Kaspersky Lab je mezi 100 největšími dodavateli krabicového softwaru

Kaspersky Lab je mezi 100 největšími dodavateli krabicového softwaru

Kaspersky Lab, přední vývojová firma dodávající řešení pro správu zabezpečení obsahu, oznamuje, že se dostala do žebříčku Top 100 největších dodavatelů krabicového softwaru. Tento celosvětový přehled sestavuje společnost IDC.

Žebříček Worldwide Packaged Software Revenue by Top 100 Vendors (Příjmy z prodeje krabicového softwaru 100 největších světových dodavatelů) byl zveřejněn společností IDC v rámci shrnutí její studie Worldwide Software 2009-2013 Forecast Summary (Předpověď vývoje celosvětového softwarového trhu v letech 2009–2013). Kaspersky Lab je jedinou ruskou společností v tomto seznamu.

Studie IDC analyzovala příjmy z prodeje krabicového softwaru v letech 2006 –2008 a zkoumala, jak se tržby jednotlivých dodavatelů v roce 2008 meziročně změnily. Společnost Kaspersky Lab zaznamenala nejlepší meziroční růst příjmů – o více než 121 % – což je asi o 47 % více než nejbližší konkurent a znamená to sedmnáctkrát rychlejší růst, než firmy zahrnuté v přehledu dosahovaly v průměru.

Podle terminologie IDC spadá to kategorie krabicového softwaru software připravený k okamžitému použití, který lze získat v maloobchodě, pronajmout si ho nebo ho získat pomocí jiné služby. Nezáleží na tom, na jakém fyzickém médiu se tento software distribuuje, do této kategorie ale nepatří software upravovaný na míru nebo software předinstalovaný.

Společnost Kaspersky Lab se objevila také v žebříčku IDC Top 50 Worldwide System Infrastructure Software Revenue. V tomto žebříčku jsou seřazeni hlavní světoví výrobci softwaru pro systémovou infrastrukturu podle jejich příjmů v roce 2008. Společnost Kaspersky Lab zaznamenala mezi firmami z tohoto přehledu druhý největší meziroční růst příjmů a tempo jejího růstu bylo téměř osmnáctkrát vyšší než průměr žebříčku.

Studie společnosti IDC analyzují informace o více než 1 000 velkých světových dodavatelích softwaru.

„Jsme potěšeni, že máme tu čest být výhradním distributorem produktů Kaspersky Lab pro ČR a SR. V obou těchto zemích zaznamenáváme každoročně zvyšující se zájem o produkty této společnosti, který je podpořen i nově vyšlými verzemi 2010," říká Jan Vančura, generální ředitel společnosti PCS spol. s r.o., která je výhradním distributorem Kaspersky Lab v ČR a SR.

Další článek: Windows 7 Family Pack bude dostupný v Evropě, v Česku ale ne

Témata článku: Antivirus, Kaspersky Lab, Největší dodavatel, Software 602, Forecast, Dodavatel, Meziroční příjem, Největší společnost, Příjem, Kaspersky


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF