Klávesnice Logitech G15 nabízí LCD displej s nastavitelným náklonem a extra programovatelná tlačítka

FREMONT, Kalifornie a Praha — 11. srpna 2005 — Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes ohlásila klávesnici navrženou tak, aby poskytovala dosud nebývalé možnosti programování a ovládání – model Logitech® G15, nejdokonalejší klávesnici pro hráče, kteří hraní PC her berou vážně. První z rodiny řady G, čili periférií „herní třídy“, je klávesnice Logitech G15 a vyznačuje se vestavěným přídavným LCD displejem, 18 programovatelnými tlačítky a vyspělým softwarem, jenž usnadňuje nastavení vlastních příkazů pro jakoukoli hru. Podsvícený LCD displej s nastavitelným náklonem je možné naprogramovat tak, aby zobrazoval podstatné informace týkající se hry nebo údaje z jiných aplikací, aniž by bylo nutné hru přerušovat.
Klávesnice Logitech G15 nabízí LCD displej s nastavitelným náklonem a extra programovatelná tlačítka

 „Hráči her na PC své systémy neustále upravují a přizpůsobují, aby dosahovaly špičkových výkonů a vyšší rychlosti a aby hráči díky těmto vylepšením získali nad svými protivníky náskok a mohli je porazit,“ řekl Ruben Mookerjee, ředitel marketingu produktů Interactive Entertainment společnosti Logitech. „Klávesnice Logitech G15 hráčům nabízí nedostižnou úroveň možností programování, což pro jejich úsilí vítězit představuje taktickou výhodu. Navíc i vestavěný LCD displej poskytuje vývojářům her naprosto nový způsob, jak zpřístupnit zásadní informace o probíhající hře, aniž by hráč musel od vlastního hraní odvrátit pozornost.“

První LCD displej svého druhu vyvinutý společností Logitech bude podporován několika novými hrami, které budou uvedeny v průběhu tohoto roku a bude poskytovat informace jako skóre, časy, zdravotní stav a zásoby munice. Ihned po vybalení je možné LCD panel naprogramovat tak, že bude zobrazovat informace z jiných aplikací, například oznámení o došlé poště, rychlost CPU anebo dokonce informace z přehrávače médií, a přitom nebude nijak rušit hru probíhající na monitoru. Instalační CD bude obsahovat sadu pro vývoj softwaru (SDK – software development kit), díky němuž si hráči budou moci napsat vlastní programy, které budou ovládat, jaké vybrané informace bude LCD displej zobrazovat. Když se LCD displej nepoužívá, lze jej složit dovnitř, čímž se jednak samotný displej chrání a jednak umožňuje maximální přenosnost – dokonalá vlastnost při přepravě na herní session v domě u kamaráda.

LCD displej a software herní klávesnice Logitech navíc hráčům usnadňuje nastavení vlastních makro příkazů, které slučují nutnost stisknout více kláves do stisku jednoho tlačítka, aniž by bylo nutné opouštět hru. Na levé straně klávesnice Logitech G15 mají hráči k dispozici 18 plně programovatelných tlačítek, zvaných G-tlačítka, a tři tlačítka pro přepínání režimů: M1, M2 a M3. V rámci každého režimu může být každé G-tlačítko naprogramováno tak, aby představovalo jinou sekvenci stisků kláves nebo makro, což znamená, že celkem je možné naprogramovat 54 různých příkazů. Hráči tedy mohou naprogramovat G-tlačítka pro přezbrojení na jejich oblíbené zbraně v Half-Life® 2, zkrátit týmovou komunikaci v Counter-Strike™ nebo účinněji nakládat s kouzly ve World of Warcraft™. Různé kombinace tlačítek je možné programovat pro každou hru zvlášť a klávesnice G15 si přizpůsobí konkrétní výchozí nastavení pro danou hru při jejím spuštění.

Po instalaci softwarových ovladačů společnosti Logitech bude LCD displej zobrazovat rovněž informace o médiích, jako například názvy skladeb a dobu hraní při přehrávání hudby na PC. Pod displejem jsou na klávesnici umístěny příhodné ovládací prvky pro média, které usnadňují ovládání hlasitosti během hry nebo slouží pro ovládání playlistů a skladeb při poslechu hudby.

Klávesnice Logitech G15 se navíc vyznačuje podsvícenými klávesami – je-li podsvícení zapnuto, spodní světlo prosvěcuje písmeno na každé klávese. Podsvícení se aktivuje tlačítkem na klávesnici, které přepíná dvě úrovně jasu a poskytuje tak jasnou orientaci v jakémkoli osvětlení – včetně pozdně nočních herních maratónů.

Klávesnice obsahuje dva vestavěné USB porty s plnou rychlostí a umožňuje tak snadno připojit myš, náhlavní sadu nebo jiné periférie bez nutnosti obsadit všechny porty na PC. Kromě toho se tato klávesnice vyznačuje přepínačem herního režimu, po jehož aktivaci se zablokuje klávesa Windows®, takže nemůže dojít k tomu, že by hráči vypadli ze soustředění, pokud by tuto klávesu náhodou stiskli.

Cena a dostupnost

Klávesnice Logitech G15 bude k dostání on-line a u maloobchodních prodejců ve Spojených státech, v Evropě a v částech Asie začátkem října. V ČR bude doporučená maloobchodní cena klávesnice 2.290,- Kč s DPH. Další informace o klávesnici Logitech G15 a dalších herních produktech řady G od společnosti Logitech jsou k dispozici na adrese www.logitech.com.

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, jejíž akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI). Společnost má výrobní závody v Asii a kanceláře ve velkých městech severní Ameriky, Evropy a asijsko-pacifického regionu.

Váš názor Další článek: Bezpečnostní firmy kupují informace od hackerů

Témata článku: Programování, Klávesnice, Counter, World of Warcraft, Logitech klávesnice, Herní režim, Warcraft 3, Klávesnice herní, Counter Strike, Podsvícená klávesnice, Warcraft


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF