Kerio Control 8.4 řeší čtyři významné mezery v zabezpečení sítí

Kerio Control 8.4 řeší čtyři významné mezery v zabezpečení sítí

Společnost Kerio Technologies dnes vydala aplikaci Kerio Control 8.4, která řeší čtyři nejvýznamnější mezery v zabezpečení sítí: protokol HTTPS, technologii Wi-Fi, přístup pro hosty a protokol IPv6. Aplikace Kerio Control 8.4 malým a středním firmám (SMB) značně usnadňuje zabezpečení jejich sítí – a to s vynaložením minimálního úsilí.

„Zabezpečení je obtížná záležitost a jeho komplexnost každým dnem stoupá. Hranice mezi podnikovou sítí a Internetem se totiž neustále mění,“ zdůraznil Scott Schreiman, CEO společnosti Kerio Technologies. „Vždy budeme narážet na nové slabiny a rizika. Společnost Kerio Technologies je v oblasti zabezpečení průkopníkem a umožňuje malým a středním firmám se s těmito změnami efektivně vyrovnat.“

Nejzávažnější problém týkající se podnikových sítí řeší aplikace Kerio Control novým filtrováním HTTPS obsahu. Počítačoví zločinci totiž viry a další hrozby skrývají a distribuují do sítí prostřednictvím připojení zabezpečených protokolem SSL. Aplikace Kerio Control nyní firmám umožňuje tyto hrozby na hranici podnikové sítě zcela a snadno zastavit. Stačí jen používat stávající filtry obsahu – přenosy HTTPS tak zabezpečí jediným kliknutím.

S rozmachem technologie Wi-Fi a trendu, kdy si zaměstnanci do firem nosí svá vlastní zařízení (BYOD), jsou společnosti nuceny svým zaměstnancům a hostům poskytovat zabezpečený přístup k síti. Sdílená hesla WPA ale nejsou efektivní a nechrání síť před nebezpečnými útoky. V aplikaci Kerio Control 8.4 je nově integrován RADIUS server. Jedná se o komplexní podnikovou technologii, s jejíž pomocí mohou i ty nejmenší firmy ve svých sítích Wi-Fi snadno vynucovat používání vhodného ověřování a zásady pro vytváření silných hesel.

Aplikace Kerio Control 8.4 též zajišťuje přístup k síti hostům, aniž by se započítávali mezi licencované uživatele. Firmy si mohou zakoupit jeden přístupový bod a ponechat jej otevřený pro všechny své návštěvníky. Aplikace Kerio Control oddělí síťový provoz hostů od interních síťových prostředků, takže všechna důležitá aktiva a systémy firmy budou chráněny před neúmyslným přístupem hostů.

Podniky po celém světě rychle zavádějí protokol IPv6 – a odkrývají tak další mezeru na hranici podnikové sítě. Protokol IPv6 je komplikovaný a až do této chvíle se obtížně používal. S pomocí aplikace Kerio Control 8.4 ale stačí jen vytvořit pravidla síťového provozu, vybrat, která se mají vztahovat na protokol IPv6, a vše bude fungovat. Není třeba vyvíjet žádné další úsilí.

Aplikace Kerio Control 8.4 je k dispozici ke stažení s 30denní neomezenou zkušební licencí. Cena licence pro serverový software Kerio Control začíná na 5 780 Kč. Cena hardwarových zařízení Kerio Control Box začíná na 19 450 Kč. Více informací naleznete na adrese http://www.kerio.cz/control .

Témata článku: Síťový protokol, Wi-fi síť, Host, Mezera, Kerio, Radius

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje