Juniper Networks koupila Acorn Packet Solutions

Produkty společnosti Juniper Networks distribuuje na českém trhu výhradně firma VUMS DataCom, spol. s r. o.
Juniper Networks koupila Acorn Packet Solutions

SUNNYVALE, Kalifornie – Společnost Juniper Networks, Inc., (Nasdaq: JNPR) oznámila, že koupila přibližně za 8,7 milionů amerických dolarů společnost Acorn Packet Solutions, Inc. Společnost Acorn Packet Solutions vyvíjí produkty a technologie, které propojují technologie TDM (Time Division Multiplexing) a aplikace v rámci IP sítí příští generace.

Tato řešení, která byla původně určena pro trh Spojených států amerických, umožňují zákazníkům ochranu jejich investic do stávajících síťových technologií jako např. TDM či sériové í linky. Zároveň poskytují možnost jejich migrace do flexibilnějších a cenově výhodných IP sítí. Touto akvizicí společnost Juniper svá řešení výrazně rozšíří a přispěje k realizaci své strategie zajištění dodávání a fungování těchto aplikací v rámci IP sítě.

„Společnost Juniper Networks se zaměřuje na dodávání zabezpečených osvědčených síťových řešení, která umožňují organizacím na celém světě využít nákladových výhod IP. To představuje zejména pomoc zákazníkům při přecházení na konvergované sítě IP, které podporují širokou škálu služeb včetně přenosů dat, zvuku i obrazu, a zároveň ochranu jejich investic do stávajících technologií. Akvizicí firmy Acorn Packet Solutions získává Juniper špičkové technologie i odborné znalosti, s jejichž pomocí budou zákazníci moci tento přechod uskutečnit hladce a efektivně,“ uvedla Carol Mills, výkonná viceprezidentka a generální ředitelka Infrastructure Products Group společnosti Juniper Networks.

„Firma Acorn se dokázala na americkém trhu odlišit od ostatních firem a v oblasti migrace od okruhů k IP sítím dosáhla vedoucí pozice. Touto akvizicí Juniper jen dokazuje svou neustávající podporu federální vládě při přestavování jejích nejdůležitějších sítí,“ poznamenal Thomas Kreidler, viceprezident Federal Systems, Juniper Networks.

Firma Acorn Packet Solutions se sídlem ve městě Frederick ve státě Maryland byla založena v roce 2002 a zabývá se vývojem produktů, které umožňují využívat přínosu strategie „vše přes IP“. Tyto výrobky umožňují převážně americkým organizacím přejít z dedikovaných a pronajatých okruhů na sdílenou IP architekturu. Její řešení podporují celou škálu aplikací včetně IP přenosů zvuku a dat, bezdrátového přenosu dat i řešení pro propojení jednotlivých míst, která jsou využívána i americkou vládou.

Technologie firmy Acorn zahrnuje rozsáhlou „sadu“ možností, které společnostem umožňují vybrat si pro kritické okruhy v rámci IP sítě tu nejvhodnější metodu přenosu a synchronizace. Typy okruhů jsou konfigurovatelné a fungují při různých přenosových rychlostech.

Tržby společnosti Acorn Packet Solutions v účetním roce 2004 dosahovaly hodnoty téměř 1 milion USD. Očekává se, že tato akvizice, která byla uzavřena 20. října 2005, nebude mít na výnosy na akcii ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 žádný dopad.

O společnosti Juniper Networks, Inc.:
Špičková síťová a bezpečnostní řešení společnosti Juniper Networks vytvářejí konkurenční výhodu pro zákazníky a transformují trh počítačových sítí. Společnost Juniper Networks slouží zákazníkům, kteří ze svých sítí odvozují strategickou hodnotu, například globálním provozovatelům sítí, podnikům, státním úřadům, výzkumným a vzdělávacím institucím. Portfolio síťových a bezpečnostních řešení společnosti Juniper Networks odpovídá náročným požadavkům na škálovatelnost, zabezpečení a výkon sítí, na něž jsou kladeny nejvyšší nároky.  Více informací o produktech společnosti Juniper Networks najdete na Internetu na adrese www.juniper.net.

O společnosti VUMS DataCom: VUMS DataCom, spol. s r. o., byla založena v roce 1993 a její působnost pokrývá celé území České republiky. VUMS DataCom, spol. s r. o., dodává na trh rozmanité výrobky celé řady špičkových společností, především firem ze skupiny RAD Group. Neustále rozšiřuje nabídku moderních a kvalitních komunikačních řešení a umožňuje svým zákazníkům budovat privátní podnikové i rozsáhlé veřejné datové, hlasové a multimediální sítě. Bližší informace o společnosti VUMS DataCom, spol. s r. o., najdete na internetu na adrese www.datacom.cz.

Váš názor Další článek: Staré SETI@home končí, přeinstalujte si včas vaši aplikaci novější verzí

Témata článku: Celé řešení, Celá síť, Síťová IP, Celá škála, Federální úřad, Maryland, Celá firma

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší