Jubilejní desátý ročník Imagine Cupu má svého českého vítěze

Jubilejní desátý ročník Imagine Cupu má svého českého vítěze

Společnost Microsoft vyhlásila vítěze českého národního kola jubilejního desátého ročníku studentské soutěže Imagine Cup 2012. Stal se jím vývojářský tým JoyMind. Právě ten bude se svou inovativní učební pomůckou v červenci reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále v Sydney a soutěžit o hlavní cenu v hodnotě 25 000 USD.

Vítězný projekt kombinuje prověřené paměťové metody s moderní výpočetní technikou, a tím dává uživatelům možnost zapamatovat si prakticky cokoliv a HNED. Pilotní verze systému se zaměřuje na bezbolestnou výuku anglických slovíček. Systém JoyMind v tuto chvíli testuje přímo ve výuce již několik partnerských základních a středních škol. Paralelně tým představuje systém na pedagogických fakultách a snaží se pro něj získat podporu u budoucích učitelů. Přístup do systému mají všichni zájemci odkudkoli, a to buď přes webový portál JoyMind.cz nebo mobilní aplikaci v chytrém telefonu.

"Vítězství lokálního kola, a tedy možnost prezentovat náš koncept před celým světem, nám otevírá nové obzory, o kterých se nám doposud ani nesnilo. Rozhodli jsme se této příležitosti chytit naplno, vrátit se ze Sydney jako vítězové a projekt ještě více rozvíjet,“ hodnotí přínos Imagine Cupu Jan Mayer, zástupce týmu JoyMind.

Klepněte pro větší obrázek

Tým JoyMind tvoří studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity, Jan Mayer, Marcel Šerý, Jiří Syrový a Lucie Drdlová. Mentorem týmu je Libor Weigel.

Na druhém místě skončila mobilní aplikace Sightseer. Zaměřuje se na cestovní ruch, a to jak z pozice návštěvníků různých významných míst či památek, tak správců zajímavých objektů, kteří díky ní mohou doplnit své informační materiály.

Jako třetí nejlepší projekt porota vyhlásila EduKin. Ten díky využití několika rozmanitých aplikací usnadňuje vzdělávání, rehabilitaci, ale i zábavu dětem trpícím různými poruchami učení, koncentrace, pohybu, ztrátou zraku či sluchu, nebo rozšířenou dyslexií a dysgrafií.

V rámci slavnostního vyhlašování Microsoft ocenil i nejlepší soutěžící v rámci kvízové kategorie IT Challenge. Stali se jimi Jiří Janata a Michael Grafnetter.

Soutěžící si odnesli ceny v podobě chytrých telefonů NOKIA Lumia se systémem Windows Phone, Microsoft Kinect pro Xbox 360 nebo knižní publikace z nakladatelství Microsoft Press. Dále se mohou těšit na technologickou a poradenskou podporu společnosti Microsoft. Po skončení Imagine Cupu mají otevřenou cestu pro přihlášení do grantových programů v Microsoft inovačních centrech v Brně a Hradci Králové, v rámci kterých mohou čerpat až tři roky technickou i finanční podporu. Díky programu BizSpark pak mohou Imagine Cup týmy stejně jako startupy využít pro rozvoj svých projektů výpočetní výkon v cloudovém prostředí Windows Azure.

Podrobné informace o soutěži Imagine Cup 2012 naleznete na internetových stránkách www.imaginecup.cz.

Další článek: Živé a veřejné videopřenosy na Google+ pro každého

Témata článku: Nejlepší mobilní telefony 2016, Mentor, Imagine, Challenge, Mayer, Nokia Lumia, Sydney, Lumia 1020, Mobilní telefony brno, Lumia 950, Nejlepší místo, Lumia 920, Různá místa, Mobilní telefony hradec králové, Různé materiály, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky