Kaspersky Lab nabízí firmám nástroj proti ransomwaru zdarma

Kaspersky Lab nabízí firmám nástroj proti ransomwaru zdarma

Kaspersky Lab představila bezplatný software Anti-Ransomware Tool for Business, který nabízí kompletní ochranu proti ransomwaru pro korporátní uživatele. Díky technologiím Kaspersky Security Network (KSN) a System Watcher dokáže rozpoznat schémata chování ransomwaru a ochránit koncové body v operačním systému Windows. Unikátní vlastnosti System Watcheru umožňují například blokovat nebo napravit škodlivé změny.

Nebezpečné programy, jako je ransomware, které v počítačích zakódují důležitá firemní data, představují v současnosti závažný problém, zejména pro malé firmy. Z výsledků průzkumu společnosti Kaspersky Lab vyplývá, že se v posledních dvanácti měsících stalo obětí ransomwaru téměř 42 % středních a malých podniků. Více než třetina (34 %) z nich zaplatila výkupné, přesto každý pátý podnik v průzkumu svá data stejně nedokázal obnovit. Výzkum Kaspersky Lab založený na výsledcích statistiky z KSN také ukázal, že počet útoků ransomwaru na firmy vzrostl téměř šestkrát (z 27 000 v období 2014 – 2015 na 158 600 v období 2015 – 2016).

Pro efektivní zabezpečení musí firmy používat mnoho různých technologií a přístupů. Rychlý a odlehčený nástroj Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business poskytuje komplexní ochranu i společnostem, které nevyužívají pokročilá řešení Kaspersky Lab. Je schopný vyřešit jeden z největších bezpečnostních problémů, který u středních a malých podniků vede k finančním ztrátám. Nejnebezpečnější forma ransomwaru – crypto-malware – způsobuje nezvratné zašifrování cenných firemních dokumentů a podniky nutí zaplatit výkupné za obnovení přístupu k jejich datům. Kaspersky Lab Anti-Ransomware Tool for Business dokáže tomuto problému čelit. Koncové body ve Windows chrání pomocí dvou stěžejních technologií:

  • Kaspersky Security Network je cloudová služba, která zpracovává depersonalizovaná data o kybernetické bezpečnosti od milionů dobrovolníků z celého světa. Bezpečnostní informace jsou díky KSN předávány v řádu několika vteřin. To zaručuje velmi rychlou reakci na událost a vysoký stupeň ochrany.
  • System Watcher je pokročilá proaktivní bezpečnostní technologie, která monitoruje všechny důležité události v systému, včetně vytváření a modifikace souborů operačního systému a konfigurací, fungování programu a výměny dat v rámci sítě. Všechny události jsou nahrávány a analyzovány a v případě, kdy technologie zaznamená, že program provádí škodlivé operace, dokáže tyto kroky zastavit a vrátit zpátky. Zabrání tak širšímu napadení sítě.

Volně dostupný nástroj Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business je kompatibilní s řešeními třetích stran, která jsou do počítačů naistalována, a může posloužit jako další software pro ještě vyšší zabezpečení proti crypto-ransomwaru. Anti-Ransomware Tool for Business si můžete stáhnout zde.

Kaspersky Lab doporučuje organizacím, které vyžadují nejlepší zabezpečení své sítě na všech úrovních, včetně zabezpečovacích technologií na ochranu pracovních stanic, serverů a mobilních zařízení před jakýmkoliv typem malwaru a současných sofistikovaných útoků, použít specializované řešení pro firmy.

Pokud už došlo v organizaci k uzamčení dat, Kaspersky Lab doporučuje navštívit nově spuštěný portál No More Ransom, který může firmám s obnovou dat pomoci. Projekt uživatelům poskytuje několik dešifrovacích nástrojů, které pomáhají obnovit soubory uzamčené některými druhy ransomwaru bez nutnosti zaplatit výkupné.

John McAfee vrací úder, jeho nová společnost prý znamená konec Dropboxu a dalších cloudových služeb

Témata článku: Nebezpečná událost, Důležitá událost, Pokročilý nástroj, Kybernetická operace, Kaspersky, Výkupné

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší