JOYCE ČR přináší novinku WELL PTI-919. Spojení Skype s pevnou linkou a běžným telefonem.

Firma JOYCE ČR, výhradní dovozce komunikačních zařízení značek ASUS a WELL pro Českou a Slovenskou republiku, uvádí na trh WELL PTI-919 USB Skype VoIP gateway. Tato gateway (brána) otvírá nové možnosti díky kombinaci telefonování přes klasickou veřejnou telefonní linku (HTS linku) a internetového telefonování se službou Skype. Svými přednostmi významně přispívá k uspokojení stále náročnějších požadavků internetového trhu.
JOYCE ČR přináší novinku WELL PTI-919. Spojení Skype s pevnou linkou a běžným telefonem.

Pořízením gateway WELL PTI-919 uživatel získá:
- možnost používání jen jednoho telefonního přístroje pro telefonování jak přes klasickou veřejnou telefonní linku, tak přes službu Skype 
-
možnost nahrávání telefonních hovorů
- konferenční hovory mezi HTS a Skype
- přesměrování hovorů z HTS na Skype a obráceně
- možnost rychlé volby tel. čísla
- identifikaci volajícího 

Gateway WELL PTI-919 je určena pro telefonování přes službu Skype pomocí klasického analogového telefonu - nemusíte si kupovat žádný další telefonní přístroj, ani jiné příslušenství (sluchátka a mikrofon)! WELL PTI-919 Vám tedy umožní komfortně volat a přijímat Skype hovory i hovory po pevné telefonní lince pouze na jednom běžném telefonním přístroji. Obsluha je i v případě hovorů přes Skype stejná jako v případě pevné linky - stačí jednoduše zvednout sluchátko a vytočit číslo. Pokud budete mít počítač s programem Skype vypnutý, budete moci volat jen po běžné telefonní lince. Jakmile počítač zapnete a spustíte program Skype, nabízí se Vám volba mezi voláním přes Skype nebo po běžné telefonní lince. Při Skype volání navíc budete pohodlně telefonovat s ostatními uživateli Skype kdekoli na světě zadarmo.

Významnou předností WELL PTI-919, která činí tento produkt nadstandardním ve své oblasti, je nahrávání telefonních hovorů. WELL PTI-919 umožňuje zaznamenávat telefonní hovory (do souboru v počítači) bez ohledu na to, zda jsou uskutečněny přes Skype nebo přes pevnou telefonní linku! Podmínkou je, že musíte mít zapnutý počítač.

Pověstnými třešničkami na dortu jsou konferenční hovory a možnost přesměrování hovorů. V případě, že právě voláte přes Skype a někdo Vám zavolá na pevnou linku (nebo opačně), máte možnost se mezi jednotlivými hovory přepínat či dokonce vytvořit konferenční hovor. Nemusíte tedy už nikomu zbytečně volat zpět kvůli zmeškanému hovoru. WELL PTI-919 Vám také umožňuje přesměrovávat hovory z telefonní linky na Skype a obráceně.
A pro Váš komfort WELL PTI-919 navíc umožňuje z telefonu používat i rychlé volby, které jsou přiřazené kontaktům v programu Skype.

Pokud Váš telefon podporuje CLIP (identifikace volajícího), pak Vás zajisté potěší, že i při takto uskutečněných Skype voláních volajícího bezpečně rozpoznáte, protože při každém příchozím Skype volání se jméno volajícího zobrazí na displeji telefonu.

Zprovoznění zařízení: Gateway připojíte k Vašemu počítači USB kabelem a nainstalujete do počítače ovladač, který komunikuje se softwarem Skype. Do FXS portu připojíte analogový telefon a do PSTN portu připojíte Vaši stávající telefonní linku. A nyní již můžete pomocí telefonu volat nejen přes aplikaci Skype, ale i přes Vaši stávající telefonní linku. Po zvednutí sluchátka je přednastaveno volání přes Vaši stávající telefonní linku. V případě, že budete chtít volat přes Skype, použijete zvolenou předvolbu, např. ##.

Doporučená koncová cena produktu WELL PTI-919: 1.190,- Kč bez DPH, resp. 1.592,- Sk bez DPH.

Detailní technické parametry naleznete ZDE.JOYCE ČR, s.r.o. byla založena v roce 1996. Firma se již od svého založení specializuje na dodávky koncových zařízení a služeb pro přístup k Internetu a k podnikovým aplikacím. JOYCE ČR, s.r.o. je známá především jako dodavatel hardware: klíčovými produkty jsou VoIP, WiFi a ADSL koncová zařízení dodávaná na trh prostřednictvím distributorů (ČR: 100Mega, Abacus, AT Computers, eD` system, BGS Levi. SR: Agem Computers, BGS Levi, Euro Media). Velmi významnými položkami v nabídce jsou ale i služby, zejména distribuce ADSL linek a VoIP služeb a také související konzultace a návrhy možných komunikačních řešení.

Témata článku: Skype, Gateway, Kate, Well, Klasické telefony, Sluchátka k počítači, Telefonní linka, Běžné pořízení, Linka, Pevná linka, Běžný hovor