Kodaňskou konferenci o klimatu je možné zdarma navštívit i na dálku

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
Kodaňskou konferenci o klimatu je možné zdarma navštívit i na dálku

Konference OSN o klimatických změnách, která nyní probíhá v dánské Kodani, je přístupná i na dálku účastníkům ze 192 zemí světa včetně České republiky. Umožňuje to spolupráce Ministerstva zahraničních věcí Dánska a společnosti Cisco, díky které je možné se do dění konference v různé intenzitě zapojit prostřednictvím řešení Cisco TelePresence, audio konferenčních služeb a webových nástrojů. Jedno z virtuálních místností je přístupná rovněž v Praze.

„Využití technologií Cisco je součástí závazku dánské vlády, že konference bude stejně přátelská k životnímu prostředí, jako je její poslání. Řešení Cisco TelePresence nabízí účastníkům konference možnost setkat se na dálku s kolegy, experty a poradci z celého světa, kteří jim mohou poskytnout konzultaci či informaci, kterou budou potřebovat během debaty,“ říkáSvend Olling z Ministerstva zahraničních věcí Dánska.

Platforma Global Climate Change Meeting Platform (GCCMP) připravená společností Cisco umožňuje delegátům a zainteresovaným skupinám z celého světa řídit diskuze o problematice současných klimatických změn, jejich finančních dopadech a emisích skleníkových plynů spojených s cestováním, a to bez ohledu na to, kde se zrovna nachází. Díky ní se mohou do jednání na kodaňské konferenci vedle osobní návštěvy zapojit i na dálku například prostřednictvím virtuální místnosti Cisco TelePresence, která vytváří dojem skutečného setkání u jednoho stolu s lidmi vzdálenými i tisíce kilometrů.

Hlavní konferenční centrum v Kodani je vybaveno čtyřmi místnostmi s Cisco TelePresence, které jsou propojeny s dalšími 77 místnostmi Cisco TelePresence na celém světě včetně jedné umístěné v pražském sídle společnosti Cisco. Připojeny jsou dále například dánské ambasády, sekretariát UNFCCC v Bonnu, UNEP v Nairoby, Palác národů OSN, UNICC v Ženevě nebo sídlo OSN v New Yorku.

Vedle virtuálních místností Cisco TelePresence, prostřednictvím kterých se mohou do jednání na konferenci zdarma zapojit ministři a členové z vládních delegací, členové neziskových nebo mezivládních organizací a zástupci médií, jsou k dispozici rovněž on-line nástroje, které umožňují sledovat dění na konferenci i pro všechny ostatní zájemce, a to buď přímo živě, nebo ze záznamu.

“Ve společnosti Cisco věříme, že technologie mohou změnit svět a způsob, jakým se v budoucnu vypořádá s problémy životního prostředí nebo nedostatky přírodních zdrojů. Díky naší platformě se mohou do jednání kodaňské konference zapojit všechny zainteresované osoby bez ohledu na lokální čas, vzdálenost nebo kulturu. Věříme, že to usnadní a urychlí diskuze o tom, jak by měly národy na celém světě spolupracovat, aby negativní dopady na životní prostředí byly co nejmenší,” říká Laura Ipsen, senior vice presidentka pro globální politiku a vládní záležitosti ve společnosti Cisco.

Šetrný přístup řešení typu Cisco TelePresence na životní prostředí dokazuje například samotná společnost Cisco, která ho nejen prodává svým zákazníkům po celém světě, ale rovněž ho interně využívá ke schůzkám a týmové spolupráci. Cisco dnes interně využívá 650 jednotek Cisco TelePresence ve více než 200 městech ve 45 zemích, jež mu umožňují snižovat emise skleníkových plynů, které by jinak vyprodukovaly služební cesty, o zhruba 181 319 metrických tun.

Témata článku: Cisco, Celý svět, Bonn, Laura, Meeting, Tuna

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky