Kingston Technology představuje paměťové moduly DIMM s plným bufferováním – Fully Buffered DIMM

Praha – 3. dubna 2006, Kingston Technology Company, Inc., přední nezávislá společnost v oblasti paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení nové řady paměťových modulů – Fully Buffered DIMM (FB DIMM). Jako největší nezávislý výrobce paměťových modulů učinila společnost Kingston Technology včasné a strategické rozhodnutí přiřadit zásadní zdroje na podporu technologií nové generace pro paměťové moduly, jako jsou FB-DIMM, a stát se hlavním výrobcem a dodavatelem FB-DIMM pamětí pro Intel a celé s tím související odvětví.
Kingston Technology představuje paměťové moduly DIMM s plným bufferováním – Fully Buffered DIMM

Paměťové moduly FB-DIMM společnosti Kingston Technology jsou vysokorychlostním řešením s velkou datovou propustností pro pracovní stanice a servery, které tyto technologie již  podporují. Nové moduly nabídnou větší pružnost paměti a širší možnosti pro jejich rozšiřování a otevírají tak v oblasti technologií paměťových modulů nové obzory. Paměťové moduly FB-DIMM společnosti Kingston  řeší slabé místo modulů DDR2, které spočívá v rozporu mezi rychlostí a kapacitou, a splňují standardy asociace JEDEC. Architektura paměťových modulů FB-DIMM umožňuje využívat až šest paměťových kanálů, přičemž každý kanál podporuje až osm paměťových modulů dual-rank a umožňuje tak současně číst i zapisovat během souběžných transakcí.

Společnost Kingston je již nyní strategickým dodavatelem pamětí FB-DIMM pro hlavní OEM výrobce a tyto její paměťové moduly poskytují řešení pro mnohé problémy s integritou signálů a jejich kvalitou. „Architektura FB-DIMM umožňuje zvýšit kapacitu paměti serverů až na 192 GB při zachování vysoké rychlosti konfigurací, které používají moduly s kapacitou 4 GB – to představuje 24 násobný nárůst,“ řekl J. K. Tsai, ředitel technologií společnosti Kingston Technology Company Inc. „Kromě vyšší kapacity bude špičková šířka pásma modulů FB-DIMM čtyřikrát větší než u standardních modulů DDR2 pro servery,“ dodává pan Tsai.

Mezi přednosti využívání technologie FB-DIMM společnosti Kingston u vysoce výkonných serverů patří rozšiřitelnost, pružnost a vyšší kapacita a současně tato nová technologie zvýší jejich rychlost a výkon.

Odborníci společnosti Kingston vyvinuli speciální desky a testovací programy, které se používají pro „parametrické“ a charakterizační testování na nejmodernějších testerech společnosti Agilent, které zajišťují, že moduly FB-DIMM budou vždy plně funkční a budou splňovat specifikace. Paměťové moduly FB-DIMM společnosti Kingston mají doživotní záruku a nepřetržitou technickou podporu spolu s legendární spolehlivostí, díky níž je Kingston vedoucí společností v oblasti pamětí.

 

 

Vlastnosti a technické údaje pamětí Kingston FB-DIMM:

 

Paměťové moduly Kingston FB-DIMM

Označení modelu

Kapacita a vlastnosti

Výrobcem doporučená maloobchodní cena vč. DPH

KVR533D2S8F4/512

DDR-2 533-MHz, Single Rank,

ECC 512MB Fully Buffered DIMM

  3 540,-

KVR533D2D8F4/1G

DDR-2 533-MHz, Dual Rank,

ECC 1G Fully Buffered DIMM

  6 884,-

KVR533D2D4F4/2G

DDR-2 533-MHz, Dual Rank,

ECC 2GB Fully Buffered DIMM

13 575,-

 

·         Testovány na 533 MHz pro zajištění optimálního výkonu

·         Pracují s napětím 1,8 voltu

·         Provozní rozšíření pro zvýšení výkonnosti paměťových modulů, jejich parametrů pro účinnost a taktování

·         Časování latence: 4-4-4

·         Sady pamětí (moduly) až do kapacity 2 GB

Témata článku: FB, Paměťový modul

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje