Koncern PC-Ware dosáhl zisku 3,48 milionů EUR před zdaněním

20. července 2004
Lindows se za 20 milionů vzdá jména
Návrh na dividendu je 30 centů za akcii
Koncern PC-Ware dosáhl zisku 3,48 milionů EUR před zdaněním

Lipsko, Praha, 14. července 2004 - Celoevropsky působící poskytovatel IT služeb firma PC-Ware, AG dosáhla ve fiskálním roce 2003/2004 (od 1.4. 2003 do 31.3. 2004) obratu 404,5 milionů EUR. Hospodářský výsledek před zdaněním reflektuje úroky a odpisy (EBITDA) 6,0 milionů EUR. Zisk před zdaněním  je 3,48 milionů EUR, zisk po zdanění 1,68 milionů EUR. Stejně jako v předcházejícím fiskálním roce navrhne představenstvo a dozorčí rada  valné hromadě vyplacení dividendy 30 centů za akcii. Svými výsledky společnost potvrdila svoji vedoucí pozici na německém a evropském IT trhu.

 

Vykázaný obrat v hodnotě 404,5 milionů EUR je nižší než loňské výsledky (464,4 mil. EUR). Příčinou je především změna zúčtovacího systému (který snižuje obrat) hlavního dodavatele Microsoft, neopakovatelné ojedinělé vlivy, které jsou důsledkem změn v licenční politice Microsoftu z loňského roku, stejně jako celkově složitá ekonomická situace na německém a celoevropském trhu. Přestože se podařilo zvýšit obrat ve všech ostatních obchodních odvětvích, snížil se obrat a zisk. Zisk před zdaněním se snížil na 3,48 mil EUR oproti 7,4 mil. EUR v loňském roce.

Obchod se softwarovými licencemi zůstává klíčovým a jeho objem v softwarech jiných než Microsoft stále narůstá. Díky tomu mohl PC-Ware  i přes tlak na ceny na trhu zvýšit hrubý výnos z marží ze 7,9% na 8,1%.  Microsoft jmenoval PC-Ware v polovině roku 2003 panevropským obchodníkem pro Evropu, Střední a Blízký Východ a Afriku. Byla zahájena spolupráce s kanadským IT-poskytovatelem služeb firmou Softchoice, jejímž prostřednictvím PC-Ware pečuje o celosvětové klienty.

 

Obrat ve strategicky významných službách Software servis vzrostl o dalších 10,1%. Divize systémových řešení vzrostla dokonce o 23%, což je zásluhou především vývoje ve švýcarské dceřiné společnosti BISON Systéme AG. Podíl zahraničních poboček na obratu koncernu zůstává stabilně kolem 1/3 obratu.

 

Přes těžkou situaci na trhu investuje PC-Ware do svých prodejních a servisních kapacit. Počet zaměstnanců stoupl z 610 na 634 ( z toho je 27 učňů). „Mnoho podniků škrtlo pracovní místa. My jsme udělali opak a investovali do naší budoucnosti: zaměstnali jsme špičkové pracovníky pro prodej a servis, abychom mohli dnes a v budoucnu ještě lépe uspokojit potřeby našich více než 75.000 zákazníků“, řekl předseda představenstva Dr. Knut Löschke.

 

Výhled:

V probíhajícím obchodním roce 2004/2005 klade PC-Ware důraz na další růst doma i v zahraničí: S převzetím českého poskytovatele IT řešení, firmy DIGI TRADE začala expanze PC-Ware na východoevropské trhy. Podílem ve skupině SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ SENAS AG bude rozšířen obchod s hardwarem a poskytováním servisu infrastruktury na celý německy mluvící trh. „SENAS“ bude etablován jako značka pro systémová řešení dodávaná skupinou PC-Ware.

Oživení obchodu, které započalo na konci minulého fiskálního/obchodního roku pokračuje i v prvním kvartálu nového obchodního roku.          

 

O společnosti PC-WARE

Společnost PC-Ware Information Technologies, a.s. patří k vedoucím poskytovatelům IT na Evropském trhu. Svým zákazníkům nabízí široké spektrum služeb od licencí na standardní software a software management, přes systémovou podporu a softwarová řešení „na míru“ až po kompletní systémové řešení pro výrobní firmy i finanční služby. V Německu a Nizozemsku je firma lídrem na trhu softwarových licencí a licenčního managementu. Spolu s osmi dceřinými společnostmi a více než šesti sty zaměstnanci pečuje o více než 70.000 zákazníků. Spoluprací s kanadským poskytovatelem služeb, firmou Softchoice jsou rozvíjeny Severoamerické a Asijské trhy. K významným partnerům PC-Ware patří společnosti Microsoft, Novell, IBM/Lotus, SAP, Attachmate, Network Associates, Computer Associates, Fujitsu-Siemens a Hewlett Packard. Společnost je od svého založení v roce 1990 zisková. Počínaje 5. květnem 2000 je akciová společnost PC-Ware kótovaná na frankfurtské  burze cenných papírů.

www.pc-ware.de

 

O společnosti DIGI TRADE

Společnost DIGI TRADE vznikla v roce 1994. Zajišťuje služby zaměřené na vývoj, provoz a rozvoj informačních systémů. Poskytuje řešení v oblastech řízení vztahů se zákazníky (CRM), správy dokumentů a informací (DMS), sdílení dat a aplikace pro pracovní skupiny a týmy (groupware), internet/intranet a bezpečnost IS. V oblasti podpory IS se DIGI TRADE soustřeďuje nejen na outsourcing a help desk, ale poskytuje také servisní služby při správě informačních systémů, správě sítí LAN/WAN nebo při řešení problémů, výpadků a havárií IS. Vyhledávané je i autorizované školicí středisko, které poskytuje standardní kurzy pro uživatele, kurzy kancelářských systémů na míru, specializované kurzy pro IT profesionály, certifikační kurzy a testy standardní počítačové vzdělanosti i IT profesionálů s celosvětovou platností. DIGI TRADE rovněž dodává hardware a software, poskytuje poradenství v oblasti licencí software a na přání klientů provádí softwarový audit. DIGI TRADE má certifikát systému managementu jakosti ISO 9001.

V květnu 2004 se společnost DIGI TRADE stala součástí nadnárodní skupiny IT firem PC – WARE.

 

www.digi-trade.cz

 

 

Váš názor Další článek: Lindows se za 20 milionů vzdá jména

Témata článku: Software, Microsoft, Švýcarský trh, Vyhledávaný text, Trade, Bison, Digi, Ebitda, Německá služba, Dceřiná firma


Určitě si přečtěte

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky