Kasa.cz: ve výprodejích nakupuje o 20 % více lidí než loni

Kasa.cz: ve výprodejích nakupuje o 20 % více lidí než loni

Letošní povánoční výprodeje přilákaly o 20 % více zákazníků než v loňském roce. Vyplývá to ze statistik předního českého internetového prodejce Kasa.cz. Tradičně silné výprodejové komodity, jako je například velká bílá technika či počítače, však letos ustoupily produktům, které vévodily pomyslným prodejním žebříčkům již před Vánocemi. K nejprodávanějším položkám tedy patří čtečka elektronických knih eReading , tablet Gogen TA 8200 a 7300, žehlička Braun SI 510 TexStyle a sušička AEG Lavatherm T75470AH.

„V období od 25. 12. do 24. 1. registrujeme ve srovnání s loňským rokem větší počet objednávek, jejich hodnota však mírně klesla, a sice o 4,5 %. Je to především tím, že zákazníci kupují spíš menší a levnější zboží,“ uvedla Jitka Součková, tisková mluvčí Kasa.cz. „Slevy, které dosahují až 70 %, potrvají až do konce ledna, poté budou moci zákazníci nakoupit za akční ceny zbylé výprodejové zboží, které máme skladem,“ dodala.

Stejně jako v předvánočním období i v době výprodejů výrazně posilují osobní odběry v prodejnách Kasahouse v Praze, Brně a Ostravě. Zákazníci tento způsob vyzvednutí zboží preferují v 60 % případů.

Google chystá proměnu vyhledávače obrázků. Bude rychlejší

Témata článku: Aeg, Braun

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší