Koncern PC-Ware dosáhl zisku 3,48 milionů EUR před zdaněním

20. července 2004
Lindows se za 20 milionů vzdá jména
Návrh na dividendu je 30 centů za akcii
Koncern PC-Ware dosáhl zisku 3,48 milionů EUR před zdaněním

Lipsko, Praha, 14. července 2004 - Celoevropsky působící poskytovatel IT služeb firma PC-Ware, AG dosáhla ve fiskálním roce 2003/2004 (od 1.4. 2003 do 31.3. 2004) obratu 404,5 milionů EUR. Hospodářský výsledek před zdaněním reflektuje úroky a odpisy (EBITDA) 6,0 milionů EUR. Zisk před zdaněním  je 3,48 milionů EUR, zisk po zdanění 1,68 milionů EUR. Stejně jako v předcházejícím fiskálním roce navrhne představenstvo a dozorčí rada  valné hromadě vyplacení dividendy 30 centů za akcii. Svými výsledky společnost potvrdila svoji vedoucí pozici na německém a evropském IT trhu.

 

Vykázaný obrat v hodnotě 404,5 milionů EUR je nižší než loňské výsledky (464,4 mil. EUR). Příčinou je především změna zúčtovacího systému (který snižuje obrat) hlavního dodavatele Microsoft, neopakovatelné ojedinělé vlivy, které jsou důsledkem změn v licenční politice Microsoftu z loňského roku, stejně jako celkově složitá ekonomická situace na německém a celoevropském trhu. Přestože se podařilo zvýšit obrat ve všech ostatních obchodních odvětvích, snížil se obrat a zisk. Zisk před zdaněním se snížil na 3,48 mil EUR oproti 7,4 mil. EUR v loňském roce.

Obchod se softwarovými licencemi zůstává klíčovým a jeho objem v softwarech jiných než Microsoft stále narůstá. Díky tomu mohl PC-Ware  i přes tlak na ceny na trhu zvýšit hrubý výnos z marží ze 7,9% na 8,1%.  Microsoft jmenoval PC-Ware v polovině roku 2003 panevropským obchodníkem pro Evropu, Střední a Blízký Východ a Afriku. Byla zahájena spolupráce s kanadským IT-poskytovatelem služeb firmou Softchoice, jejímž prostřednictvím PC-Ware pečuje o celosvětové klienty.

 

Obrat ve strategicky významných službách Software servis vzrostl o dalších 10,1%. Divize systémových řešení vzrostla dokonce o 23%, což je zásluhou především vývoje ve švýcarské dceřiné společnosti BISON Systéme AG. Podíl zahraničních poboček na obratu koncernu zůstává stabilně kolem 1/3 obratu.

 

Přes těžkou situaci na trhu investuje PC-Ware do svých prodejních a servisních kapacit. Počet zaměstnanců stoupl z 610 na 634 ( z toho je 27 učňů). „Mnoho podniků škrtlo pracovní místa. My jsme udělali opak a investovali do naší budoucnosti: zaměstnali jsme špičkové pracovníky pro prodej a servis, abychom mohli dnes a v budoucnu ještě lépe uspokojit potřeby našich více než 75.000 zákazníků“, řekl předseda představenstva Dr. Knut Löschke.

 

Výhled:

V probíhajícím obchodním roce 2004/2005 klade PC-Ware důraz na další růst doma i v zahraničí: S převzetím českého poskytovatele IT řešení, firmy DIGI TRADE začala expanze PC-Ware na východoevropské trhy. Podílem ve skupině SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ SENAS AG bude rozšířen obchod s hardwarem a poskytováním servisu infrastruktury na celý německy mluvící trh. „SENAS“ bude etablován jako značka pro systémová řešení dodávaná skupinou PC-Ware.

Oživení obchodu, které započalo na konci minulého fiskálního/obchodního roku pokračuje i v prvním kvartálu nového obchodního roku.          

 

O společnosti PC-WARE

Společnost PC-Ware Information Technologies, a.s. patří k vedoucím poskytovatelům IT na Evropském trhu. Svým zákazníkům nabízí široké spektrum služeb od licencí na standardní software a software management, přes systémovou podporu a softwarová řešení „na míru“ až po kompletní systémové řešení pro výrobní firmy i finanční služby. V Německu a Nizozemsku je firma lídrem na trhu softwarových licencí a licenčního managementu. Spolu s osmi dceřinými společnostmi a více než šesti sty zaměstnanci pečuje o více než 70.000 zákazníků. Spoluprací s kanadským poskytovatelem služeb, firmou Softchoice jsou rozvíjeny Severoamerické a Asijské trhy. K významným partnerům PC-Ware patří společnosti Microsoft, Novell, IBM/Lotus, SAP, Attachmate, Network Associates, Computer Associates, Fujitsu-Siemens a Hewlett Packard. Společnost je od svého založení v roce 1990 zisková. Počínaje 5. květnem 2000 je akciová společnost PC-Ware kótovaná na frankfurtské  burze cenných papírů.

www.pc-ware.de

 

O společnosti DIGI TRADE

Společnost DIGI TRADE vznikla v roce 1994. Zajišťuje služby zaměřené na vývoj, provoz a rozvoj informačních systémů. Poskytuje řešení v oblastech řízení vztahů se zákazníky (CRM), správy dokumentů a informací (DMS), sdílení dat a aplikace pro pracovní skupiny a týmy (groupware), internet/intranet a bezpečnost IS. V oblasti podpory IS se DIGI TRADE soustřeďuje nejen na outsourcing a help desk, ale poskytuje také servisní služby při správě informačních systémů, správě sítí LAN/WAN nebo při řešení problémů, výpadků a havárií IS. Vyhledávané je i autorizované školicí středisko, které poskytuje standardní kurzy pro uživatele, kurzy kancelářských systémů na míru, specializované kurzy pro IT profesionály, certifikační kurzy a testy standardní počítačové vzdělanosti i IT profesionálů s celosvětovou platností. DIGI TRADE rovněž dodává hardware a software, poskytuje poradenství v oblasti licencí software a na přání klientů provádí softwarový audit. DIGI TRADE má certifikát systému managementu jakosti ISO 9001.

V květnu 2004 se společnost DIGI TRADE stala součástí nadnárodní skupiny IT firem PC – WARE.

 

www.digi-trade.cz

 

 

Váš názor Další článek: Lindows se za 20 milionů vzdá jména

Témata článku: Software, Microsoft, Vyhledávaný text, Německá služba, Dceřiná firma, Trade, Bison, Digi, Ebitda, Švýcarský trh


Určitě si přečtěte

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

** Američtí farmakologové hledali inspiraci pro vývoj nových léků v brožuře z americké občanské války ** Jižanští felčaři podle ní připravovali rostlinné extrakty chránící rány před zánětem ** Výluhy ze tří dřevin zabírají i proti bakteriím rezistentním k antibiotikům

Jaroslav Petr | 2

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch