Klávesnice s LCD – inteligentní doplněk k Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser

Praha, 16. srpna 2005 – společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), přední světový výrobce bezdrátových myší a klávesnic, dnes představila zařízení Logitech® Cordless Desktop® MX™ 5000 Laser vyznačující se displejem vestaveným na klávesnici.
Klávesnice s LCD – inteligentní doplněk k Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser

Ten lidem pomáhá zvládat nepřetržitý tok informací, který se stal neoddělitelnou součástí práce na počítači. Displej zobrazuje oznámení o e-mailech a rychlých zprávách (IM), oblíbené hudební seznamy a internetové rozhlasové stanice. A tím, že se na displeji zobrazují některé další informace, například stav „caps locku“ a „F lock“ kláves, úroveň hlasitosti a vypnutí zvuku –, pomáhá klávesnice také snížit vizuální zahlcenost monitoru počítače.

Tyto možnosti znamenají značný posun v úloze bezdrátové klávesnice a myši na pracovním stole. Klávesnice Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser je víc než jen zařízení na psaní: Je to inteligentní zařízení, protože má schopnost posílat informace počítači anebo je přijímat. Produkt také umí počítač přeměnit na bezdrátový rozbočovač Bluetooth®, protože podporuje novou bezdrátovou technologii Bluetooth 2.0 Enhanced Data Rate (EDR).

„Když Logitech v roce 1998 představil svou první kombinaci myši a klávesnice, bylo to s cílem odstranit ze stolu zahlcení nejrůznějšími kabely,“ sdělil Denis Pavillard, viceprezident produktového marketingu pro desktopy společnosti Logitech. „Tuto vizi se nám úspěšně podařilo naplnit a nyní se chceme vypořádat ještě s jiným zahlcením – jde nám o tu spoustu oznámení a informací, které se objevují na monitoru počítače. Zařízení Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser tyto informace umísťuje na vedlejší displej, takže si lidé mohou zvolit, kdy se na svá oznámení a stavové informace podívají. Díky tomu vyčistí svůj monitor – a svou mysl.“

Displej vestavěný v klávesnici

Multifunkční LCD displej zobrazuje informace, jejichž posun je možné ovládat pomocí čtyř tlačítek přímo pod displejem: nahoru, dolů, zpět a Enter. Displej zobrazuje:

·         Palubní deskaVýchozí stránka displeje ukazuje název účtu aktivního uživatele Microsoft® XP, teplotu pokoje a důležité informace týkající se klávesnice, například caps lock, F lock a stav baterie. Je zde také zobrazen čas a datum, které jsou automaticky synchronizovány s počítačem.

·         Hlavní nabídka – Po zmáčknutí tlačítka Dolů se ukáže hlavní nabídka, která obsahuje přidělení „chytrých“ kláves, hudební seznamy a rozhlasové stanice. Klávesnice má čtyři programovatelné „chytré“ klávesy, F9 až F12, které je možné naprogramovat tak, že jednoduše při spouštění požadované aplikace uživatel klávesu podrží. Podobně, jako se programuje například autorádio. LCD a jeho ovládací prvky umožňují dostat se jedním stiskem na hudební seznamy populárních přehrávačů mediálních souborů, například iTunes®, Windows® MediaPlayer™, Musicmatch® a nové verze software Logitech® MediaLife™. Lidé také mohou přistupovat k hudebním kategoriím a tématům a vytvářet je prostřednictvím internetových rozhlasových stanic Musicmatch.

·         Stav přehrávání médií – Displej na klávesnici ukazuje, jak je upravována hlasitost. Zobrazuje také procento zvětšení pohledu, když uživatelé při prohlížení obrázku nebo dokumentu používají zoom.

·         Rychlé zprávy a e-maily – Displej trvale ukazuje oznámení o nových e-mailech a rychlých zprávách a také stav uživatelovy připravenosti posílat či dostávat rychlé zprávy pomocí Yahoo!® Messenger a MSN® Messenger. Díky software Logitech® SetPoint™ si uživatelé mohou určit, ze kterých svých kontaktů chtějí dostávat tato oznámení na vedlejší displej.

·         Kalkulačka – Jedno tlačítko na klávesnici spustí kalkulačku, která se objeví na LCD a ne na monitoru, čímž se zamezí zahlcení monitoru. Vypočítané výsledky se automaticky ukládají do schránky počítače, aby je bylo možné vložit do tabulek, dokumentů nebo jiných počítačových aplikací.

Bezdrátové spojení s Bluetooth 2.0 EDR

Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser může z obyčejného počítače udělat bezdrátový rozbočovač Bluetooth. S myší a klávesnicí Logitech vybavené Bluetooth mohou lidé telefonovat pomocí voice-over-IP (VoIP) s headsetem Bluetooth, přenášet obrázky z telefonu podporujícího Bluetooth, poslouchat hudbu přes sluchátka Bluetooth a synchronizovat důležitá data mezi mobilním zařízením a počítačem – vše bez nutnosti zapojovat USB nebo jakékoli jiné kabely, a to až do vzdálenosti až 20 metrů. Klávesnice obsahuje synchronizační tlačítko, které uživatelům umožňuje synchronizovat jejich kalendář a kontakty na počítači s mobilním telefonem nebo PDA.

S trojnásobnou rychlostí přenosu dat umožňuje Bluetooth 2.0 EDR rychlejší výměnu informací mezi dvěma zařízeními; lidé například mohou rychleji do počítače přenést obrázek z mobilního telefonu nebo fotoaparátu s Bluetooth 2.0 EDR; a pokud mají počítač a headset s Bluetooth 2.0 EDR a telefonují pomocí voice-over-IP (VoIP), budou jejich telefonáty kvalitnější. Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser je zpětně kompatibilní s jinými zařízeními, která používají starší standardy Bluetooth.
Vynikající výkon s MX Laser Tracking

Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser obsahuje cenami ověnčenou Logitech® MX™1000 Cordless Laser Mouse, která díky iluminační a sledovací technologii zaručuje přesný pohyb. Logitech byl první společností, která na trh přinesla myš s laserovou technologií. Přesnost, která je dána charakterem laserového paprsku, umožňuje laserové myši „vidět“ detaily povrchu mnohem lépe, než jak tomu je u typické optické myši s červenou LED diodou. To znamená, že laserová myš reaguje na vedení mnohem pečlivěji a je možné ji použít na mnohem více druhů povrchů. Senzor zdroje laserového paprsku MX dokáže sejmout až 5,8 megapixelů detailu povrchu každou sekundu. Stejně, jako je tomu u všech laserových produktů Logitech, laserový paprsek myši je prakticky neviditelný a splňuje 1. třídu bezpečnostních norem.

Chytrýsystém napájení

„Chytrý“ systém napájení Logitech přistupuje k úspoře energie z mnoha stran. Zařízení Cordless Desktop MX 5000 Laser obsahuje jednak nabíjitelnou myš s baterií na bázi Lithium-iont, a jednak nabíjecí kolébku. Jak myš, tak klávesnice mají vypínač, díky němuž je možné prodloužit životnost baterií. A myš i klávesnice mají integrovaný indikátor stavu baterií, s jehož pomocí je možné se vyhnout případnému překvapení způsobenému vybitými bateriemi.

Technologie SecureConnect společnosti Logitech

S novou technologií SecureConnect™ jsou bezdrátová klávesnice, myš a mikropřijímač Bluetooth 2.0 EDR předsynchronizovány a propojeny již při výrobě. Všechny tři komponenty mohou začít pracovat okamžitě po vyndání z krabice, a to se zabezpečením a bez nutnosti vkládat vstupní heslo k propojení všech stolních zařízení Bluetooth. Lidé mohou jednoduše zapojit mikropřijímač Bluetooth a začít pracovat.

Obouruční navigace a ovládání médií

Myš a klávesnice Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser jsou vybaveny pro obouruční navigaci s užitečnými ovládacími prvky na klávesnici a na myši tak, aby používání počítače bylo pohodlnější a efektivnější. Levá strana klávesnice obsahuje ovládací prvky jako Hrát/Pozastavit, Stop, Dopředu, Zpět a Ticho. Lidé mohou navíc spustit aplikaci, jako je například software Logitech® MediaLife™, tím, že stisknou tlačítko Média. Když bude uživatel popojíždět prstem nahoru a dolů na dvou přilehlých svislých panelech, bude ovládat hlasitost a zoom. Myš i klávesnice obsahují ovládací prvky na zoom oběma směry, takže si lidé mohou snadno zvětšit digitální fotografii nebo prezentační snímek, anebo je zase zmenšit tak, aby přehledně viděli rozložení celého dokumentu.

Stylový, komfortní design
Stylová klávesnice má nízký profil pouze 22,3 mm na výšku, je-li umístěna na rovném povrchu. Klávesnice také odpovídá designu Logitech Zero Degree Tilt, což znamená, že všechny řady kláves mají stejnou výšku. Podle nezávislých studií jsou klávesnice s nízkým profilem a bez zvýšených řad kláves ergonomicky výhodné, protože omezují namáhání zápěstí. Opakované namožení zápěstí způsobuje bolesti ruky a předloktí. Klávesnici, myš i přijímač zdobí tmavomodrá barva se stříbrnými akcenty.

Stejně jako většina klávesnic Logitech i klávesnice Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser umožňuje připojit podložku na ruce – lidé tak mají možnost zmenšit ohyb zápěstí.

Dostupnost

Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser bude v Evropě a ve Spojených státech k dispozici v říjnu. Výrobek má doporučenou maloobchodní cenu 4.990,- Kč s DPH.

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku a její akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI). Společnost má výrobní závody v Asii a kanceláře ve velkých městech severní Ameriky, Evropy a asijské části Tichomoří.

Váš názor Další článek: Vychází nová verze Google Desktop

Témata článku: Klávesnice, Nový laser, Mobilní telefony s tlačítky, Vizuální kontakt, Požadovaná vzdálenost, Klávesnice bluetooth, Logitech klávesnice, Klávesnice k počítači, Palubní systém, Autorádia, Nízká výška, Nabíjecí podložka, Vedlejší produkt, Stylový obrázek, Bluetooth Headset, Bezdrátová klávesnice s myší, Nejrůznější senzory


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 8

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 118

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X