Kingston Digital představuje SSD disky v provedení M.2

Kingston Digital Europe Co LLP, dceřiná společnost Kingston Technology Company Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení nového SSD disku M.2 2280 SATA. K dodávkám bude připraven příští týden. Disk má nové štíhlé kompaktní provedení bez pouzdra o rozměrech 22 mm x 80 mm, které je ideální pro nové platformy notebooků, jako jsou například Ultrabooky™, samostatné minipočítače, ultratenká výpočetní zařízení a základní desky, jež podporují nedávno představený chipset Intel® Z97.

SSD disk M.2 2280 SATA je vybaven vyspělým algoritmem pro využívání paměťových míst s nepotřebnými daty (garbage collection), ochranou před místním nadměrným opotřebením díky rovnoměrně řízenému zapisování a podporuje funkci TRIM, díky čemuž se výkon disku udržuje konzistentní během celé doby životnosti disku. Funkce SATA DevSleep™ zajišťuje účinné řízení spotřeby a její minimalizaci, což současně umožňuje nechat zařízení zapnutá a připojená, aniž by se přitom nutně snížila výdrž baterie. SSD disk M.2 2280 SATA má navíc ve svém firmwaru ochranu integrity dat v případě neočekávaného výpadku napájení nebo nebezpečného vypnutí.

„S hrdostí uvádíme do obchodních kanálů nový disk v provedení M.2 pro běžné spotřebitele i firemní zákazníky, kteří chtějí vylepšit své počítače, ale také pro komunitu tvůrců počítačů pro vývoj konstrukcí pro nové vestavěné aplikace,“ řekl Ariel Perez, ředitel divize SSD disků ve společnosti Kingston®. „Jedná se o vynikající pokračování našeho již dříve uvedeného SSD disku M.2 2260 SATA, který byl určen pouze pro OEM zákazníky a byl používán v některých modelech ultrabooků ASUS Zenbook™.“

SSD disk M.2 2280 SATA se bude zpočátku dodávat s kapacitou 120 GB a ve třetím čtvrtletí bude k dispozici s kapacitami 240 GB a 480 GB. Má záruku tři roky, bezplatnou technickou podporu a vyznačuje se vyhlášenou spolehlivostí značky Kingston. Podrobnější informace můžete získat na adrese www.kingston.com.

Další článek: Netflix zaútočil na Verizon. Další epizoda v boji o síťovou neutralitu

Témata článku: , , , , , ,