Kerio Technologies vydává novou verzi Kerio Workspace 2.0

Kerio Technologies vydává novou verzi Kerio Workspace 2.0

Kerio Technologies, přední výrobce softwarových i hardwarových řešení pro bezpečnost a spolupráci, dnes oznámila vydání Kerio Workspace 2.0. Nejnovější verze tohoto nástroje pro týmovou spolupráci nyní obsahuje antivirovou ochranu od firmy Sophos.

Trh s aplikacemi pro týmovou spolupráci zažívá v současné době prudký růst. Tyto aplikace nabízejí snadný způsob sdílení souborů a datového obsahu. Rostoucí zájem o tuto oblast však obsah při přenosu z lokálního serveru do cloudu vystavuje riziku napadení viry a dalšími typy škodlivého kódu.

Kerio Workspace 2.0 obsahuje klientskou aplikaci pro synchronizaci souborů, s jejíž pomocí může uživatel změny provedené lokálně v souboru neprodleně uložit v cloudu
a naopak. S novým klientem Kerio Workspace Client můžete pracovat offline, a teprve po připojení k síti se změny automaticky ukáží také ostatním uživatelům, kteří danou knihovnu souborů sdílí. Každý soubor je při stažení do lokálního úložiště nebo nahrání do cloudu důkladně prošetřen bezpečnostním modulem Sophos. Historie souborů se ukládá na server, takže je případně možné nechtěné změny vrátit do některého
z předchozích stavů.

„Spousta firem dnes při správě, ukládání a sdílení souborů spoléhá na produkty jako jako je právě Kerio Workspace,” říká viceprezident firmy Sophos Michael Rogers. „Při přenosu přes hranici firewallu je však nezbytně nutné ochránit sdílená data další bezpečnostní vrstvou. Naše antivirové řešení zajistí firmám s uživateli v lokální síti
i mimo oblast chráněnou firewallem bezpečné prostředí pro práci s Kerio Workspace.

Při zabezpečení synchronizovaných souborů se věnuje velká pozornost heslům
a šifrování dat pro přenos a ukládání. Uživatelé těchto služeb však denně nahrávají miliony souborů a další bezpečnostní vrstva chrání citlivá firemní data před zákeřným kódem.

„Kerio Workspace 2.0 se zabezpečením od firmy Sophos není pokrokem jen pro náš produkt, ale přináší důležitý bezpečnostní mezičlánek také do rychle se rozvíjející oblasti týmové spolupráce a sdílení dat,” říká Scott Schreiman, výkonný ředitel firmy Kerio Technologies. „Ať už mají zákazníci data Kerio Workspace uložena v cloudu nebo
u sebe na serveru, většina z nich je sdílí se svými partnery či zákazníky mimo vlastní lokální síť. S vědomím, že jsme se kvůli zabezpečení jejich dat spojili s jedním z předních dodavatelů bezpečnostního softwaru, budou nepochybně spát daleko klidněji.”

Klepněte pro větší obrázek

Kromě integrace modulu Sophos a synchronizace knihoven souborů přináší Kerio Workspace 2.0 ještě tato vylepšení:

·Komponenty pro události a úkoly – zjednodušte si týmové řízení sdílením
a synchronizací klíčových projektových dat v Kerio Workspace s možností stáhnout si události a úkoly do uživatelských aplikací, jako jsou Microsoft Outlook a Apple iCal.

·Vyladěno pro iPad – uživatelé již mohou pročítat a posílat komentáře na stránky a do prostorů ve svém iPadu.Pomocí formátovacího editoru mohou také vytvářet a upravovat textové komponenty.

·Uživatelské rozhraní s prvky sociálního webu – uživatelské rozhraní si nyní můžete přizpůsobit tak, aby práce v něm byla osobitější. Lze si změnit některá nastavení, upravit vzhled a nahrát libovolnou fotografii, která vás bude prezentovat v komentářích a novinkách.

Kerio Workspace 2.0 je k dispozici zdarma v edici Starter Edition. Firmy mohou produkt nasadit a posoudit, jak zapadá do jejich reálného prostředí. Starter Edition je plně funkční verze produktu Kerio Workspace a je k dispozici pro neomezený počet uživatelů v konkrétní organizaci. Pro neregistrované instalace je stanovena kapacita uložiště dat na 5 GB. Pokud se firmy registrují, kapacita úložiště dat je navýšena na 10 GB.

Standardní edice Kerio Workspace 2.0 ve formě hostovaného řešení nebo lokálně instalované aplikace je nyní k dostání u našich autorizovaných partnerů a prodejců. Cena pro 5 uživatelů za první rok používání Kerio Workspace s antivirem Sophos na vlastním serveru činí 3 300 Kč. Každá další uživatelská licence vyjde na 600 Kč za první rok. Produkt je k dispozici v 16 světových jazycích.

Více informací najdete na stránce http://www.kerio.cz/cz/workspace

Další článek: Nový HTTP kód 451 řekne prohlížeči, že je stránka ilegální

Témata článku: Uživatelská data, Instalovaná aplikace, Sdílený soubor, Nechtěná data, Kerio, Sdílení, Antivirová firma, Starter

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší