Kerio Workspace: místo pro sdílení souborů i skvělých nápadů

Kerio Workspace: místo pro sdílení souborů i skvělých nápadů

Společnost Kerio Technologies dnes oznámila uvedení produktu Kerio Workspace – nástroje, který usnadňuje týmovou spolupráci a umožňuje na jednom jediném místě sdílet dokumenty, soubory, poznámky, diskuse a multimediální obsah.

„Kerio Workspace je kombinací platformy pro správu dokumentů a serveru pro sdílení souborů,“ říká Scott Schreiman, CEO společnosti Kerio Technologies. „Po více než deseti letech vývoje e-mailového serveru a firewallu jsme se rozhodli vyplnit tu obrovskou propast, která existuje mezi jednoduchými řešeními pro sdílením souborů, které obvykle pro týmovou spolupráci nestačí, a složitými produkty pro správu dokumentů, které jsou komplikované, drahé a náročné na údržbu.“

Kerio Workspace poskytuje pracovním týmům centrální místo pro ukládání souborů, nápadů, pravidel, poznámek, komentářů a informací o projektech. Noví členové týmu díky Workspace rychle získají potřebné informace a mohou hned začít pracovat a vytvářet nové dokumenty, aniž by se museli něco nového učit a instalovat si specializovaný software. Všichni členové týmu mohou být navíc průběžně informováni o dění a změnách v oblastech, které je zajímají.

Kerio Workspace umožňuje velmi přehlednou organizaci projektů a informací. K jeho použití stačí běžný WWW prohlížeč. Některé týmy jej využijí jako centrální úložiště souborů s možností sledování jejich jednotlivých verzí. Pro jiné je hlavní předností možnost vytvářet, ukládat a sdílet obsah přímo na webových stránkách v Kerio Workspace a úložiště souborů je jen doplňkem.

Pro týmovou spolupráci je nejdůležitější efektivní komunikace. Kerio Workspace nabízí systém novinek, který každému uživateli umožňuje informovat ostatní kolegy o všech změnách, které právě učinil. Novinky se zobrazují na úvodní stránce uživatelského webového rozhraní a volitelně mohou být také zasílány e-mailem. Je to podobné jako u populárních sociálních sítí, v tomto případě ale navíc produktivní.

„S Kerio Workspace pracuje naše společnost již několik měsíců a musím konstatovat, že se produktivita řešení interních i externích projektů značně zvýšila,“ prohlásil Jindřich Reichmann, ředitel společnosti COMES spol. s r.o., která patří mezi Kerio Preferred Partnery. „Kerio Workspace je produkt, který našim zákazníkům umožní mít vše, co pro svoji práci potřebují, na jednom místě. V přehledné formě a s intuitivním ovládáním mají uživatelé Workspace své informace k dispozici nejen ve své kanceláři, ale kdekoliv na světě, kam  dosáhne internetové připojení. Firemní listiny, smlouvy, projekty a mnoho dalšího je nyní vždy na dosah ruky. Ušetřený čas při hledání dokumentů se nedá ničím nahradit.“

Kerio Workspace byl navržen pro týmy, pracovní skupiny a malé a střední firmy. Nabízí všechny důležité funkce produktů určených pro velké korporace, avšak bez zbytečných složitostí a za mnohem příznivější cenu:

  • Organizace souborů – Snadné ukládání a organizace textů, audiovizuálních záznamů a dalších informací do určených sekcí. Informace jsou tak dostupnější, lze je snáze vyhledávat a sdílet. Překážky, které brání týmové spolupráci, jsou odstraněny a zároveň lze snadno sledovat průběh prací na všech důležitých projektech.
  • Sdílení obsahu – Bezpečné sdílení dokumentů, audiovizuálních záznamů a jiných souborů s možností nastavení přístupových práv pro jednotlivé uživatele (někteří kolegové mohou soubory upravovat, zatímco jiní pouze prohlížet). Požadované informace lze navíc snadno a rychle najít pomocí vyhledávacího nástroje.
  • Úpravy dokumentů – Chcete-li provést úpravy v souboru, nemusíte jej stahovat. Volbou v kontextové nabídce lze soubor jednoduše otevřít přímo v příslušné aplikaci na vašem počítači. Po skončení úprav a zavření aplikace se nová verze souboru automaticky nahraje zpět na server.
  • Sledování změn – Můžete sledovat komentáře a změny provedené ostatními členy týmu. Tyto informace je také možné zasílat e-mailem. Budete tak stále informováni o aktuálním dění.
  • Podpora pro iPhone a iPad – Kerio Workspace nabízí také speciální verzi webového rozhraní optimalizovanou pro rozlišení obrazovek zařízení iPad a iPhone. Ke všem informacím tak máte komfortní přístup, i když právě nejste ve své kanceláři.

Produkt Kerio Workspace je lokalizován do 16 jazyků a lze jej zakoupit u autorizovaných prodejců společnosti Kerio Technologies. Cena za základní serverovou licenci pro 5 uživatelů je 3 000 Kč. Licenci lze navýšit za 600 Kč za uživatele.

Další článek: Foursquare jak ho neznáte: v HTML 5 skoro jako Simcity

Témata článku: Kerio, Jednotlivá místa, Sdílený soubor, Jednotlivý člen, Drahé úložiště, Důležitá novinka, Složité pravidlo, Webové úložiště, Důležitý soubor, Týmová komunikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší