Kamera Sony DCR-PC350 nabízí v kompaktním těle plné 3 megapixely

Od velmi kompaktní kamery Sony DCR-PC350 se očekává silný vliv na trh domácího videa. Je vybavena třímegapixelovým CCD čipem s Primary Colour Filter a optikou Carl Zeiss Vario-Sonnar T*, která zajišťuje maximální citlivost na světlo, realistické barvy a přesné zachycení pohyblivého obrazu. Ve své třídě tak DCR-PC350 nabídne tu nejvyšší obrazovou kvalitu.
Kamera Sony DCR-PC350 nabízí v kompaktním těle plné 3 megapixely

Sony DCR-PC350 je ideální rodinná videokamera, která je vybavena dokovou stanicí Handycam Station, díky které se zároveň dobíjí akumulátor a je zajištěna připojitelnost směrem k dalším zařízením. Sama kamera tak může být kompaktnější.

 

Nicolas Barendson, generální ředitel divize Personal Video společnosti Sony Digital Imaging Europe k tomu dodává: „DCR-PC350 je o dvacet procent menší než naše předcházející třímegapixelové modely, avšak nabízí stejnou kvalitu obrazu. Velikostí a vlastnostmi tak odpovídá ideální rodinné kameře. Dok Handycam Station je vždy připraven k činnosti a stačí pouze kameru umístit do doku a okamžitě si můžete natočený záznam přehrát na televizi nebo ho můžete – kvůli následnému střihu – přenést do počítače.”

 

Tzv. Primary Colour Filter se skládá z RGB filtrů, čímž se dosahuje kvalitnější reprodukce barev, zatímco vyšší počet obrazových bodů vede k vyšší citlivosti na světlo. Mezi zlepšení, která s sebou přináší třímegapixelový CCD čip patří zlepšená reprodukce videa a přesnější pleťové tóny, a to i v případech, kdy není používána automatická expozice. Spolu s rozšířeným zpracováním signálu dovoluje DCR-PC350 přesnější odečet její úrovně a přirozenějším způsobem zjistí jakékoliv změny v intenzitě osvětlení. Video natáčí ve skutečném širokoúhlém formátu 16:9, takže se ideálně hodí pro dnes tak populární širokoúhlé televizory. Videokamera může statické obrázky ukládat na paměťovou kartu Sony Memory Stick Duo a třímegapixelový CCD čip v tomto případě redukuje šum ve snímcích pořízených v kterémkoliv z režimů kamery (2.016 x 1.512 bodů, 1.600 x 1.200 bodů, 640 x 480 bodů).

 

Dalším plusem Sony DCR-PC350 je objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T* s desetinásobným optickým zoomem (8,5x pro režim kamera - paměť) a známou antireflexní vrstvou minimalizující odrazy a zajišťující vysoce kvalitní snímání pohybujících se objektů.

 

Díky dokové stanici Handycam Station je DCR-PC350 vždy připravena k práci, k přehrávání filmů nebo statických obrázků se k televizi připojuje běžným A/V kabelem. Samotný dok pak umožňuje připojení k počítači přes i.LINK nebo USB, takže videokameru můžete zároveň použít i jako kameru webovou nebo v aplikacích zaměřených na střih videa. Handycam Station se zasunutou kamerou jednoduše připojíte ke svému počítači (např. Sony VAIO) a vytvoříte si tak své vlastní DVD k čemuž vám poslouží software Click to DVD.

 

Kamera je připravena i na nejnovější technologie. Když je nasazena v doku, může se přes i.LINK připojit ke stolnímu DVD rekordéru, čímž se při přenosu nahrávky zachová její vysoká digitální kvalita. Po celou dobu se navíc akumulátor v kameře dobíjí, takže jste vždy připraveni natáčet – jednoduše vezmete dobitou videokameru a jdete.

 

Hybridní LCD je další předností DCR-PC350. Technologie Sony umožňuje divákovi prohlížet video po jednotlivých okénkách nebo jej přehrávat i ve velmi problematických podmínkách (např. ostré venkovní světlo). Kromě toho je LCD obrazovka, kterou používáte pro rychlý přístup k funkcím kamery a k informacím o nabití akumulátoru, vybavena dotykovou vrstvou a v její obrubě najdete druhé nahrávací (Record) tlačítko a další tlačítko pro zoom. Tvůrčí možnosti rozšiřují i prstenec pro manuální zaostřování, inteligentní botička pro příslušenství a vestavěné světlo.

 

K ochraně kamery před prachem a poškozením nabízí Sony jako volitelné příslušenství poloměkké přenosné pouzdro LCM-PCM. Videokamera do něj dokonale zapadne a pouzdro lze nosit u pasu nebo jako taštičku přes rameno. Navíc nabízí další malý prostor ve kterém lze bezpečně uložit akumulátory a paměťové karty.

 

 

 

Sony DCR-PC350 bude k dispozici v celé Evropě v září 2004, předpokládaná cena v ČR je 49 990 CZK .

KONEC

 

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte, prosím:

Vladimír Kostlán, Trade Marketing Manager Digital Imaging, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 152, vladimir.kostlan@eu.sony.com

Slávka Vancáková, Ad&PR Specialist, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 104, slavka.vancakova@eu.sony.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DCR-PC350

 

 

 

MiniDV

Positioning

Full featured compact 3 Megapixels camcorder with primary color filter and Handycam Station

Concept

Best image quality & Best colour reproduction

Image quality

18

 Number of Pixels Gross (K)

3310K

 14bit DXP    

 Advanced HAD technology    

 SteadyShot

 Lens

Carl Zeiss Vario-Sonnar T*

 Zoom Ratio (Optical)    

10X(8.5x for Camera-Memory Mode)

120X(Camera-Tape Mode only)

 16:9 Wide (Full)    

High quality

 Audio System

PCM (12 bit / 16 bit)

Ease of use

 

Handycam Station

Easy Handycam

Personalizable menu

 Fader

Black, White, Mosaic, Overlap, Wipe, Monotone, Random Dot

 Program AE

Portrait / Beach & Ski / Sports Lesson / Landscape / Spotlight / Sunset & Moon

Hybrid LCD Screen

 LCD: Size (inch)    

2.5`

 Touch Panel    

 Spot Focus (Touch Panel)    

 Spot Meter    

 Battery Info    

 Digital Picture Effects

Still, Flash Motion, Luminance Key, Slow Shutter, Trail, Old Movie, Delayed motion effects and cinematic effects

 Picture Effects

Mosaic, Solarisation, Monotone, Sepia, Negative Art, Pastel

 Viewfinder

Colour

Compactness

 

Size reference

 

 Weight without Tape/Battery (g)    

440

Connectivity

 

 i.LINK Out / In 

• / •

 S-Video, Video Out / In    

• / •

 USB Streaming    

 Software

Picture Package

DSC Function

 

 Built in Light   

 Night Framing    

 Burst Record

High speed

 Image Size: Max

2016x1512

 Max. Number of Recording Pictures (Supplied Memory Stick)  

240

 MPEG Movie

EX

Others

 

 Built in Light    

Yes

 Interval Rec.    

 Nightshot

Super NightShot

 Accessory Shoe    

 Max. Continuous Recording Time with Supplied Accessory: Viewfinder (min)    

110

 Dubbing and Editing

Digital Program Editing

 Hi8/Video8 Playback    

 Wireless Remote Comander

 

 

*****

 

Se značkou Sony to dokážete!

Produkty Sony přinášejí do života digitální technologii, nabízejí širokou paletu možností v oblasti zábavy a propojování systémů do sítě. Bez ohledu na to, zda jste nováček nebo nadšený fanda, můžete natáčet své vlastní filmy na digitální páskový formát DV, provádět jejich sestřih na počítači (např. Sony VAIO) a sdílet je s přáteli a celou rodinou na DVD přehrávači či rekordéru. Můžete kdykoliv pořizovat dokonalé statické snímky snadno ovladatelnými kamerami, jaké například představuje řada Cyber-shot, vytisknout kvalitní pozitivy, prohlédnout si je bez použití kabelů na televizi WEGA nebo jednoduše své album uložit do počítače. Se síťovými zvukovými zařízeními Sony můžete vytvářet své vlastní kompilace hudby z internetových zdrojů a vychutnat si je ve vysoké kvalitě buď doma nebo na cestách. To jsou jen některé z možností, které ukazují, jak vám společnost Sony pomáhá ve využití vašeho digitálního prostředí, které vám umožňuje vychutnat si cokoliv, kdekoliv a kdykoliv.

 

 

O společnosti Sony

Společnost Sony vyrábí produkty audia, videa, komunikačních a informačních technologií jak pro spotřebitelské, tak profesionální globální trhy. Díky podnikatelským aktivitám v oboru hudby, práce s obrazy, hrách a online činnostech má Sony jedinečné postavení, aby se stala vedoucí světovou společností na poli širokopásmové osobní zábavy pro 21. století. V Evropě společnost zaznamenala ve finančním roce, který skončil 31. března 2004, konsolidovaný roční obrat 13,47 miliardy € (1.765 miliard jenů) podle průměrného tržního směnného kurzu v témže období 131 jenů = 1 €. Sony Europe, jehož ředitelství se nachází v Sony Center na náměstí Potsdamer Platz Berlíně, zaregistrovala konsolidovaný obrat v Evropě v oboru elektroniky 8,71 miliardy € ve finančním roce, který skončil 31. března 2004.

 

Máte-li zájem o další informace o společnosti Sony Europe, navštivte prosím http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/presscenter

 

Diskuze (1) Další článek: Toshiba zahájila prodej dosud největšího mikro-disku s kapacitou 60 GB

Témata článku: Video, Sony, Center, Sunset, Centra, Geneva, Family, Zeiss, Ratio, Trans, Black and White, Stylusy, Inch, Style, Stylus, Class, Top 5, CS, Mosaic, Vario, Tape, Carl Zeiss, Solid


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu