Kapesní projektory od 3M s dvakrát vyšším jasem

Kapesní projektory od 3M s dvakrát vyšším jasem

Kapesní miniprojektory řady MPro přicházejí ve dvou provedeních s dvakrát vyšším jasem, jemnějším rozlišením a nezávislostí na počítači díky vestavěné paměti nebo Wi-Fi.

Na jednání nalehko

Život v byznysu znamená mnoho obchodních cest a prezentací klientům. Při těchto příležitostech je potřeba mít alespoň notebook a místnost s projekcí nebo vlastní projektor. Kapesní projektory MPro od společnosti 3M dokázaly tyto starosti odbourat, takže zbyla pouze starost o regulaci osvětlení. S druhým modelem díky vestavěné paměti dokonce odpadla i nutnost mít s sebou počítač. Hlavní předností takzvaných piko projektorů je kapesní velikost a z ní plynoucí mobilita. Při rozměrech 15 x 6,5 x 3cm a hmotnosti něco přes 300 gramů jde o mírně přerostlý dálkový ovladač k televizi. Podstatným vylepšením proti předchozímu modelu je zdvojnásobení jasu na 30 lumenů díky nové LED diodě s životností 20 tisíc hodin. Výdrž baterie byla oproti prvním výrobkům prodloužena o 30 minut na plné 2 hodiny, takže projektor vydrží fungovat po celou dobu schůzky. To vše při zvýšení rozlišení z VGA (640x480) na SVGA (800x600) a uhlopříčkách promítaného obrazu od 10 do 80 palců (2m).

Prezentace z jediného zařízení

Model MP180 je vybavenější z nové dvojice. Schopnost přehrávání prezentací, dokumentů a tabulek z vestavěné 4GB paměti, microSD karty nebo připojeného USB disku z něj dělají nekompromisní prezentační stroj. Disponuje také bezdrátovým připojením přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Takto lze bez z notebooku nebo přes internet bezdrátově do projektoru nahrát aktuální verze souborů. K ovládání slouží barevný dotykový displej na horní straně přístroje. Samozřejmostí je také připojení pomocí VGA kabelu nebo kompozitního či komponentního video připojení. U pohyblivých obrázků přijdou vhod také vestavěné reproduktory, případně zvukový výstup.

O něco menší MP160 postrádá vnitřní paměť a datovou konektivitu. Vyhoví těm, kteří s projektorem většinou vozí i notebook, a tak přídavné funkce nepotřebují. Přehrávání obsahu je proto plně v režii zdroje signálu přivedeného přes VGA nebo video vstupy. Ovládání zajišťuje kurzorová klávesa na těle přístroje.

Oba projektory obsahují malý výklopný stojánek, dále je k nim přibalena malá trojnožka a kabely ke vstupním konektorům. Volitelné příslušenství zahrnuje například autonabíječku, adaptéry pro výrobky společnosti Apple nebo dálkové ovládání

Nejlepší přenositelný program pro úpravu fotografií

Témata článku: Televize LED, Prezentační video, Lumen, Projektor, Dálkové ovládání

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší