Ke konci roku roste zájem o baterie,

Ke konci roku roste zájem o baterie,

Mezi dárky pod vánočním stromečkem se stále častěji objevují baterie do digitálních přístrojů. Největší oblibě se těší baterie do notebooků, po nichž vzrostla poptávka oproti loňsku o dvě třetiny. Zatímco v průběhu roku byl největší zájem o baterie k notebookům Acer či Hewlett-Packard, ke konci letošního roku dominuje značka Asus. Vyplývá to z aktuálních statistik předního internetového obchodu BatteryShop.cz.

U Čechů narůstá obliba pořídit svým blízkým k Vánocům praktické dárky v podobě baterií do mobilních zařízení. Potvrzují to aktuální statistiky prodeje internetového obchodu Batteryshop.cz, který v polovině čtvrtého kvartálu eviduje nárůst objednávek o 28 % oproti zbytku roku. Největší zájem je tradičně o baterie do notebooků, které letos nakoupilo o 66 % zákazníků více oproti stejnému období loňského roku. Růst poptávky je patrný rovněž u baterií do mobilních telefonů, u kterých byl v meziročním srovnání zaznamenán nárůst o 19 %.

„Lidé si v posledních letech dávají stále praktičtější dárky, mezi které baterie patří. Tento trend je patrný i v zahraničí. Přestože jsme již nyní zaznamenali výrazný nárůst prodeje, největší poptávku po bateriích do všech přístrojů očekáváme až v polovině prosince,“ sdělil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz.Před Vánocemi tradičně registrujeme velký zájem především o baterie do notebooků a mobilů. Naopak poptávka po bateriích do digitálních fotoaparátů či kamer narůstá jen mírně, lidé si je pořizují až v období letních dovolených“ doplnil Tlapák.

Zákazníci internetového obchodu BatteryShop.cz si v průběhu celého letošního roku nejčastěji pořizovali baterie do notebooků značek Acer a Hewlett-Packard. V průběhu října a listopadu však výrazně vzrostl zájem o baterie k notebookům a netbookům značky Asus, jejichž počet v závěru roku mezi celkovými objednávkami dominuje.

„Naše notebooky jsou podle nezávislých výzkumů jedny z nejméně poruchových, a tak se dá očekávat, že naprostá většina stávajících uživatelů dosud nemá potřebu měnit je za nové modely a dává spíše přednost obměně baterie,“ uvedla Veronika Vargová ze společnosti Asus Computer CZ. „Navíc v poslední době pozorujeme u zákazníků trend pořizovat si ještě záložní baterii, kterou využijí na cestách,“ vysvětlila Vargová.

Další článek: Evropská komise: začínáme vyšetřovat Google

Témata článku: Obliba, Letošní rok, Vánoční stromeček

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší