Kerio posouvá mobilní email a groupwarové funkce na dosah každé malé společnosti

Santa Clara, 7. listopadu 2006 – Kerio Technologies Inc., výrobce bezpečnostního a poštovního softwaru pro malé a středně velké společnosti, dnes vydala novou verzi Kerio MailServeru, jenž nabízí funkci „Direct Push email“ pro přístroje smartphone a PDA fungujícími na operačním systému Microsoft Windows Mobile®. Uživatelé nyní mohou bezdrátově synchronizovat své emaily, události v kalendáři, kontakty a úkoly na Kerio MailServeru se svým přístrojem založeným na Windows Mobile®.
Kerio posouvá mobilní email a groupwarové funkce na dosah každé malé společnosti

Kerio MailServer 6.3 bezdrátově synchronizuje emaily, kontakty, kalendáře a úkoly se smartphony, telefony a PDA vybavenými protokolem Microsoft ActiveSync®, a to bez nutnosti instalace klienta třetí strany nebo serverového softwaru.

“Nasazení mobilního emailu může být pro majitele průměrné malé společnosti komplikovanou a drahou záležitostí,” tvrdí David Ferris, prezident a senior analytik výzkumné agentury Ferris Research. “Nejbezpečnější řešení mobilního emailu vyžadují groupwarový server obvykle v kombinaci s dalším finančně náročným middleware serverem.”

 

„Chceme, aby malé společnosti mohly využívat mobilní email, mobilní kalendáře a mobilní kontakty stejně tak snadno, jako velké korporace,“ říká Martin Viktora, generální ředitel Kerio Technologies Inc.. „Při doručování push emailu a vyhledávání kontaktů v Globálním adresáři (Global Address List) na mobilních komunikátorech a PDA může Kerio MailServer zcela nahradit Microsoft Exchange.“

 

Podpora mobilního emailu v Kerio MailServeru 6.3 je plně transparentní a nevyžaduje, aby si uživatelé na své mobilní přístroje instalovali další software. Stejně tak Kerio MailServer nevyžaduje žádný middleware výrobců třetích stran pro push email, kontakty a kalendáře.

 

Kerio zároveň přichází s řešením problému, na který často narážejí  IT administrátoři – ztracené mobilní telefony a možná ztráta či únik důvěrných firemních dat.

 

"Neustále se setkáváme s otázkami, jak zabránit úniku informaci při ztrátě mobilního telefonu nebo PDA,“ prohlašuje Jiří Birgus ze společnosti HCV Group a.s, jenž je Certifikovaným Business Partnerem společnosti Kerio Technologies. „Potřebujeme vyřešit vážný problém, jak kompletně vymazat veškerá firemní data z telefonu, když někdo svůj přístroj ztratí.“

 

Pro tyto případy nabízí Kerio MailServer funkci Smart Remote Wipe, díky níž mohou administrátoři jednoduše vymazat veškerá data z konkrétního smartphonu napojeného na firemní mail server. Ačkoliv hardwarový Remote Wipe není ve starších telefonech Windows Mobile® dostupný, Kerio MailServer 6.3 pro tyto starší přístroje nabízí vlastní alternativní řešení. Administrátoři mohou zaslat do telefonu náhradní prázdná data, čímž vymažou všechny emaily a groupwarové informace.

 

Kerio MailServer podporuje všechny smartphony a přístroje založené na technologii Windows Mobile® jako například Palm Treo 700w, Motorola Q a další OEM telefony nabízené společnostmi T- Mobile, Vodafone a O2.

 

Kerio MailServer podporuje bezdrátovou synchronizaci ve všech verzích operačního systému Microsoft Windows Mobile® vyvíjeného pro mobilní telefony, smartphony a PDA včetně Windows Mobile 2002/2003/2003SE a nejnovější verze Windows Mobile 5.0 a Windows Mobile 5.0 AKU2, dále pak Pocket PC, Pocket PC Phone Edition a SmartPhone Edition založené na Microsoft Windows Mobile®.

 

Uživatelé přístrojů Palm Treo 650 s podporou ActiveSync pro Microsoft Exchange  mohou synchronizovat své firemní emaily a kalendáře též přímo s Kerio MailServerem.

 

 

Cena a dostupnost

Kerio MailServer 6.3 je možné zakoupit skrze více než 500 partnerů po celém světě. Stáhněte si ho na www.kerio.cz a vyzkoušejte si ho na 30 dní. Základní licence Kerio MailServeru pro 10 uživatelů stojí pouze 9.990 Kč ve standardní verzi nebo 12.500 Kč s vestavěným antivirem McAfee, jenž provádí antivirovou kontrolu odchozí i příchozí pošty. Licence zahrnuje 12 měsíční telefonickou a emailovou technickou podporu a zároveň upgrade na nové verze, aktualizace a bezpečnostní opravy. Mobilní synchronizace je standardní vlastností Kerio MailServeru a je k dispozici zdarma všem stávajícím zákazníkům Kerio MailServeru s platným předplatným. Kerio MailServer běží na platformách Windows, Linux a Mac OS X.

 

O společnosti Kerio Technologies

Společnost Kerio Technologies (www.kerio.cz) obohacuje trh se softwarovými nástroji na zabezpečení internetové komunikace již od roku 1997. Zabývá se vývojem softwarových řešení poštovních serverů a firewallů pro malé a středně velké sítě.

Společnost má centrálu v kalifornské Santa Claře a pobočky v České republice a Velké Británii. Mezi partnery Kerio Technologies při vývoji softwarových technologií patří firmy McAfee a Internet Security Systems.

 

V srpnu 2006 získal Kerio MailServer ocenění Editor’s Choice časopisu Windows IT Pro v rámci testu alternativních řešení programu Microsoft Exchange.

 

Kerio je obchodní značkou společnosti Kerio Technologies, Inc. Veškeré další obchodní značky náleží příslušným držitelům.

 

 

Kontakt
Helena Pelcová

Marketing Manager
Kerio Technologies s.r.o., ČR

Tel: 378 225 107
Email: hpelcova@kerio.com

Váš názor Další článek: Doplnění k testu grafických karet v časopisu Computer 21/06

Témata článku: Microsoft, Windows, Mobilní Windows, Viktor, Helena, Windows Mobile, Kerio, Mobilní telefony s windows 10, Push, T mobile mobilní telefony, O2 mobilní telefony, Vodafone Smart, Email, Smart Phone


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky