JOYCE ČR uvádí novinku: ASUS WL-500gP - Premium router mezi WiFi ASUS!

Firma JOYCE ČR, výhradní dovozce komunikačních zařízení značek ASUS a WELL pro Českou a Slovenskou republiku uvádí na trh ASUS WL-500gP BroadRange WiFi Router/GW/Switch/AP 125Mb/s.
JOYCE ČR uvádí novinku: ASUS WL-500gP - Premium router mezi WiFi ASUS!

Jedná se o nadstandardní produkt, který svou výbavou a funkcemi výrazně překonává standardní WiFi routery. Přídomek "gP" označuje, že se jedná o "Premium" produkt, který jednoznačně "vyčnívá z řady" a je jen těžko souměřitelný s běžnými WiFi routery. Umožňuje například stahování dat z Internetu bez potřeby připojení k PC (unikátní funkce Download Master vyvinutá ASUSem), bezdrátový přenos dat rychlostí 125Mb/s, má trojnásobnou plochu pokrytí signálem, umožňuje sdílení externího pevného disku, kamery či tiskárny, umožňuje streamování dat na media přehrávač a mnoho dalšího.

ASUS WL-500gP je multifunkční zařízení s možnostmi domácí internetové brány, routeru i Access Pointu, s integrovaným čtyřportovým switchem a řadou nadstandardních funkcí. Rychlý RISC procesor Broadcom a velká paměť DDR SDRAM je ideální kombinace pro nasazení v náročnějších podmínkách, kde je potřeba propojit větší počet uživatelů.

Velkými přednosti produktu ASUS WL-500gP jsou:

- funkce Download Master umožňující stahovat soubory z internetu na USB HDD při vypnutém počítači (pomoci FTP, HTTP, BitTorrent). Například uživatelé notebooku mohou nastavit priority stahování a notebook odpojit, ASUS WL-500gP se o stahování dat sám postará.
- funkce UPnP AV Media Server pro efektivní poskytování a sdílení multimediálních souborů z připojeného USB HDD media přehrávačem (např. Xbox 360). ASUS WL-500gP automaticky vyhledá a rozpozná všechny média přehrávače v síti. Můžete tak sdílet hudbu a video z externího pevného disku přes plynulé streamování. Dostupná je také funkce pro řízení datových toků, která umožňuje zachování plynulosti přehrávání videa či hudby bez rušení jinými zařízeními v síti, které vyžadují vyšší datovou propustnost.
- technologie Afterburner umožňuje až o 35% vyšší propustnost dat než běžná 802.11g zařízení a to bez rušení!
- technologie BroadRange umožňuje až na 300 % větší pokrytou plochu signálem a větší citlivost na signál oproti běžným 802.11g zařízením
- dva USB porty v.2.0 s možností zároveň sdílet připojené zařízení, např.: 
     * web kameru snímající obraz a detekující pohyb
     * USB disk nebo flashdisk jako datové médium pro integrovanou funkci FTP serveru
     * USB tiskárnu
- volbou provozních režimů lze zařízení přepínat jako Home Gateway, Router a Access Point; jako doplňující mód lze aktivovat klientský režim (stanice nebo Ethernet Bridge)
- WL-500gP běží na Linuxu, což pokročilým uživatelům umožňuje ze zdrojových kódů pod licencí GNU-GPL vytvořit vlastní úpravy firmware.
- funkce EZ SETUP, což umožní i neznalému uživateli nastavit si vlastní WiFi síť a zabezpečit ji proti útoku zvenčí v pouhých třech krocích.
- možnost nastavení vysílacího výkonu WiFi

Přes 10/100Base-T auto-crossover (MDI/MDI-X) WAN port lze k Routeru připojit libovolný externí ADSL nebo kabelový modem a připojit tak místní WiFi síť k Internetu. V klientském módu se lze taktéž bezdrátově připojit k poskytovateli Internetu.  Komunikace mezi LAN a WAN sítí je obousměrně zabezpečena firewallem. Zabezpečení bezdrátové komunikace je ošetřeno silným WPA2 šifrováním. ASUS WL-500gP disponuje citlivým anténním systémem se dvěma nezávislými anténami, přičemž dodanou 4 dB externí anténu je možné odpojit a nahradit ji silnější ziskovou anténou připojenou na reverzní SMA konektor.

ASUS WL-500gP je pokračovatelem oblíbené a velmi dobře prodávané řady produktů  ASUS WL-500G Deluxe, ASUS WL-500g, ASUS WL-500b. Jak je však patrné, že svými vlastnostmi tyto produkty velmi výrazně převyšuje. Srdce produktu ASUS WL-500gP je taktováno na rychlost 300 MHz, což sebou nese oproti ASUS WL-500G Deluxe až třetinový nárůst hrubého výpočetního výkonu. Posílení se dotklo i flash paměti ze 4 na 8 MB a 32 MB paměti RAM má nyní rychlejší paměťové chipy DDR oproti dřívějším SDRAM.

Doporučená koncová cena produktu ASUS WL-500gP: 3.000,- Kč bez DPH, resp. 4.013,- Sk bez DPH

Diskuze (2) Další článek: Nedávná velká aktualizace dat Google Earth nyní součástí Google Maps

Témata článku: Broadcom, USB Wifi, Běžná komunikace, Auto antény, velké pokrytí, Připojení tiskárny k pc, Deluxe, Datový signál, Běžný set

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší