Komplexní informace o firmách na portále MSN.ATLAS.CZ

Internetový portál MSN.ATLAS.CZ uživatelům přináší novou praktickou službu – firmy.atlas.cz.
Komplexní informace o firmách na portále MSN.ATLAS.CZ
Internetový portál MSN.ATLAS.CZ uživatelům přináší novou praktickou službu – firmy.atlas.cz. Jedná se o propojení informací z několika špičkových databází a související monitoring tisku.

Zájemce může hledanou firmu najít několika způsoby. Základní vyhledávání firem je podle klíčového slova, a to v databázích společností Inform Net Partners a ABC českého hospodářství. Rozšířené hledání pak pro přesnější výsledek kombinuje několik zadaných kritérií – např. klíčové slovo a město nebo klíčové slovo a obor. Tím možnost vyhledávání nekončí – úvodní stránka služby na http://firmy.atlas.cz nabízí i hledání v jiných zdrojích na českém Internetu, na dalších serverech portálu MSN.ATLAS.CZ (obchody/inzeráty/aukce), ale i v Obchodním a Živnostenském rejstříku. Pravý sloupec úvodní stránky služby nabízí ekonomické zpravodajství ČIA.

Výsledky vyhledávání podle klíčového slova jsou rozděleny do sekce Nalezené obory (klíčové slovo je obsaženo v oboru) a do sekce Nalezené firmy (klíčové slovo je obsaženo v názvu firmy). Nalezené firmy, standardně setříděné podle relevance, si zájemce může setřídit i abecedně podle názvu, města nebo ulice.

Kliknutím na odkaz konkrétní firmy se uživatel dostane na stránku, obsahující informace o firmě z databáze Inform katalog. Údaje o firmě je možné vzápětí ověřit ještě v Obchodním rejstříku nebo v registru ARES, a propojením na špičkový mapový systém mapy.atlas.cz lze najít sídlo hledané firmy. Nejsou-li informace o vyhledané firmě v databázi Inform katalog aktuální, je možné je opravit – úprava však neprobíhá on-line, ale až po ověření společností Inform Net Partners. Informace o konkrétní vyhledané firmě v pravém sloupci stránky vhodně doplňuje rešerše z monitoringu tisku dvou kvalitních zdrojů – ČIA a ČTK-Protext. Služba firmy.atlas.cz je provázána se systémem personalizace portálu MSN.ATLAS.CZ, takže zájemce si může informace o vyhledaných firmách ukládat do svého osobního adresáře.

Pavel Doležal, Chief Product Manager společnosti ATLAS.CZ, k tomu dodává: “Služby, jež zavádíme, dokazují praktický přínos Internetu do každodenního života, napomáhají rozvoji podnikání a e-commerce. Nová služba soustřeďující kvalitní informace o firmách a relevantní monitoring tisku tento trend zcela logicky doplňuje. Komplexní informace o firmách z několika kvalitních databází ve spojení s možností rešerše v tisku jsou prostředkem pro monitoring konkurence nebo ověření potenciálního obchodního partnera.”

ATLAS.CZ, a.s. je česká akciová společnost provozující přední internetový portál MSN.ATLAS.CZ (http://msn.atlas.cz). Cílem je poskytovat všem uživatelům Internetu rychlé, profesionální a spolehlivé portálové služby v plné šíři a tím jim umožnit snadnou orientaci v Internetu. Portál = umělecky ztvárněný vchod, brána (architekt.), v internetové terminologii vstupní bod do Internetu, poskytující kromě jiného zpravodajství, vyhledávání, personalizaci, freemail, freewebhosting a obchodování (nákupy, aukce).

Váš názor Další článek: PTC oznámilo vývoj interaktivního plošného modeláře

Témata článku: Inform, Osobní klíč, Relevance, Monitoring, Praktický život, Partners, Obor


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu