Kerio WinRoute Firewall 6.7 přináší lepší ochranu proti malware, spyware a virům

Kerio WinRoute Firewall 6.7 přináší lepší ochranu proti malware, spyware a virům

Nový účinný software pro filtrování obsahu webových stránek blokuje stránky šířící malware a chrání před rychlými virovými útoky.

Společnost Kerio Technologies s.r.o., která již od roku 1997 patří k předním inovátorům na poli softwarových řešení pro síťovou bezpečnost, dnes představila novou verzi cenami ověnčeného produktu Kerio WinRoute Firewall. Mezi novinky patří nový modul Kerio Web Filter a webové rozhraní pro správu. Kerio WinRoute Firewall, software pro komplexní zabezpečení sítě, je navržen tak, aby umožnil malým a středně velkým podnikům snadno monitorovat
a ovládat síťovou komunikaci. Uživatelům zároveň nabízí bezpečný přístup k Internetu.

Nový Kerio Web Filter blokuje přístup k infikovaným webovým stránkám, které mohou sloužit pro distribuci škodlivého software (malware) a přináší tak mimořádně vysokou úroveň bezpečnosti. Kerio Web Filter zabraňuje přístupu na všechny stránky, které nebyly analyzovány a roztříděny.

„Velké množství virů, spyware a trojských koňů má dnes krátkou životnost a jejich autoři je raději než přes e-mail šíří přes internetové stránky. Nízká životnost virů je pro obchodníky s programy potírající viry a spyware velkou časovou výzvou,“ řekl Scott Schreiman, CEO společnosti Kerio Technologies Inc. „Proto v produktu Kerio Web Filter představujeme novou kategorii nazvanou Malware, která společnostem pomůže zamezit, aby jejich zaměstnanci potenciálně nebezpečné stránky otevírali a škodlivé kódy přitom mimoděk stahovali.“

Kerio Web Filter třídí internetové stránky do 53 kategorií. V kombinaci s programem Kerio WinRoute Firewall a jeho uživatelskými filtrovacími pravidly si tak společnosti mohou utvořit a dále rozvíjet flexibilní a ucelenou politiku pro užívání Internetu, přizpůsobenou různým skupinám uživatelů i jednotlivcům. Manažeři a pracovníci IT mají navíc přes intuitivní webové rozhraní Kerio StaR okamžitý přístup ke statistickým údajům.

„Kromě zvýšené bezpečnosti jsme zjistili, že zákazníci, kteří začali používat nový webový filtr od Keria okamžitě zaznamenali zvýšení produktivity práce svých zaměstnanců,” říká Martin Irlbek, obchodní manažer společnosti Arion spol.s.r.o., jež patří ke Kerio Certified Partnerům. „Dokud jsme svým zákazníkům neukázali záznamy a grafy z aplikace Kerio WinRoute Firewall, nevěřili, jaké potíže mohou jejich společnostem způsobit sociální sítě typu Facebook nebo Twitter.”

Kerio WinRoute Firewall a Kerio Web Filter poskytují administrátorům jasnou představu o tom, co se děje na síti, a nabízejí jim nástroje, pomocí kterých mohou tyto informace sdílet, omezit přístup uživatelů a chránit tak svou společnost.

Pomocí nového rozhraní pro webovou správu umožňuje Kerio Administration Console správcům sítí rychle nastavit komunikační politiku na firewallu. Web Administration lze obsluhovat z prohlížečů Internet Explorer, Firefox a Safari.

Součástí Kerio WinRoute Firewallu je funkce pro řízení přístupu uživatelů, antivirová kontrola, VPN, řízení šířky pásma, rozložení zátěže sítě a gateway firewall. Kerio VPN Client je k dispozici pro platformy Windows, Mac OS X a Linux.

Cena a dostupnost
Kerio WinRoute Firewall 6.7 je dostupný od 1. srpna 2009 za cenu 6.910 Kč pro deset uživatelů nebo za 8.300 Kč ve verzi s integrovaným antivirem McAfee. Jako doplňkový modul je nabízen Kerio Web Filter za 3.150 Kč pro deset uživatelů.
Pro více informací o produktu Kerio WinRoute Firewall prosím navštivte stránku www.kerio.cz/kwf.

Další článek: Příští týden se v Brně uskuteční Google Hackathon

Témata článku: Malware, Nové rozhraní, Scott, Webová stránka, Přístup, Životnost, Console, Zvýšený obsah, Arion, Firewall, Velká bezpečnost, Velká zátěž, Kerio, Webové rozhraní

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší