K dispozici je ArcGIS 9.2

Společnost ESRI oznamuje uvedení nové verze ArcGIS 9.2. Tato verze ArcGIS přináší nástroje pro zlepšení produktivity práce, zlepšuje možnosti vizualizace a analýzy dat a obsahuje sofistikované kartografické nástroje. ArcGIS 9.2 se také vyznačuje možností přesnějšího uložení souřadnic a rozšířenou podporou standardů.
K dispozici je ArcGIS 9.2

ArcGIS 9.2 umožňuje zefektivnit pracovní postupy při tvorbě, poskytování a využití geografických dat. Nové klientské aplikace v kombinaci s ArcGIS Serverem poskytují přístup k funkcím GIS širokému okruhu uživatelů včetně terénních pracovníků, analytiků, řídících pracovníků a veřejnosti. Zpřístupnění geografických dat a znalostí napomáhá lepší a snadnější spolupráci v rámci organizací i webového prostředí.

„ArcGIS 9.2 je jednou z největších a nejdůležitějších softwarových verzí v historii ESRI,“ prohlašuje Jack Dangermond, prezident ESRI. „Verze 9.2 představuje výrazný pokrok ve vývoji nástrojů pro zvýšení produktivity práce se softwarem.“

ArcGIS 9.2 je univerzálním systémem s možností využití ve všech oblastech lidské činnosti a na mnoha platformách. Krom nových prvků je v ArcGIS 9.2 zcela přepracovaná a vylepšená nápověda. Mezi hlavní vlastnosti ArcGIS 9.2 patří:

- ArcGIS Server 9.2 obsahuje nástroje pro správu, vizualizaci i analýzy GIS dat v prostředí webu. Jedná se o otevřený a interoperabilní server, který podporuje širokou škálu klientů včetně aplikace ArcGIS Explorer, samostatných webových aplikací, aplikací vyvinutých pomocí ArcGIS Mobile a aplikací ArcGIS Desktop. ArcGIS Explorer pracuje s mapovými službami ve 3D i se službami umožňujícími prostorové analýzy (geoprocessing). ArcGIS Mobile je součástí vývojářské sady softwaru ArcGIS Server – umožňuje vývoj aplikací pro mobilní zařízení v prostředí .NET. Všechny typy klientů ArcGIS Serveru pracují s aplikacemi, skripty a modely vytvořenými v prostředí ArcGIS Desktop jako služby GIS.

- Nová metoda pro ukládání kartografických reprezentací a sada nástrojů pro vykreslování a symboliku mapových děl pomáhá uživatelům automatizovat úlohy a provádět celý postup kartografické tvorby v prostředí GIS. Využití sofistikovaných kartografických nástrojů ve spojení s databázovým systémem ušetří uživatelům hodiny manuální práce potřebné pro tvorbu map či jejich aktualizaci.

- Nové analytické a vizualizační nástroje umožňují uživatelům vytvářet, přehrávat a exportovat animace a grafy zachycující vývoj procesů, tím odkrývat uspořádání a trendy v čase a na jejich základě provádět fundovaná rozhodnutí.

- Přesnější uložení souřadnic (high-precision) a větší flexibilita v poskytování GIS dat rozšiřuje možnosti využití rozsáhlých geografických informačních systémů v jednotlivých pobočkách i regionech. Uživatelé mohou vytvářet a sdílet kompletní nebo částečné repliky (kopie) databáze, synchronizovat a potvrzovat změny a editace, případně vytvářet archivy a historie transakcí a zlepšit tak možnosti spolupráce a sdílení dat mezi jednotlivými odděleními, organizacemi a terénními pracovníky.

- Rozšířená podpora různých prostorových dat umožňuje integrovat data z mnoha zdrojů. Tento fakt napomáhá využití dat ze specializovaných zdrojů pro analýzy, modelování, vizualizaci a sdílení. ArcGIS pokračuje v podpoře otevřených datových standardů včetně GML Simple Features definovaného OGC (Open Geospatial Consortium), standardu pro metadata ISO 19139, ale i DXF a KML. Rozšířena je i podpora čtení, exportu a práce s CAD soubory vzniklými v softwarech AutoCAD a MicroStation.

- Vylepšení kvality a užitnosti softwaru (zlepšená práce s tabulkami, nové navigační nástroje, klávesové zkratky aj.) napomáhá k vyšší efektivitě a produktivitě práce uživatelů.

ArcGIS 9.2 zahrnuje produkty ArcGIS Desktop (ArcInfo, ArcEditor, ArcView a ArcReader), dále ArcGIS Server a ArcGIS Engine.

Váš názor Další článek: Pro vlastní dobro přejděte na nový Adobe Reader

Témata článku: Lidské zdroje, Metadata, Kompletní editace, Lidská práce, Nový pracovník, Vývojářská pobočka, Využití, Jednotlivá transakce, Lidský pracovník, Řídicí aplikace, Navigační software, Otevřený nástroj, Lidský zdroj


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk