Konference Internet a Technologie 15: témata především o bezpečnosti

Konference Internet a Technologie 15: témata především o bezpečnosti

Novinky v registru domén a mojeID, ČTÚ – co nás čeká a co nás nemine na českém telekomunikačním trhu v roce 2015 nebo SSL na hostingu po HeartBleed, POODLE, Snowdenovi a dalších kalamitách - to je jen krátký výčet přednášek, které nabídne další ročník tradiční konference Internet a Technologie. Ta se letos uskuteční ve čtvrtek 28. května v Ballingově sále Národní technické knihovny v pražských Dejvicích.

“S ohledem na změny v telekomunikacích, a to nejen u nás, bude jistě velice zajímavá prezentace předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu. Jaromír Novák se bude věnovat aktuálním tématům spojeným s českými telekomunikacemi a představí nám změny, jež lze očekávat v roce 2015. Dále se můžeme těšit například na informace ohledně aktuální a budoucí rychlosti Internetu v České republice. Na tuto prezentaci se já osobně velice těším,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „Za pozornost budou ale jistě stát i další přednášky. Dovolím si upozornil na vystoupení kolegy Patrika Wallströma ze švédského registru, který bude mluvit o projektu Zonemaster. Ten slouží k testování systému doménových jmen (DNS). Zajímavá jistě bude také panelová diskuse věnovaná aktuálním bezpečnostním rizikům, jimž čelí české sítě.“

Program v hlavním sále doplní dvě doprovodné aktivity. Jimi jsou již tradiční workshop věnovaný softwaru BIRD. Druhou aktivitou je prezentace našeho vzdělávacího centra v podobě pásma přednášek vycházejících z kurzů, jež Akademie CZ.NIC běžně nabízí; svůj prostor zde dostanou IPv6, DNS a DNSSEC a dále BGP a služba mojeID. Každému tématu bude věnováno přibližně 20 minut, během nichž lektoři akademie představí zajímavosti spojené se svými kurzy.

Konference se koná ve čtvrtek 28. května v prostorách Národní technické knihovny v Praze a přihlásit se na ni je možné od dnešního dne. Registrace je otevřena až do čtvrtka 21. května. Vstup na konferenci činí 200 Kč včetně DPH.

Partnerem konference Internet a Technologie 15 je český propojovací uzel NIX.CZ. Mediálními partnery jsou servery Root.cz, Lupa.cz a LinuxEXPRES.

Další článek: Počítače budou letos dražší. Ty nejlevnější prý zdraží až o 40 %

Témata článku: Root, Novák, Ondřej Filip

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší