Karat se poprvé prezentoval v Polsku

Ve dnech 4. až 5. prosince se konala ve Varšavě dvoudenní konference zaměřená na problematiku IT technologií pro komerční sféru. Polská pořádající agentura zvolila pro tuto akci název „Systémy pro podniky“, neboť jedině tak byla schopna pokrýt všechna témata, kterých se konference ve svém průběhu dotkla. Tato konference je již desátou konferencí v řadě v Polsku a stala se tedy jakousi tradicí nejen pro vystavovatele, ale i pro podniky, snažící se udržet krok a tedy i konkurenceschopnost se světem prostřednictvím nejnovější IT vybavenosti.
Karat se poprvé prezentoval v Polsku

V úvodu celé akce se účastníci první půlden společně zabývali obecně užitečnými tématy jako je „Optimalizace informační struktury podniku“ či „Možnosti rozvoje informačních technologií v současném prostředí“ , v dalších částech konference pak dostali účastníci možnost výběru z mnoha specializovaných témat, která byla diskutována ve čtyřech oddělených sálech. Celkově zde vystoupilo 34 společností, které prezentovaly své názory či řešení a ve 41 odborných přednáškách.

Akce se zúčastnili i zástupci naší společnosti Karat Software a.s. s jediným hlavním cílem: „navázat kontakt s polskými partnery zabývajícími se problematikou informačních systémů a vyvolat zájem o distribuci informačního systému Karat na polském trhu“. V průběhu obou dní se tak uskutečnilo něco kolem patnácti individuálních sezení s firmami rozličné úrovně, ale s celkově pozitivním dojmem nad přístupem, který polské společnosti k případnému novému produktu na polském trhu zaujaly. Společnost Karat Software tímto stanula na prahu další etapy svých exportních aktivit a teprve další intenzivní jednání ukáží, jak rychle se podaří společnosti tento práh překročit.

Váš názor Další článek: Kde hledat programy kompatibilní s Windows Vista?

Témata článku: Software, Jediný cíl, Etapa, Karat, Celá etapa

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší