Konferenci Java Forum 2005 navštívilo téměř 500 účastníků

23. září 2005
Tele2: my prodáváme slušně!
PRAHA – 23. září 2005 – Česká pobočka společnosti Sun Microsystems uspořádala 22. září 2005 ve 4 sálech Village Cinemas na pražském Smíchově konferenci Java Forum 2005. Na konferenci, určenou IT profesionálům, vývojářům a všem, kteří se zajímají o Javu, zavítalo téměř 500 návštěvníků.
Konferenci Java Forum 2005 navštívilo téměř 500 účastníků

Java Forum 2005, pořádané při příležitosti 10. výročí uvedení Javy, zahájil svou prezentací Jeff Jackson, viceprezident Java enterprise platforms & developer products Sun Microsystems. Jackson ve své přednášce shrnul vznik a desetiletou historii Javy, zdůraznil obrovskou penetraci Javy na osobních počítačích a mobilních zařízeních po celém světě a vyzdvihnul význam vývojářské komunity pro další rozvoj Javy. Ve svém projevu rovněž několikrát zmínil český původ klíčového open source vývojového nástroje pro Javu – NetBeans, který se nyní vyvíjí v pražském vývojovém centru Sunu. Podle Jacksona se bude Sun i nadále držet svého závazku uvolňovat zdrojové kódy klíčových produktů a technologií. Jeff Jackson je v Sunu zodpovědný za oblast základní architektury a technologií pro Java Enterprise System. Jeffův tým, ve kterém pracuje i „otec Javy“ James Gossling, má na starost také interoperabilitu Java komponent, API a interoperabilitu s produkty Microsoftu.

V programu konference zaznamenaly velký zájem účastníků například přednášky o vývoji aplikací pro mobilní zařízení v prostředí NetBeans, prezentace základních principů a komponent architektury SOA (Services Oriented Architectutre), představení řešení založených na technologii RFID, systému pro řízení a federalizaci identit nebo přednáška o vývoji a testování použitelnosti softwaru. Praktické využití Javy představily případové studie mobilního bankovnictví nebo systému bezpečného a jednotného přístupu k aplikacím na pražském magistrátu. Java technologie prezentovali experti ze společnosti Sun Microsystems a partnerských firem, s případovými studiemi vystoupili zástupci Magistrátu hlavního města Prahy (správa a řízení identit), Komerční banky (mobilní bankovnictví) a T-Mobile Slovensko (využití portálových technologií).

„Jako přední dodavatel e-business řešení v ČR, orientovaný na Javu, jsme nemohli na akci podobného charakteru chybět. Počet návštěvníků, kvalita přednášek i organizace konference splnila naše očekávání. S naší účastí na konferenci jsme maximálně spokojeni,“ vyjádřil svůj názor na Java Forum 2005 Ondřej Čihař, Marketing Manager společnosti ET NETERA.

Prezentace ke všem přednáškám budou postupně zveřejňovány na webu www.sun.cz.

Poznámka: Na přiložených fotografiích je Jeff Jackson, viceprezident Java enterprise platforms & developer products Sun Microsystems, během úvodní přednášky Java Fora 2005.

Diskuze (1) | Tele2: my prodáváme slušně!

Témata článku: Open source, US Open, Jackson

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší