Kasa.cz: osobní odběry zboží vedou nad dopravou

Kasa.cz: osobní odběry zboží vedou nad dopravou

Dle statistik předního českého internetového obchodu Kasa.cz poprvé v historii převládl osobní odběr zboží zakoupeného na internetu nad jiným způsobem dopravy. Zatímco v prvním pololetí roku 2011 činil osobní odběr nákupů na Kasa.cz průměrně 40 %, v prvním pololetí letošního roku již šlo o 55 %. Nejvíce zákazníci vyzvedávali své objednávky v kamenných prodejnách v měsících dubnu a červnu, kdy osobní odběry dosáhly 58 %.

Tyto údaje plně korespondují s aktuálními průzkumy chování zákazníků na internetu, ze kterých vyplývá, že si zákazník v 54 procentech zboží raději prohlédne osobně a v 16 procentech se dokonce na internetu nakupovat bojí. To byl důvod, proč Kasa.cz začala již v roce 2010 otevírat své velké kamenné prodejny Kasahouse, které se k dnešnímu dni nachází v Praze na Černém Mostě a v Čestlicích, v Brně a v Ostravě. Jejich popularitu potvrzuje skutečnost, že došlo po otevření k obrovskému nárůstu objednávek z dané lokality, a to v řádech stovek procent. V Brně se jednalo dokonce o třísetprocentní nárůst. Nejpopulárnější Kasahouse se nachází v Praze na Černém Mostě, kde zákazníci s oblibou využívají i tzv. Kasa Drive, díky němuž nemusí při vyzvednutí své objednávky ani vystoupit z auta. Stačí odeslat sms s číslem objednávky a zaměstnanci Kasahousu sami zboží přinesou a naloží do auta.

Hned po osobních odběrech patří k nejpopulárnějšímu způsobu dodání zboží spediční doprava, které v prvním pololetí letošního roku využilo 32 % zákazníků Kasa.cz.

Další článek: Google spouští Octane: nový benchmark prohlížečů

Témata článku: Letošní rok, Most, První zákazník, Osobní doprava


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu