Kongres Intersteno bude letos v Praze

Během víkendu se do Prahy do hotelu Crowne Plaza sjelo předsednictvo mezinárodní federace Intersteno, aby diskutovalo přípravné práce na Mistrovství světa (MS) ve zpracování informací a kongres Intersteno 2007.
Kongres Intersteno bude letos v Praze

„Bez myšlenky by lidé nebyli lidmi, bez záznamu slova do počítače by mnoho myšlenek zůstalo ztraceno. Světová organizace Intersteno se od svého založení v roce 1887 zabývá způsoby, jak nejlépe text zaznamenat,“ formuloval již na konferenci čínských informatiků v Shenyangu poslání organizace její prezident, český pedagog Jaroslav Zaviačič.

Kongres a mistrovství světa Intersteno Praha 2007 bude přelomovou událostí v oblasti informačních a komunikačních technologií v souvislosti se zpracováním informací. Na kongresu přislíbili účast světoví experti na „voice recognition“ – záznam mluveného slova přímo počítačem, přijedou i odborníci, kteří rozvíjejí stenografické stroje, známé např. z filmů o amerických soudech.

V záznamu a zpracování textu hraje jednoznačný prim Česká republika zejména díky kvalitní metodice výuky a tréninku i efektivně zpracovanému zkratkovému systému. Od roku 1963 nejlepší čeští reprezentanti (stenografové, mistři psacích strojů mechanických, elektrických, elektronických a později počítačů) nacestovali desetitisíce kilometrů, aby mohli domů přivézt trofeje zdobící jejich umění a zvyšující pověst naší republiky jako země s kvalitním školstvím.

Až po 44 letech se situace radikálně mění: organizátorem příštího mistrovství v roce 2007 se stává Česká republika a její hlavní město Praha.

Témata článku: Myšlenka, Prime, Mluvené slovo, Psací stroje, Česká republika, Americký prezident, Prima

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje