Kerio rozšiřuje nabídku mobilního groupwaru

Santa Clara, Kalifornie, USA – 15. května 2007 – Pouze šest měsíců po posledním vydání uvádí Kerio Technologies, Inc. novou verzi Kerio MailServeru, oblíbeného groupwarového a poštovního serveru pro malé a středně velké podniky.
Kerio rozšiřuje nabídku mobilního groupwaru

Díky synchronizaci e-mailů, kalendářů, kontaktů s telefony společností Research in Motion (NASDAQ: RIMM) - BlackBerry, Symbian (NYSE: NOKIA) a Palm (NASDAQ: PALM) dovršuje Kerio MailServer svoji transformaci v komplexní mobilní groupwarový server. V nejnovější verzi nyní Kerio MailServer podporuje všechny hlavní mobilní smartphony, včetně zařízení s technologií Microsoft Windows Mobile. Na svých desktopových počítačích budou uživatelé Mac OS X nyní nově moci automaticky synchronizovat svůj kalendář iCal a Address Book a sdílet a zveřejňovat kalendáře pomocí funkce Vista Calendar, jenž přichází s novým operačním systémem Windows Vista.
 
Kerio MailServer 6.4 poskytuje podporu pro BlackBerry prostřednictvím hostingové služby NotifyLink™ pro Kerio, kterou nabízí společnost Notify Corp. Ve chvíli, kdy se uživatel poprvé přihlásí k této službě, stáhne si a nainstaluje klienta NotifyLink přímo do svého zařízení BlackBerry, má své e-maily, kalendáře, a kontakty synchronizované s Kerio MailServerem.

Operační systém Symbian je základem jedněch z nevyspělejších telefonů na trhu, mezi něž patří multimediální přístroje značky Nokia, Samsung a Sony Ericsson s funkcí touch screen. Kerio MailServer využívá technologie RoadSync™, groupwarového synchronizačního klienta vyvinutého společností DataViz Inc. Pomocí této technologie posílá groupwarová data včetně e-mailu, kontaktů a kalendářů na telefony Symbian. Pro ochranu citlivých firemních dat před ztrátou, krádeží či zneužitím mají administrátoři Kerio MailServeru možnost data z přístrojů Symbian vzdáleně vymazat.

“V současné době neexistuje žádný jasný vítěz na trhu se smartphony,” tvrdí Tomáš Kasan ze společnosti HTK Pro s.r.o., která se řadí mezi Kerio Certified Business Partnery. “Díky podpoře široké škály přístrojů poskytuje Kerio MailServer podnikům volnou ruku při výběru z nabídky podnikového mobilního groupwaru.”

Kerio MailServer 6.4 podporuje nového groupwarového klienta Outlook 2007 od Microsoftu. Pro malé a začínající podniky, které upřednostňují nízkonákladové groupwarové řešení nyní podporuje Kerio MailServer také nové aplikace Vista Mail a Vista Calendar, které jsou v novém operačním systému Microsoft obsaženy. Uživatelé mohou nyní přijímat e-maily, spravovat kontakty a  přihlašovat či publikovat kalendáře i bez nutnosti koupě groupwarové aplikace se všemi vlastnostmi jako je Outlook.

Nová funkce Kerio iSync Connector nabízí uživatelům na platformě Mac možnost synchronizovat svá data z adresáře (Address Book) a kalendáře iCal s Kerio MailServerem. Tato oboustranná synchronizace kalendářových a kontaktních dat kombinovaná s podporou aplikace Apple Mail umožňuje organizacím používání profesionálního groupwaru, a to za použití již vestavěných aplikací a technologií Mac OS X.

“Rozšířená podpora desktopových klientů a mobilních zařízení v Kerio MailServeru 6.4 nabízí uživatelům, připojujícím se ať už z cest, z kanceláře nebo domova, svobodu při výběru té správné kombinace klientů pro e-mailovou spolupráci,” řekl Dušan Vítek, VP Worldwide Marketing ve společnosti Kerio Technologies, Inc. “Přinášíme uživatelům jedinečnou flexibilitu ve výběru klienta či zařízení, které je pro ně nejlepší a které významně přispívá k produktivitě daného uživatele.”

Administrátoři si mohou instalovat a vyzkoušet novou verzi Kerio MailServeru na Windows Vista, Fedora Core 6, SUSE Linux 10.1 a Red Hat Enterprise 5.

Váš názor Další článek: Oznámena vlna útoků na vyhledávače

Témata článku: Microsoft, Windows, Nový telefon, Nový klient, Sony Ericsson, Mobilní telefony nokia 225, Nasdaq, Book, E-mailový klient, Kerio, Mobilní data, Mobilní telefony sony ericsson, Mobilní telefony s windows 10, Nový Outlook, Mobilní telefony Samsung, Nové zařízení


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor