Kingston Technology uvádí na trh ultra přenosné sady USB čtečky a karty microSD

Kingston Technology uvádí na trh ultra přenosné sady USB čtečky a karty microSD

Praha – 22. června 2007 – Společnost Kingston Technology Company, Inc., největší nezávislý výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení dvou sad čteček pro rozhraní USB a karet microSD, které jsou určeny pro snazší přenos dat mobilních spotřebitelů mezi stále větším počtem mobilních telefonů, PC a dalších digitálních zařízení. Nové USB čtečky jsou připraveny k okamžitým dodávkám s kartami microSD v kapacitách 1 GB a 2 GB.

„Společnost Kingston viděla příležitost jak posloužit mobilním spotřebitelům díky naší nové sadě USB čtečky a karty microSD,“ řekl Wendy Lecot, ředitel marketingu flash produktů společnosti Kingston. „Spotřebitelé tak nyní mají k dispozici praktické příruční řešení pro zálohování kontaktních informací, když mění mobilní telefony, mohou snadněji přesouvat digitální hudbu a videa mezi telefonem a PC a stahovat nové aplikace pro mobilní telefony přes PC, a nikoli přes mobilní síť.“

Sada čtečky a karty je vybavena USB portem a slotem pro paměťové karty formátu microSD a je připravena pro použití ve spojení s mobilními zařízeními – eliminuje nutnost nosit s sebou další USB kabely a zkracuje dobu čekání, kterou jsou zatíženy přenosy přes rozhraní Bluetooth mezi mobilními telefony a PC.

Nová sada USB čtečky paměťových karet microSD a jedné této karty má červené provedení pro sadu s 2 GB kartou a černé pro verzi s 1 GB. Po připojení se USB čtečka karet microSD objeví jako další disková jednotka (například E:\) a přenos dat lze provést snadným přetažením (drag and drop). Sada USB čtečky s kartou microSD je ultra přenosná a je vybavena kroužkem pro zavěšení ke klíčům, lze ji zavěsit i na mobilní telefon a představuje tak praktické řešení pro přenos digitálních dat.

Témata článku: USB, Drop, Mobilní telefony, MicroSD, MicroSD karta, Spotřebitel, Paměťové karty, Wendy, Paměťový produkt, USB 3, Paměťová karta

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje