Kongres Intersteno Praha 2007

Kongres Intersteno Praha 2007

Do 31. 5. 2007 běžela registrace na kongres a MS Intersteno 2007 – do tohoto data se registrovalo 406 účastníků z 30 zemí (CZ, DE, DZ, NL, IT, SK, BE, US, FI, AU, TR, IS, AT, HR, IE, JP, UK, PL, HU, ES, SE, RU, CN, NO, FR, CH, LU…), z toho 230 přihlášeno do některé z disciplín světového šampionátu.

Úspěchu první fáze kongresu a mistrovství světa komentoval šéf organizačního výboru Jaroslav Poláček: „Jsem přesvědčen, že zastoupení z 30 zemí dělá tento kongres mezinárodní událostí prvořadého významu. Máme příležitost ukázat nejen doma, ale i v zahraničí, že naše země se významně podílí na vývoji v oblasti zpracování informací. A předvedeme také proč. Jednáme s Guinessovou knihou rekordů o tom, aby zanesli výsledky našeho mistrovství do svých záznamů.“

Kongres a MS Intersteno bude přelomovou událostí v oblasti informačních a komunikačních technologií v souvislosti se zpracováním informací. Na kongresu přislíbili účast světoví experti na „voice recognition“ – záznam informací přímo počítačem a přítomni budou i odborníci, kteří rozvíjejí stenografické klávesnice, které známe ze seriálů a filmů o amerických soudech.

Kupodivu k novým technologiím v přepisu hraje jednoznačný prim Česká republika. Díky své několik desítek let rozvíjené technologii zkratkového zápisu v přesnosti a rychlosti válcuje ostatní země a způsoby přepisu. Od roku 1963 nejlepší čeští reprezentanti (stenografové, mistři psacích strojů mechanických, elektrických, elektronických a později počítačů) nacestovali desetitisíce kilometrů, aby mohli domů přivézt trofeje zdobící jejich schopnosti a zvyšující pověst naší republiky jako země s kvalitním školstvím.

Až po 44 letech se situace radikálně mění: organizátorem mistrovství v roce 2007 se stává Česká republika a její hlavní město Praha.

Váš názor Další článek: Nová architektura od Intelu s tříkanálovým paměťovým řadičem

Témata článku: Česká klávesnice, Nejlepší zastoupení, Mechanická klávesnice, FR, Psací stroje

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší