvýšit úspornost a ekologičnost osvětlení při zachování úrovně kvality tradičních výrobků na současném trhu.

Masatoshi Matsuzaki, prezident technologického centra Konica Minolta, k tomu říká: “S takto bezprecedentně atraktivními rysy, jako jsou flexibilita, tenkost, lehkost a plochost považujeme osvětlení typu OLED za jednu ze svých nejslibnějších nových obchodních příležitostí do budoucna. Těší nás, že můžeme s firmou GE spolupracovat na urychlení vývoje a uvedení této revoluční nové světelné techniky.”

Témata článku: Nový prezident, Těleso, GE, Konica Minolta, OLED, Revoluce, Technologický vývoj

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje