Kdo bude osobností informatiky

Kdo bude osobností informatiky

Profesionálové v oboru informačních technologií začínají nominovat kandidáty na vítěze 14. ročníku ankety „Osobnost roku české informatiky a telekomunikací“. Anketa je každoročně vyhlašována při příležitosti konání veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX.

Úvodním zasedáním členů Akademie ve Francouzské restauraci Obecního domu v Praze byl slavnostně zahájen proces nominací, prvního z dvoukolového systému výběru kandidátů na Osobnost roku české informatiky a telekomunikací 2007.

V prvním kole jsou letos oprávněni navrhovat vhodné kandidáty členové profesních asociací z oboru ICT, a sice SPIS - Sdružení pro informační společnost, APVTS - Asociace provozovatelů kabelových telekomunikačních sítí v ČR, CACIO - České asociace manažerů úseků informačních technologií, Asociace digitálních TV, APKTS - Asociace provozovatelů kabelových telekomunikačních sítí v ČR, ČAT - České asociace telekomunikací, ČAKK – České asociace kompetitivních komunikací, ČSSI - České společnosti pro systémovou integraci, Tuesday Business Network a FIRST Innovation Park. Dalšími navrhovateli jsou vystavovatelé veletrhů INVEX a DIGITEX a odborná veřejnost. Výsledkem prvního kola je seznam deseti nominovaných osobností, které získaly nejvyšší počet hlasů.

K ocenění jsou pomocí anketních formulářů navrhováni přední odborníci, vědeckopedagogičtí pracovníci, novináři, podnikatelé a manažeři firem, kteří významným způsobem ovlivnili trh oboru v daném roce. O absolutním vítězi z deseti nominovaných rozhoduje ve druhém kole Akademie složená z osobností, které získaly ocenění v minulých ročnících ankety. Nominovat osobnosti lze nově též přes internet.

Anketa Osobnost roku české informatiky a telekomunikací si klade za cíl stát se platformou hodnotící nejlepší osobnosti a nejlepší činy, mající vliv na trh informačních a komunikačních technologií. Napomáhá tak prezentaci přínosů informačních a komunikačních technologií a přispívá k rozvoji informační společnosti. Anketa je nezisková a nezávislá na sponzorských příspěvcích.

V loňském roce se vítězem stal Martin Grigar, předseda představenstva AutoCont CZ. Členové Akademie (vítězové předchozích ročníků) jsou dále Pavel Kalášek, Petr Koubský, Jan Mühlfeit, Milan Rusnák, Ondřej Felix a Miroslav Řihák.

Témata článku: Ankety, Felix, Milan, Milano, Nejlepší síť, Předchozí výběr, Francouzská společnost, Obor

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?