Junior Internet stálé láká mladé talenty

Junior Internet stálé láká mladé talenty

Za účasti více než 200 mladých talentovaných tvůrců byly 21. března na konferenci v Praze slavnostně vyhlášeny výsledky 11. ročníku projektu Junior Internet. Do internetových soutěží ve čtyřech kategoriích došlo 307 přihlášek od autorů do 18 let. Objevila se mezi nimi řada talentů, majících předpoklady navázat na své předchůdce z minulých ročníků, z nichž mnozí již úspěšně podnikají, studují na prestižních zahraničních univerzitách či zastávají významné pozice u předních zaměstnavatelů.

Nejvíce prací (168) bylo přihlášeno do soutěže o nejlepší webové stránky JuniorWeb. Dále se mohli zájemci přihlásit do soutěží designů a grafických návrhů JuniorDesign, webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu JuniorErb a textů na zadaná témata týkající se internetu JuniorText.

V soutěži JuniorWeb vyhráli v kategorii do 15 let Jan Uruba s portálem zaměřeným na netbooky (www.netbookportal.cz) a Pavel Surý s nástrojem pro tvorbu jednoduchých mikrostránek Netter.cz. V kategorii nad 15 let zvítězili 17letý Jiří Podborský s informačním portálem České-sjezdovky.cz a 16letý Jakub Rož. Ten za svůj projekt Školní sešit získal současně speciální cenu od Nadace Vodafone – mobilní telefon s voláním v hodnotě 5000 korun.

Na projektu Jakuba Rože jsme ocenili především jeho komunitní zaměření, možnost využití širokou skupinou uživatelů, kreativitu nápadu a uživatelsky přívětivý návrh,“ řekla Inga Kaškelyte, výkonná ředitelka Nadace Vodafone.

V soutěži JuniorErb byli oceněni 16letý Petr Socha za webové stránky o městě Liberci (www.liberec-city.cz) a 18letý David Alexa za webovou prezentaci Gymnázia v Českém Těšíně (www.gmct.cz), kde studuje. Čtrnáctiletý Jan Kaska a 18letý Marek Hila vyhráli v soutěži JuniorDesign a 11letá Klára Jelínková a 17letá Michaela Macháčková v soutěži JuniorText.

Vyhlášena byla letos rovněž Speciální cena Adobe. O tu mohly soutěžit všechny přihlášené weby a projekty, které využívají nástrojů Adobe k jejich tvorbě. Získal ji Jakub Rož, který se tak stal nejúspěšnějším soutěžícím, když navíc dostal ještě za nejlepší prezentaci Cenu publika v podobě mobilního telefonu od společnosti Telefónica O2.

Jakubovi je 16 let a studuje Soukromou střední školu výpočetní techniky. Na internetu aktivně působí již několik let a ovládá také několik programovacích jazyků. Jakub začínal tvorbou vlastních webový stránek, dále webů pro malé firmy. Dnes vede tým lidí Flow Media a zabývá se vývojem rozsáhlých portálů využívajících moderní technologie. Zároveň pracuje jako programátor v internetové agentuře a neustále sleduje nové trendy, které se snaží využívat. V poslední době například propojení webů se sociálními sítěmi jako je Facebook.

Hodnotné ceny pro vítěze a také do tomboly pro účastníky konference věnovaly společnosti AEC, Computer Press, Software 602, Management Press a ZONER.

Všichni vítězové získali i možnost zúčastnit se třídenního mezinárodního sympozia v Bratislavě, kam se jdedou ve dnech 27. – 29. března všichni vítězové i z Polska, Maďarska a Slovenska, kde se Junior Internet rovněž pořádá.

Na programu konference Junior Internet v Praze kromě prezentace vítězů proběhly také další zajímavé tematické přenášky, byly představeny aktuální technologické novinky na internetu a účastníci mohli shlédnout panelovou diskuzi s úspěšnými internetovými podnikateli. Mezi prezentujícími a účastníky panelové diskuze se objevili například Ondřej Bartoš (Credo Ventures), Ondřej Raška (Miton), Václav Štrupl (H1), Jan Bárta (Elephant Orchestra), Zdeněk Cendra (SuperHosting), Jan Karlec (2FRESH) a mnoho dalších. Na konferenci byl připraven také doprovodný veletrh, na kterém se představila řada dalších projektů mladých lidí.

Již tradičně proběhl v rámci projektu Junior Internet statistický průzkum, zaměřující se na otázky spojené s Internetem a mladými lidmi. Zapojili se do něj všichni soutěžící, z nichž 63 procenta účastníků uvedlo, že si již díky internetu vydělali či vydělávají nějaké peníze, což odpovídá výsledkům i z předchozích ročníků. Nově byla do průzkumu zařazena otázka týkající se využívání sociálních sítí. Potvrdilo se, že jsou mezi mladými lidmi velmi oblíbené, neboť 68 procent účastníků využívá některou ze sociálních sítí každý den, 17 procent pak několikrát týdně. Alespoň jednou za týden sociální sítě využívá 6 procent a pouze 9 procent dotázaných sociální sítě nevyužívá vůbec.

Klepněte pro větší obrázek

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic). Generálními partnery projektu jsou Adobe Systems, Nadace Vodafone, Dignity a Mezinárodní višegrádský fond. Partnery projektu jsou Sms.sluzba.cz a Internetová agentura Netvisio. Mediálními partnery projektu jsou servery Lupa.cz, Zdroják.cz, Root.cz, Newton Media, Alík.cz, Deník veřejné správy a Obec & finance.

Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinternet.cz.

Další článek: Western Digital uvedl notebookový disk s kapacitou 750 GB

Témata článku: Speciální nástroj, Soukromý telefon, Nejlepší mobilní telefony 2016, Mobilní telefony liberec, Webová prezentace, Vodafone, Veřejná síť, Jakub, O2 mobilní telefony, Newton, Nejlepší síť, Mezinárodní agentura, Dotázaný uživatel, Orchestra, Junior, Netbooky recenze na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF