Konference identifikačního systému Aktion

28. září 2010
Superpočítačová honba za výkonem
Konference identifikačního systému Aktion

V konferenčním centru City v Praze se 15. září 2010 konala konference určená pro majitele firem, manažery a profesionály z oblasti personální a mzdové agendy, informačních technologií a bezpečnosti budov. Proběhlo zde oficiální představení produktů a aplikací systému Aktion.NEXT od předního českého výrobce společnosti EFG CZ spol. s r.o., která působí, jak v České republice, tak v zahraničí. Návštěvníci byli seznámeni s jednotlivými zakázkovými případy propojení s externími zařízeními, které přináší zcela nové možnosti v evidenci přítomnosti osob s návazností na směrování telefonních hovorů a řadu dalších výhod.

Trendem dnešní doby je stále více využívání biometrické identifikace pomocí otisku prstu, oční duhovky a rozpoznávání obličeje. Metody identifikace si návštěvníci mohli osobně vyzkoušet na vystavovaných zařízeních. Společnost zde oficiálně představila nový multifunkční terminál pro evidenci docházky, kontrolu přístupu, evidenci výroby a stravování s integrovanou kamerou pro ukládání fotografií osob.

V objektech, kde je vyžadován vyšší stupeň zabezpečení je možno využít terminál na rozpoznávání oční duhovky nebo obličeje. Tyto metody patří mezi jedny z nejspolehlivějších a nejpřesnějších, využití naleznou např. na letištích, v bankách, výzkumných laboratořích a institucích. Pro evidenci docházky a kontrolu přístupu v nemocničním prostředí či ve farmaceutickém průmyslu je možno využít víceúčelový terminál, kde identifikace probíhá pomocí rozpoznávání obličeje. Velkou výhodou tohoto zařízení je snímací vzdálenost 30-80 cm.

Pro kontrolu přístupu osob společnost představila novou řadu snímačů, identifikace osob může probíhat kartou, otiskem prstu nebo PIN kódem. Uživatelé ocení špičkové technické parametry, čtecí dosah, jednoduchou instalaci, nastavení více typů výstupních datových formátů a použité materiály. Zejména pak malé rozměry a originální design s možností výběru a jednoduché výměny předních krytů v několika barvách.

Témata článku: Evidence, Farmaceutická firma, Rozpoznávání, Terminál, Oficiální materiál, Nová metoda

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí