Karneval registruje 270 tisíc zákazníků – tahouny růstu jsou nové filmové kanály a rychlý internet

Počet zákazníků kabelové televize Karneval media prudce stoupá. Firma nyní registruje 252 tisíc abonentů kabelové TV a 26 tisíc zákazníků vysokorychlostního internetu. Po spuštění kabelové digitální TV se Karneval navíc stane vůbec prvním subjektem na českém trhu, který zahájí ostré digitální vysílání. Karnevalu se definitivně podařilo zvrátit neblahý vliv zvýšení DPH.
Karneval registruje 270 tisíc zákazníků – tahouny růstu jsou nové filmové kanály a rychlý internet

Praha, 1. srpna 2005 – Karneval Media nyní registruje celkem 270 tisíc zákazníků. Služeb kabelové TV a vysokorychlostního internetu nyní může využít více jak půl milionů domácností po celé České republice, které mají doma kabelovou zásuvku Karnevalu. Nejrychleji rostoucí službou se stal internet TURBO, který si do konce druhého čtvrtletí objednalo více jak 26 tisíc zákazníků a stovky dalších přibývají každým týdnem. Karneval navíc zaznamenává strmý nárůst zákazníků kabelové televize, za kterým stojí letos vylepšená programová nabídka. Počet zákazníků, kteří odebírají některou s programových nabídek, se tak vyšplhal na 252 tisíc.

„Letos jsme značně zatraktivnili naši programovou nabídku – přibyly filmové kanály Film+, CS Film, gastronomická TV Paprika. Další kvalitní kanály nám přilákaly tisíce nových zákazníků,“ potvrdil Dušan Jelínek, obchodní a marketingový ředitel Karneval Media. Po zvýšení sazby DPH totiž růst počtu zákazníků stagnoval a mnoho z nich zvolilo nejlevnější programovou nabídku MINI. „Podařilo se nám negativní trend zvrátit. Překvapivě i v obvykle slabých letních měsících přijímáme pres tisíc objednávek týdně,“ dodal Jelínek. Firma v nejpopulárnější nabídce Komplet nabízí šest filmových kanálů – CS FILM, FILM+, Hallmark, AXN, Romantica, a TCM. Zvlášť je k dispozici premiérový kanál HBO a HBO2.

Karneval očekává další nárůst zákazníků v souvislosti se spuštěním digitálního vysílání letos na podzim. Kromě vysoce kvalitního obrazu a interaktivních programových průvodců přibudou další nové kanály. „Digitální TV nám dává široký prostor pro nové programy, proto pro zákazníky připravujeme speciální prémiové programové balíčky. Klienti také získají větší flexibilitu ve výběru kanálů,“ dodal Jelínek. Po spuštění kabelové digitální TV by se tak Karneval stal vůbec prvním subjektem na českém trhu, který zahájí ostré digitální vysílání. To je totiž zatím vzduchem dostupné pouze v testovacím provozu například v Praze a Ostravě a obsahuje jen limitovaný počet programů.

Karneval Media v číslech:
- celkový počet zákazníků (CATV* i internet)  270 tisíc
- počet internet zákazníků**   26 tisíc
- počet zákazníků CATV **   252 tisíc
- počet vybudovaných CATV* zásuvek celkem 500 tisíc
- počet internet zásuvek    360 tisíc

* CATV – kabelová TV
**někteří zákazníci odebírají obě služby najednou

Nová programová nabídka KOMPLET

Diskuze (2) Další článek: Karneval: počet zákazníků vysokorychlostního internetu stále roste

Témata článku: Internet, Internet TV, HBO, Limitovaná nabídka, Nejlevnější televize, Televize doma, Kanál, Program televize hbo, Zásuvka, Komplet, Digitální film


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky