Kaspersky Lab uvádí první antivir pro Windows 7

Kaspersky Lab uvádí první antivir pro Windows 7

Společnost PCS spol. s r. o., přední dodavatel bezpečnostních technologií a oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR, oznamuje vydání technického prototypu Kaspersky Anti-Virus pro systém Windows 7. Tento prototyp je založen na novém antivirovém enginu, který poskytuje komplexní ochranu před všemi druhy internetových hrozeb.

Nový technický prototyp je navržen pro zabezpečení počítačů se systémem Microsoft Windows 7. Beta verze tohoto operačního systému byla zveřejněna na počátku ledna 2009. Společnost Kaspersky Lab paralelně vydala svůj produkt, který uživatelům Windows 7 nabízí vysoce efektivní a komplexní ochranu proti virům.

„Vydání nové verze systému Windows je velkou událostí pro celou IT komunitu, proto Kaspersky Lab připravil tuto nabídku,“ uvedl Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard společnosti PCS. „Podporu nových operačních systémů Microsoftu pokládal Kaspersky Lab vždy za svoji prioritu. Například Kaspersky Anti-Virus pro Windows Vista uvedl současně s oficiálním uvolněním tohoto operačního systému. V okamžiku vydání systému Windows Server 2008 byl Kaspersky Anti-Virus jediným produktem na trhu, který byl certifikován přímo společností Microsoft. Uživatelé se nyní mohou sami přesvědčit, jak technologie antivirové ochrany fungují i na nové platformě.“

Prototyp společnosti Kaspersky Lab je komplexním řešením, které zahrnuje nejen antivirovou komponentu rozpoznávající škodlivý software na základě známých vzorků malwaru, ale také heuristickou analýzu, jež umožňuje odhalit a zablokovat dosud neznámé nebezpečné programy na základě jejich podezřelého chování. Produkt obsahuje také firewall a antispamový filtr. Cílem prototypu je poskytnout efektivní ochranu proti všem druhům internetových hrozeb – virům, červům, trojským koním, spywaru, útokům hackerů i spamu.

Jádrem prototypu je nový antivirový engine, který oproti předešlé verzi účinněji detekuje škodlivé programy. Nový engine lépe pracuje s objekty a optimalizuje využití systémových zdrojů, a tím zrychluje kontrolu (skenování) systému. Vyšší rychlost je zvlášť patrná u systémů s dvou či čtyřjádrovými procesory. Jedinečná architektura tohoto produktu zajišťuje vysokou produktivitu a v celém oboru jedno z nejmenších zatížení systémových zdrojů. Nově uvedený prototyp je plně kompatibilní s 32 i 64bitovými verzemi operačního systému Windows 7. Začínající i zkušení uživatelé zjistí, že produkt je uživatelsky přívětivý, lze jej snadno nainstalovat i konfigurovat.

„Očekáváme, že nová verze operačního systému Microsoft Windows bude ještě oblíbenější než ta předešlá a předpokládáme, že po jejím oficiálním vydání na ni přejde značné množství uživatelů. Již jsme obdrželi velké množství žádostí od firem, které plánují přechod na Windows 7 a už nyní testují jejich efektivitu a kompatibilitu operačního systému s dalším používaným softwarem. Usoudili jsme, že je naší povinností poskytnout těmto firmám spolehlivé zabezpečení nabízející ochranu na úrovni, kterou vyžadují systémy IT provozované v podnikovém prostředí. Proto jsme prototyp našeho řešení pro systém Windows 7 vyvinuli v rámci divize, která je odpovědná za vývoj produktů pro firemní zákazníky,“ uvedl Alexej Kalgin, ředitel produktového marketingu, divize Corporate Business, Kaspersky Lab.

Společnost Kaspersky Lab navíc plánuje během testovací fáze nového operačního systému nabídnout také nástroje pro centrální správu. Ve chvíli oficiálního uvedení finální verze Windows 7 na trh nabídne společnostKaspersky Lab plné portfolio svých produktů, které poskytnou komplexní ochranu firemním i domácím uživatelům nového operačního systému.

Kaspersky Anti-Virus pro operační systém Windows 7 lze stáhnout z webu http://www.kaspersky.com/windows7 .

Úspěchy v nezávislých testech

Společnost Kaspersky Lab zároveň oznamuje úspěchy svých produktů v nezávislých testech.

Kaspersky Internet Security 2009 zvítězil ve srovnávacím testu provedeném časopisem ComputerBild, který je jedním z nejvýznamnějších evropských IT periodik. Testu se účastnilo 9 dalších produktů včetně Norton Internet Security a BitDefender Internet Security. Produkt Kaspersky Internet Security 2009 dokázal detekovat a odstranit 379 000 vzorků škodlivých programů použitých v testu, což znamená více než 99% úspěšnost.

V testu společnosti AV-Comparatives, uznávané australské laboratoře pro testování bezpečnostních řešení, se proaktivní technologie Kaspersky Anti-Virus 2009 umístila mezi 15 zkoumanými produkty na druhém místě z hlediska účinnosti odhalování dosud neznámého malwaru. Heuristická technologie společnosti Kaspersky Lab překonala svou účinností například produkty společností Symantec, McAfee, Eset, F-Secure, Sophos a BitDefender. V prvním týdnu testování Kaspersky Anti-Virus 2009 odstranil 71 % nových (tedy dosud neznámých a do databáze vzorků nezařazených) škodlivých programů a ještě na konci čtyřtýdenního testovacího období byla jeho úspěšnost 60 %.

Váš názor Další článek: Bude konečně možnost offline práce v Gmail Labs?

Témata článku: Antivirus, Kaspersky Lab, Testovací produkt, Nový systém, Testovací program, Nebezpečná událost, Nový druh, Operační systém, Antivirová společnost, Engine, Kaspersky, Nabízející uživatel, Nezávislá kontrola, Jediný prototyp, Norton Internet Security, Srovnávací test, Nový produkt, Virus


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor