KONE úspěšně integruje navrhování ve 3D s aplikací Autodesk Inventor

LAS VEGAS, Autodesk University, 27. listopadu – Autodesk oznámil, že KONE Corporation, jeden z největších výrobců výtahů a eskalátorů na světě, úspěšně integruje 3D do svých 2D návrhových procesů pomocí světově nejprodávanější aplikace pro 3D strojírenské navrhování, Autodesk Inventor.
KONE úspěšně integruje navrhování ve 3D s aplikací Autodesk Inventor

Účinné 3D možnosti aplikace Autodesk Inventor umožňují společnosti KONE využívat metody funkčního navrhování, kdy vytváření návrhů vychází z funkčních požadavků projektu. Funkce tak určuje formu, společnost rychleji zpracuje proces od konceptu po reálný výrobek a návrhy hned napoprvé fungují správně.

KONE jako jeden z předních světových výrobců výtahů a eskalátorů nabízí celou řadu služeb, od návrhu a instalace až po údržbu a modernizaci. Jeho tým modernizace eskalátorů se specializuje na řešení, která umožňují majitelům budov inovovat stávající eskalátory s podstatně nižšími náklady, než na kolik by vyšla kompletní výměna. U těchto komplexních zakázek se vymontují všechny mechanické a elektrické součásti eskalátoru a zůstane zachována pouze stavební kostra. Díky tomu je možné rychle nainstalovat nejnovější technologii eskalátoru, což znamená modernizaci vertikálních dopravních prostředků budovy bez narušení komfortu pro zákazníka.

V minulosti společnost KONE se zpracovávala většinu návrhů modernizací ve 2D. Společnost ale viděla výhody, které mohla získat integrací 3D návrhu do těchto modernizačních projektů – zde se neustále řeší, jak začlenit univerzální produkt do konstrukcí pro eskalátory mnoha různých značek, modelů a typů.

„Funkce aplikace Autodesk Inventor pro funkční navrhování, například Frame Generator a Design Accelerator, nám umožňují generovat součásti a sestavy na základě funkčních požadavků a reálných parametrů,“ řekl Don Gradin, strojírenský návrhář společnosti KONE. „To nám pomáhá maximálně využívat společné, jednoduše zaměnitelné díly, což samozřejmě zkracuje dobu návrhu a také urychluje instalaci u zákazníka, neboť technici nemusí řešit nehodící se součástky. Co je nejdůležitější, dokážeme pro zákazníky rychleji uvádět nové eskalátory do provozu.“

Autodesk Inventor, který podporuje navrhování ve 2D i 3D, byl pro KONE ideálním řešením, protože společnost má obrovské množství dat v souborech aplikace AutoCAD. Navíc celková uživatelská vstřícnost Inventoru umožnila návrhářům KONE rychle začít využívat výhody práce ve 3D.

„Provozní jednoduchost aplikace Autodesk Inventor – zvlášť v porovnání s některými jinými 3D řešeními – umožnila i nezkušeným operátorům rychle se vypracovat ke zběhlosti,“ řekl Gradin. „Dnes všechny naše návrhy pouštíme do výroby s ucelenou sadou 2D výkresů generovaných ze 3D modelů v Inventoru. Přepínání mezi 2D a 3D je bez problému. Vzhledem k tomu, že všechny díly a sestavy je tak jako tak třeba modelovat, nemusíme vynakládat téměř žádný čas navíc, a zaznamenáváme výraznou časovou úsporu při přípravě výkresů.“

3D návrhy v aplikaci Autodesk Inventor kromě časové úspory umožňují snazší vizualizaci řešení, což pomáhá jak při vývoji konceptů, tak při brainstormingu. Tato kreativní výhoda pomůže společnosti KONE udržet se na absolutní špičce pro zákazníky.

„Chtějí-li si výrobci udržet konkurenceschopnost na současném trhu, musí zvyšovat produktivitu svých inženýrů, aniž by obětovali inovace,“ řekl Robert Kross, viceprezident Manufacturing Solutions Division společnosti Autodesk. „3D funkčnost a pojetí funkčního návrhu v aplikaci Autodesk Inventor umožňuje výrobcům lépe realizovat jejich návrhy a snadno dosahovat obou zmíněných cílů.“

Váš názor Další článek: Kde hledat programy kompatibilní s Windows Vista?

Témata článku: Sestavy, Absolutní špička, Inventor, Brainstorming, Reálná aplikace, Generator, Funkční koncept, Kone, Kross

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší