Kingston Technology oznamuje uvedení paměťových karet microSDHC

Praha – 25. září 2007 – Společnost Kingston Technology Company, Inc., největší nezávislý výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila, že představuje paměťové karty typu flash s vysokou kapacitou pojmenované microSD High-Capacity (SDHC), přičemž prvním modelem je karta microSDHC s kapacitou 4 GB a rychlostí přenosu dat třídy 4 (Class 4). Vzhledem k tomu, že karty Kingston microSDHC poskytují svou rychlost a zvýšenou kapacitu na nejmenší možné ploše, jsou tak ideálním řešením, které splňuje stále vyšší nároky na komunikace a multimédia ze strany mobilních telefonů a digitálních zařízení, jež budou schopné předností této vyspělé platformy pro rozšiřující paměti využívat.

„Jelikož mobilní telefony nové generace slibují nejdokonalejší funkce v provedení se stále menšími rozměry, rostou i požadavky na hardware, aby takové funkce dokázal zajistit – především v oblasti rozšiřujících pamětí, kde se zvyšují nároky na jejich kapacitu i rychlost čtení a zápisu dat,“ řekl Marcin Gaczor, Business Development Representative společnosti Kingston. „Společnost Kingston následuje přirozený vývoj a pokrok mobilních technologií a uvedení naší nové paměťové karty microSDHC jsme načasovali na chvíli, kdy se takové potřeby stávají aktuálními.“

Paměťová karta microSDHC 4 GB s označením SDC4/4GB, je prvním modelem z produktové řady karet microSDHC společnosti Kingston. Tento formát je dominantním standardem mobilních pamětí a například mobilní telefony Nokia 5310, 5610, E90, N81 a N95 stejně jako LG Electronics VX8550, VX8700 a VX9400 jsou s ním plně kompatibilní.

Souběžně s uvedením 4 GB paměťové karty společnost Kingston představuje také balení karty microSDHC 4 GB s adaptéry, které obsahuje adaptéry na velikost miniSD a standardní velikost SD, a uživatelé tak mohou své karty microSDHC používat i ve spojení s počítači, notebooky a dalšími digitálními přístroji.

Díky své kapacitě, která dokáže pojmout přes 2.000 fotografií, 1.000 skladeb digitální hudby nebo 8 hodin videa ve formátu MPEG-4, překonávají nové karty microSDHC limit kapacity omezené na 2 GB u původního formátu karet microSD. I když fyzické rozměry jsou stejné jako u původních karet microSD, paměťové karty microSDHC jsou kompatibilní pouze s hostitelskými zařízeními pro formát microSDHC a nejsou zpětně kompatibilní s přístroji nebo čtečkami, které pracují se standardními kartami microSD.

Paměťové karty flash Kingston microSDHC mají doživotní záruku* a non-stop bezplatnou technickou podporu (v angličtině) a jsou k dostání prostřednictvím distributorů společnosti Kingston, jejích dealerů, maloobchodních prodejců a přes internetové obchody.

Váš názor Další článek: Ceny 45nm Intelů pro stolní počítače jsou venku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,