Kaktus Software rozšířil systém Axis4info o registraci, vyhledávání a propojování firem, nyní z celé Evropy

Kaktus Software rozšířil systém Axis4info o registraci, vyhledávání a propojování firem, nyní z celé Evropy

Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že dokončila rozšíření systému Axis4.info, Centrálního registru produktů a firem Hospodářské komory ČR. Axis4.info (www.axis4.info) nově umožňuje registraci, vyhledávání a propojování firem z celé Evropy včetně jejich zobrazení v evropských mapových podkladech.

Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info obecně poskytuje služby v oblasti navazování nových obchodních kontaktů a prostor pro výměnu informací mezi firmami. Dnes ho podporuje více než 180 měst s rozšířenou působností z většiny krajů ČR. Systém je rovněž součástí informačních zdrojů regionálních samospráv.

Centrální registr Axis4.info byl nyní rozšířen o 14 evropských států, kde každý stát je dále rozčleněn do cca 10 územních celků odpovídající regionálnímu členění EU. Databáze internetového katalogu výrobků a činností podnikatelských subjektů a institucí ze všech odvětví průmyslu, obchodu a služeb je obohacena o zhruba 20 tisíc zahraničních firem, přičemž přináší širší možnosti navazování kontaktů mezi zákazníky, partnery a dodavateli i mimo Českou republiku.

Systém je realizován na platformě .NET s využitím databáze Microsoft SQL Server. Náhledové mapy napojené na systém Google Maps jsou rozděleny jednak na stát či region popř. oblast obecně s přesnou lokalizací adresy společnosti.

„Rozšíření databáze Axis4.info o firmy z vybraných evropských států je dalším logickým krokem pro rozvoj našeho projektu, který takto umožňuje zprostředkovat nové kontakty v rámci širšího evropského prostoru,“ řekl Mgr. Pavel Nykl, výkonný ředitel společnosti Axis4, a.s.. „Spolupráce se společností KAKTUS Software se nám již v minulosti osvědčila a toto rozšíření představuje další prohloubení naší spolupráce.“

Témata článku: Evropský systém, Centrální oblast, Vybraná oblast, Rozšíření

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje