Kerio Workspace: místo pro sdílení souborů i skvělých nápadů

Kerio Workspace: místo pro sdílení souborů i skvělých nápadů

Společnost Kerio Technologies dnes oznámila uvedení produktu Kerio Workspace – nástroje, který usnadňuje týmovou spolupráci a umožňuje na jednom jediném místě sdílet dokumenty, soubory, poznámky, diskuse a multimediální obsah.

„Kerio Workspace je kombinací platformy pro správu dokumentů a serveru pro sdílení souborů,“ říká Scott Schreiman, CEO společnosti Kerio Technologies. „Po více než deseti letech vývoje e-mailového serveru a firewallu jsme se rozhodli vyplnit tu obrovskou propast, která existuje mezi jednoduchými řešeními pro sdílením souborů, které obvykle pro týmovou spolupráci nestačí, a složitými produkty pro správu dokumentů, které jsou komplikované, drahé a náročné na údržbu.“

Kerio Workspace poskytuje pracovním týmům centrální místo pro ukládání souborů, nápadů, pravidel, poznámek, komentářů a informací o projektech. Noví členové týmu díky Workspace rychle získají potřebné informace a mohou hned začít pracovat a vytvářet nové dokumenty, aniž by se museli něco nového učit a instalovat si specializovaný software. Všichni členové týmu mohou být navíc průběžně informováni o dění a změnách v oblastech, které je zajímají.

Kerio Workspace umožňuje velmi přehlednou organizaci projektů a informací. K jeho použití stačí běžný WWW prohlížeč. Některé týmy jej využijí jako centrální úložiště souborů s možností sledování jejich jednotlivých verzí. Pro jiné je hlavní předností možnost vytvářet, ukládat a sdílet obsah přímo na webových stránkách v Kerio Workspace a úložiště souborů je jen doplňkem.

Pro týmovou spolupráci je nejdůležitější efektivní komunikace. Kerio Workspace nabízí systém novinek, který každému uživateli umožňuje informovat ostatní kolegy o všech změnách, které právě učinil. Novinky se zobrazují na úvodní stránce uživatelského webového rozhraní a volitelně mohou být také zasílány e-mailem. Je to podobné jako u populárních sociálních sítí, v tomto případě ale navíc produktivní.

„S Kerio Workspace pracuje naše společnost již několik měsíců a musím konstatovat, že se produktivita řešení interních i externích projektů značně zvýšila,“ prohlásil Jindřich Reichmann, ředitel společnosti COMES spol. s r.o., která patří mezi Kerio Preferred Partnery. „Kerio Workspace je produkt, který našim zákazníkům umožní mít vše, co pro svoji práci potřebují, na jednom místě. V přehledné formě a s intuitivním ovládáním mají uživatelé Workspace své informace k dispozici nejen ve své kanceláři, ale kdekoliv na světě, kam  dosáhne internetové připojení. Firemní listiny, smlouvy, projekty a mnoho dalšího je nyní vždy na dosah ruky. Ušetřený čas při hledání dokumentů se nedá ničím nahradit.“

Kerio Workspace byl navržen pro týmy, pracovní skupiny a malé a střední firmy. Nabízí všechny důležité funkce produktů určených pro velké korporace, avšak bez zbytečných složitostí a za mnohem příznivější cenu:

  • Organizace souborů – Snadné ukládání a organizace textů, audiovizuálních záznamů a dalších informací do určených sekcí. Informace jsou tak dostupnější, lze je snáze vyhledávat a sdílet. Překážky, které brání týmové spolupráci, jsou odstraněny a zároveň lze snadno sledovat průběh prací na všech důležitých projektech.
  • Sdílení obsahu – Bezpečné sdílení dokumentů, audiovizuálních záznamů a jiných souborů s možností nastavení přístupových práv pro jednotlivé uživatele (někteří kolegové mohou soubory upravovat, zatímco jiní pouze prohlížet). Požadované informace lze navíc snadno a rychle najít pomocí vyhledávacího nástroje.
  • Úpravy dokumentů – Chcete-li provést úpravy v souboru, nemusíte jej stahovat. Volbou v kontextové nabídce lze soubor jednoduše otevřít přímo v příslušné aplikaci na vašem počítači. Po skončení úprav a zavření aplikace se nová verze souboru automaticky nahraje zpět na server.
  • Sledování změn – Můžete sledovat komentáře a změny provedené ostatními členy týmu. Tyto informace je také možné zasílat e-mailem. Budete tak stále informováni o aktuálním dění.
  • Podpora pro iPhone a iPad – Kerio Workspace nabízí také speciální verzi webového rozhraní optimalizovanou pro rozlišení obrazovek zařízení iPad a iPhone. Ke všem informacím tak máte komfortní přístup, i když právě nejste ve své kanceláři.

Produkt Kerio Workspace je lokalizován do 16 jazyků a lze jej zakoupit u autorizovaných prodejců společnosti Kerio Technologies. Cena za základní serverovou licenci pro 5 uživatelů je 3 000 Kč. Licenci lze navýšit za 600 Kč za uživatele.

Další článek: Foursquare jak ho neznáte: v HTML 5 skoro jako Simcity

Témata článku: Důležitý soubor, Týmová komunikace, Složité pravidlo, Jednotlivá místa, Webové úložiště, Jednotlivý člen, Drahé úložiště, Sdílený soubor, Kerio, Důležitá novinka, Nejlevnější iphone X na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 16

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize