Komponentové novinky ASUS pro druhou polovinu roku

Komponentové novinky ASUS pro druhou polovinu roku

ASUS představil několik nových produktů, které plánuje uvést na trh ve druhé polovině letošního roku. Jedná se o ASUS AiCloud, kombinaci 802.11ac Wi-Fi routeru a cloudových služeb, díky nimž si můžete jednoduše vytvořit své osobní cloudové úložiště, dále novou řadu monitorů Designo se štíhlým provedením, řadu grafických karet GT600 založených na nejnovějších čipových sadách od společnosti NVIDIA nebo první přídavnou kartu Thunderbolt pro základní desky – ThunderboltEX.

ASUS AiCloud – cloudové úložiště přístupné odkudkoli

Aplikace ASUS AiCloud představuje cloudová úložiště přístupná z jakéhokoli zařízení. Postačí, když uživatelé doma zapojí router ASUS RT-AC66U jako středobod své sítě. Aplikace AiCloud nabízí více funkcí než ostatní cloudové služby, například vyšší úroveň soukromí díky vlastnímu soukromému cloudu, vyšší rychlost stahování, streamování, sdílení a synchronizaci souborů na více zařízeních. Aplikace AiCloud je zdarma ke stažení na Play Store (pro zařízení se systémem Android) nebo App Store (pro zařízení se systémem iOS).

Router ASUS RT-AC66U nabízí dvoupásmové gigabitové bezdrátové připojení s 5. generací standardu Wi-Fi 802.11ac, který je označován také jako 5G Wi-Fi a umožňuje až 3× vyšší rychlosti než stávající standard 802.11n. Je jedním z mála routerů, kterým se dosud podařilo dosáhnout takového zrychlení – v kombinovaném pásmu 2,4GHz/5GHz nabízí rychlost až 1,75 Gb/s. Díky technologii ASUS AiRadar sloužící k zesílení a tvarování signálu se hodí pro náročné on-line aplikace. Možnosti jeho uplatnění se rozrůstají zásluhou intuitivního nastavení ASUSWRT, několika SSID a podpory IPv6. Když k tomu připočteme ještě rozhraní USB, stává se z RT-AC66U multifunkční zařízení, které lze využít pro 3G, FTP, DLNA nebo jako tiskový server.

Router současně poslouží jako hub pro celou řadu cloudových služeb. Funkce ASUS Cloud Disk poskytuje vzdálený přístup k multimédiím uloženým na zařízení připojeném k USB portu routeru ASUS RT-AC66U. To znamená, že uživatelé budou moci přistupovat ke svému vlastnímu multimediálnímu serveru z jakéhokoli notebooku nebo smartphonu či tabletu s operačním systémem Android/iOS.

Pomocí funkce ASUS Smart Access můžete začlenit libovolný počítač v síti do svého osobního cloudu a sdílet vybrané soubory přes internet. Podporována jsou všechna zařízení se systémem Windows, Mac a Linux. Kompatibilní zařízení můžete pomocí dálkového ovladače dokonce probudit z režimu spánku, takže nebude třeba plýtvat energií kvůli počítačům zapnutým 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Klepněte pro větší obrázek

Monitory ASUS Designo MX279H a MX239H

Monitory ASUS řady Designo MX nabídnou nejen kvalitní obraz s věrnými barvami, ale také elegantní design bez rámečků. 27" monitory Designo MX279H a 23" monitory Designo MX239H se hodí k jakémukoli stolnímu počítači a zásluhou štíhlého provedení s pevným kruhovým stojanem zaberou na stole minimum místa. Tloušťka modelu MX239H činí pouhých 14,5 mm, u modelu MX279H je to jen 17,5 mm. Matný IPS panel s LED podsvícením a úpravou proti odleskům nabízí široké pozorovací úhly 178° a kvalitní reprodukci barev. Kromě toho monitory disponují dvěma vstupy HDMI. O čistý zvuk se stará technologie ASUS SonicMaster, která byla vyvinuta ve spolupráci se společností Bang & Olufsen ICEpower.

Grafické karty ASUS GT600

Grafické karty ASUS GT600 jsou založeny na architektuře NVIDIA GeForce. Vybrat si můžete hned z několika modelů: GT640-2GD3, GT630-2GD3, GT620-1GD3-L a GT610-SL-2GD3-L. Všechny využívají technologii ASUS Super Alloy Power, kterou tvoří kvalitní komponenty zajišťující výrazně nižší provozní teploty, vyšší výkon a delší životnost v porovnání s ostatními kartami na trhu.

Prostřednictvím technologie NVIDIA Surround lze ke grafickým kartám ASUS GT600 připojit až 3 HD monitory (u modelu GT640-2GD3 dokonce čtyři), což ocení zejména hráči. Každá karta je navíc vybavena výstupem pro 3D HDTV.

ASUS ThunderboltEX

ASUS představil rovněž přídavnou kartu Thunderbolt. Ta je určena uživatelům základních desek P8Z77 nebo P8H77. Díky plug-and-play zapojení na podporovaných základních deskách je karta ThunderboltEX vhodným řešením pro snadný a flexibilní upgrade, které ocení všichni uživatelé toužící po vyšších přenosových rychlostech. U řad základních desek ASUS Z77 a H77 tak prakticky okamžitě můžete využívat datové přenosy až 20× rychlejší než USB 2.0 a 2× rychlejší než USB 3.0.

Další článek: Sony koupilo herní cloud platformu Gaikai, konkurenci Onlive

Témata článku: Bang Olufsen, USB Wi-fi, Wi-Fi Router, DLNA, Čistá energie, Matná úprava, Bang, Wi-fi karta, USB Hub, Základní model, Nejlepší notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X