Konference SDMT

13. listopadu 2003
CD-R skončí do pěti let
V polovině října 2003 proběhla společná odborná konference společností Eurotel Praha, spol. s r. o. a KOMIX s.r.o. pod názvem Správa konfigurace mobilních sítí pomocí SDMT.
Konference SDMT

Praha, 12. listopadu 2003  Akce, konané v prostorách společnosti Eurotel, se účastnili odborníci z pěti zemí Evropy – zástupci telekomunikačních operátorů a společnosti Nokia. V jejím průběhu byly diskutovány procesy správy konfigurace telekomunikačních sítí, organizační zabezpečení a softwarová podpora. Velká pozornost byla věnována především samotnému systému SDMT, na jehož vývoji spolupracovali specialisté společností Eurotel a KOMIX, a jeho možnostem při podpoře plánování a řízení konfigurace sítě.

Systém SDMT je určen pro zvyšování efektivity při provozování telekomunikačních sítí, spolehlivosti poskytovaných telekomunikačních služeb, a v neposlední řadě i pro urychlení vstupu nových či inovovaných služeb na trh. „Projekt vývoje systému SDMT byl zahájen začátkem roku 1999. V této době ve světě neexistoval žádný nástroj, který by byl ke komplexní správě konfigurace telekomunikační sítě použitelný. V dnešní době je k dispozici více podpůrných nástrojů, které částečně řeší výše jmenovanou problematiku, ovšem svými vlastnostmi  zdaleka nedosahují komplexnosti a propracovanosti systému SDMT,“ řekl Zdeněk Bílek, vedoucí plánování konfigurace sítě společnosti Eurotel.

„Nástroj byl vyvinut pro vlastní potřebu společnosti Eurotel. Systém SDMT je silný prostředek, který podporuje jednoduchý a efektivní proces plánování mohutných telekomunikačních sítí,“  řekl při úvodním projevu konference Pavel Kolář, výkonný ředitel Technické divize společnosti Eurotel. „Konference je pro nás cenná i jako příležitost k výměně zkušeností s ostatními evropskými operátory a možnost konzultovat zkušenosti v této oblasti,“ dodal dále.

Systém SDMT je nástroj, který umožňuje správu konfigurace sítě téměř bez ohledu na systémovou platformu. Dramaticky zvyšuje spolehlivost sítě a snižuje riziko chyb lidského faktoru. K jeho přednostem patří především možnost rychlého a jednoduchého přístupu k parametrům jednotlivých elementů sítě, možnost rychlé optimalizace, nabízí ale i komplexní pohled v rámci celé sítě.

John Zimmer, Section Manager ze společnosti Sonofon, Dánsko, jako jeden z účastníků konference uvedl: „Jedná se o velmi silný nástroj. Po tom, co jsem viděl si myslím, že při jeho využití lze počítat s vyšší efektivností správy konfigurace již od tří provozovaných ústředen.“

 


 


Společnost KOMIX s.r.o., založená v září 1992 v Praze, je systémovým integrátorem, zaměřeným na poskytování ucelených řešení informačních systémů počínaje analýzou informačních potřeb přes vývoj, testování a implementaci, až po dlouhodobou podporu a další rozvoj. KOMIX se orientuje na projekty v oblasti e-business (B2B, B2C), manažerských informačních systémů, datových skladů, statistických systémů a provozních systémů. Dalšími službami jsou konzultační a analytické služby, ladění dynamiky aplikací a jejich testování a to včetně simulace zátěže velkými počty uživatelů. Specialitou je řešení havarijních situací.

Referenčními projekty jsou například CeSta (Celní statistický systém zpracovávající statistiku zahraničního obchodu ČR http://web.cs.mfcr.cz), DataWarehouse v České správě sociálního zabezpečení, informační systém Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, rozsáhlý faktoringový systém ve ŠkoFINu a další. V současné době má pobočku v Brně a 93 zaměstnanců.

V roce 2002 společnost certifikovala systém řízení jakosti podle normy ISO 9001:2001 pro procesy: Systémová integrace; Analýza, vývoj, implementace, testování a servis software; Dodávky hardware a software.

Další informace je možno získat na webových stránkách společnosti www.komix.cz.

 

Eurotel Praha, spol. s r.o. je největším poskytovatelem bezdrátových hlasových a datových služeb v České republice. V červenci 2003 společnost překročila počet 4 miliónů zákazníků. Sítě mobilních telefonů Eurotel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz) pokrývají území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. Eurotel je vlastníkem UMTS licence na provozování mobilních služeb 3. generace.

Kromě stálých zákazníků se zpětně hrazenými tarify Eurotel nabízí předplacené karty pod značkou Go a kompletní sortiment i obsah multimediálních služeb, včetně videa, MMS, hlasových služeb, WAP a SMS. Eurotel je jediným mobilním operátorem v České republice, který nabízí dvě nejvyspělejší technologie mobilního (bezdrátového) datového přenosu. General Packet Radio Service (GPRS) a High-Speed Circuit-Switched Data (HSCSD) jsou dostupné smluvním zákazníkům i zákazníkům předplacené služby. Vysoce kvalitní služby společnosti Eurotel zahrnují technologii SuperSound, která zajišťuje čistá hlasová spojení a 282 roamingových partnerů ve 129 zemích po celém světě.

Eurotel získal certifikát ISO 9001:2000, založený na mezinárodních standardech kvality. Nezávislí auditoři potvrdili, že společnost Eurotel vybudovala operační systém zaručující kvalitu, stabilitu i trvalé služby.

Eurotel Praha, spol. s r. o., je společnost s ručením omezeným, jejímiž vlastníky jsou Český Telecom, a. s., (51%) a Atlantic West B. V. (49%). Atlantic West B. V. je  firma se společnou majetkovou účastí Verizon Communications (NYSE: VZ) a AT&T Wireless Services (NYSE: AWE).

 


Další informace poskytne:

Eurotel Praha, spol. s r. o.

Diana Dobálová

Tisková mluvčí

+420 720 70 44 00

diana_dobalova@eurotel.cz

 

KOMIX s.r.o.

Patrik Šálek

Ředitel odboru analýzy

+420 225 989 886

salek@komix.cz

 

Váš názor Další článek: CD-R skončí do pěti let

Témata článku: West, CS Go, Diana, Atlantic, Telekomunikační síť, Mobilní telefony element


Určitě si přečtěte

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 26

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor