Kingston Digital představuje nový USB flash disk s nejdokonalejším zabezpečením

Kingston Digital představuje nový USB flash disk s nejdokonalejším zabezpečením

DataTraveler 5000 má certifikaci pro ochranu dat podle schválení americké vlády

Infosecurity Europe, Londýn (UK) – Úterý, 27. dubna 2010 – Kingston Digital Europe Ltd., dceřiná společnost Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení USB flash disku Kingston DataTraveler® 5000. Disk Kingston DataTraveler je certifikován podle FIPS 140-2 Level 2, certifikace Level 3 právě probíhá, a vyznačuje se 256 bitovým hardwarovým šifrováním AES. Využívá kódovací režim XTS a navíc je vybaven kryptografickým algoritmem s eliptickou křivkou ECC (elliptic curve cryptography), takže splňuje požadavky norem Suite B schválené vládou Spojených států.

„Disk Kingston DataTraveler 5000 poskytuje bezkonkurenční úroveň zabezpečení a šifrování pro zákazníky z oblasti vládních organizací a velkých korporací,“ řekl Steve Hall, ředitel divize obchodního rozvoje pro oblast EMEA společnosti KingstonDigital Europe. „Toto přenosné řešení pro přenášení dat představuje nejmodernější možnosti ochrany dat a současně koncovým uživatelům nabízí jednoduchost použití stylu ‚plug‑and-play‘.“

Klepněte pro větší obrázek

Disk Kingston DataTraveler 5000 využívá patentovanou technologii „Secured by SPYRUS™“, jež podporuje hardwarové 256 bitové šifrování AES-XTS a kryptografii Suite B, včetně algoritmu ECC. Algoritmy Suite B prošly speciálním výběrem a schvalovacím procesem vlády Spojených států a Ministerstva obrany pro použití v mnohonárodním prostředí pro sdílení dat, jež zahrnují utajené aplikace i data nepodléhající utajení. Režim XTS-AES je kódovací režim pro šifrování dat, který je mnohem silnější než CBC, ECB a další režimy. SPYRUS, Inc., je přední společností v oblasti vývoje vyspělého šifrování na hardwarovém základě, ověřování a produktů pro ochranu digitálního obsahu.

Klepněte pro větší obrázek 

Certifikace FIPS 140-2 předepisuje ověřovací proces, jenž musí splnit požadavky federální vlády stanovené pro Spojené státy Národním institutem pro normalizaci a technologie (National Institute of Standards and Technology – NIST). Získání této certifikace je klíčové, protože směrnice mnoha vládních úřadů ve Spojených státech předepisují, aby citlivá „odložená data“ (tzv. „data at rest“), čili veškerá data, která nejsou uložena na síti, byla šifrována v souladu s normou FIPS 140-2. Certifikace 2. úrovně (Level 2) znamená, že disk Kingston DataTraveler 5000 má konstrukci, která uživatele uvědomí o pokusech o jakoukoli vnitřní manipulaci s diskem nebo zásah do něj. Dále je vybaven vlastním testem při připojení, který při každém zasunutí disku do USB portu ověřuje, zda jeho šifrovací mechanismus řádně běží. V blízké době by tento disk měl navíc získat certifikát FIPS 140-2 Level 3.

Klepněte pro větší obrázek

Disk Kingston DataTraveler 5000 je k dispozici v provedení s kapacitami 2, 4, 8 a 16 GB. K dostání bude i s předinstalovanou vlastní aplikací pro vyhledávání malware při objednání přes rozsáhlý program společnosti Kingston pro vlastní přizpůsobení produktů. Pro americké vládní zákazníky společnost Kingston nabízí celou řadu produktů, které splňují Zákon o obchodních dohodách (Trade Agreement Act – TAA), a vytvořila samostatný tým pro prodeje federálním úřadům.

Další informace můžete získat na internetové adrese www.kingston.com/europe.

Vlastnosti a technické údaje USB disku Kingston DataTraveler 5000:

 • Rozměry: 77,9 mm x 22 mm x 12,05 mm (3,06" x 0,9" x 0,47")
 • Kapacity1: 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB
 • Kompatibilita: Splňuje specifikace pro rozhraní USB 2.0
 • Provozní teploty: 0°C až 60°C (32°F až 140°F)
 • Teploty pro uskladnění: -20°C až 85°C (-4°F až 185°F)

Minimální požadavky na systém2:

 • Splňuje specifikace pro rozhraní USB 2.0 a je kompatibilní s USB 1.1
 • Pro použití jsou potřeba dvě (2) volná po sobě jdoucí písmena pro označení diskových jednotek

Certifikace FIPS 140-2 Level 2

 • Bezpečnost: disk se uzamkne po 10 pokusech o prolomení hesla a šifrovací klíč se zničí
 • Nucená komplexní ochrana heslem: heslo bránící neoprávněnému přístupu snadno nastavuje uživatel
 • Heslo nikdy nezůstává uloženo na disku
 • Hardware je navržen a montován v USA
 • Využívá technologii SPYRUS Suite B on Board™
 • Kryptografie s algoritmem eliptické křivky (ECC)
 • Komunikace po jednotlivých zabezpečených kanálech
 • Digitálně podepsané aktualizace firmware využívají Suite B SHA-384 a ECDSA P-384
 • DT5000 může pracovat i s vypnutou funkcí automatického spouštění (AutoRun)
 • Vynucuje si neporušené a nepozměněné soubory AutoRun
 • Plná přizpůsobitelnost na vyhledávání škodlivého softwaru (malware)3
 • Kryptografie: Vyrobeno v U.S.A.
 • Plné zabezpečení soukromí: 100 procent uložených dat je hardwarově šifrováno 256 bitovou šifrou AES (Advanced Encryption Standard) ― master klíč se znovu vytváří při přihlášení
 • Přizpůsobitelnost3: předinstalace obsahu, plné přizpůsobení zásad zabezpečení, volby provedení pouzdra
 • Provedení prokazující neoprávněnou manipulaci: fyzické zabezpečení zajišťuje konstrukce/plomba prokazující, zda nedošlo k neoprávněné manipulaci

Vodovzdornost4: odolnost proti poškození vodou

Záruka: pětiletá záruka a nepřetržitá technická podpora

Odolná konstrukce: vodovzdorný a titanem potažený kryt z nerezové oceli

1Část z uvedené kapacity je využita pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. Podrobnější informace naleznete v Průvodci pro flash paměti společnosti Kingston na adrese Kingston.com/Flash_Memory_Guide.
2 První volná písmena následující po fyzických zařízeních, jako jsou systémové oddíly, optické mechaniky, atd.
3 K dispozici prostřednictvím programu pro vlastní přizpůsobení.
4 Až do hloubky 4 stop (1,22 metrů).
5 Nepodporuje funkci ReadyBoost™.

Certifikát FIPS 140-2 č. 1227 udělený společnosti Kingston si můžete prohlédnout zde:

http://csrc.nist.gov/groups/STM/cmvp/documents/140-1/140crt/140crt1227.pdf

„FIPS Validated 140-2“ je značka certifikátu Národního institutu pro normalizaci a technologie (National Institute of Standards and Technology – NIST) a neznamená, že by NIST nebo vláda USA tento konkrétní produkt propagovaly.

Témata článku: USB, Technická specifikace, Křivka, Rest, Spojené státy, Pětiletá záruka, Nerezová ocel, Level, Federální úřad

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje