Kerio útočí na školy

Kerio útočí na školy

Kerio Technologies Inc., výrobce světoznámých softwarových řešení určených pro malé a středně velké organizace, uvedlo nové ceny pro vzdělávací zařízení. Základní 10 uživatelská licence poštovního serveru Kerio MailServer nebo síťového firewallu Kerio WinRoute Firewall nyní stojí pouhých 5.000 Kč.

Nižší ceny pro vzdělávací a výchovné instituce podporují rostoucí úsilí škol zajistit filtrování internetového obsahu, virů a spamu pro své žáky, studenty a učitele. Internet poskytuje nezměrné možnosti, je zajisté bezednou studnicí informací a studijních podkladů. Zároveň ale skýtá mnoho hrozeb, které jsou pro děti, které ještě nemají rozvinuté schopnosti rozeznat dobré od zlého, nevhodné. Neomezený přístup žáků k Internetu může vést až k ohrožení jejich bezpečnosti.

„Novými cenami se chceme maximálně přiblížit školám, které jsou právě těmi subjekty, které zabezpečení sítě a ochranu uživatelů nutně potřebují,“ řekl Miroslav Křen, obchodní ředitel pro střední a východní Evropu. „Ačkoliv vzdělávací zařízení mají limitované zdroje, ochranu jedné počítačové stanice za 500 Kč považujeme za velmi přijatelnou.“

Mezi vzdělávací zařízení patří základní a střední školy, integrovaná a odborná učiliště, vyšší   a vysoké školy a knihovny.

Témata článku: Internet, Střední škola

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje